LAJME

Alban Ramosaj zbulon detaje rreth dy projekteve të reja muzikore, “A Thu Pse” dhe “Get High”

Alban Ramosaj është kthyer fuqishëm në klasifikimin e 100 këngëve moderne shqiptare me dy hyrje të reja, “A Thu Pse” dhe “Get High” të cilat renditen përkatësisht në vendin e 3-të dhe të 51-të. Ndërkohë që “A Thu Pse” është pjesa e dytë e trilogjisë së tij “Hiraeth”, “Get High”...

Java e Ramosaj-ve, për herë të parë vëlla e motër në një këngë bashkë!

Kjo është padyshim java e Alban dhe Beatrix Ramosaj. Këngëtari simpatik gjendet në klasifikimin e “The Top List” me dy projektet më të reja muzikore të cilat publiku nuk ka ngurruar t’i votojë. Në kreun gjendet “A thu Pse” e cila ka vetëm një javë që është bërë pjesë e...

Kreu nuk ndryshon por në vendin e 3-të kemi një rikthim të bujshëm!

Vazhdojnë të jenë mbretërit e kreut, Unikkatil, Don Phenom dhe Tayna. Fansat e artistëve janë siguruar që nëpërmjet votimit t’i mbajnë ata në fron me vendin e parë dhe të dytë. Hiti “Ni Milion Rrugë” i Unikkatil që prej 20 javësh është bërë pjesë e listës së 100 këngëve moderne...

Njihuni me Lamar, hyrjen më të re të “The Top List”

Ajo quhet Lamar Al Koismi dhe është me origjinë nga Maroku. Edhe pse mund t’ju duket paksa e çuditshme, kjo këngëtare ka zgjedhur pikërisht tregun shqiptar për të zhvilluar karrierën e saj muzikore. E kontaktuar nga “Top Awards” se pse ka zgjedhur pikërisht tregun shqiptar, Lamar është përgjigjur: “Kam zgjedhur...

Tayna hyn në klasifikim me këngën e re duke patur plot tre këngë në “Top 100”

E shndërruar në reperen më të dashur të publikut shqiptar brenda një periudhe të shkurtër kohore, Tayna sa vjen dhe surprizon fansat e saj. Ndërkohë që bashkëpunimi i saj me Don Phenom, “Columbiana”, ka korrur një super sukses duke mbajtur për 7 javë rresht vendin e parë, projekti i dytë...

Samanta me dy këngë të reja këtë verë

Edhe pse shumë artistë e nisin sezonin e verës duke publikuar projekte të reja muzikore, Samanta nuk ka vepruar kështu. Ndryshe nga sezonet e kaluara verore, Samanta ka vendosur të publikojë këngën e saj të re në muajin e fundit të verës, pikërisht në gusht. Në një intervistë të dhënë...

6 nga 10 këngët e kreut nuk ndryshojnë në krahasim me një javë më parë

Kjo javë ka ardhur paksa e qetë sa i përket ndryshimeve në pozicion. 6 nga 10 vendet e para kanë mbetur të njëjta si edhe javën e kaluar, duke ruajtur të njëjtat pozicione. Kreu vazhdon t’i përkasë projektit muzikor “Ni Milion Rrugë” të Unikkatil, i cili u kthye në vendin...

Shtohet lista e këngëve të klubit që kanë më shumë se një vit në klasifikim

Jemi në javën e 140-të të klasifikimit të “The Top List” dhe ndërkohë që nga java në javë kemi hyrje të reja, ka shumë këngë që vazhdojnë të jenë pjesë e listës, të cilat kanë më shumë se një vit që janë publikuar. Projekti muzikor që mban kreun e klubit...

“Nale” e Adriano është kënga që është ngjitur me më shumë pozicione këtë javë

Kjo javë është përballur me disa ndryshime sa i përket pozicionimit të këngëve në listë. Ka qënë kreu, pikërisht bashkëpunimi i Tayna dhe Don Phenom, “Columbiana”, ai që është mposhtur pas 7 javësh, duke u zëvëndësuar nga “Ni Milion Rrugë” e Unikkatil, e cila i është rikthyer vendit të parë...