LAJME

Pesë vendet e para mbeten thuajse të njëjta! Ja cilat janë këngët që kanë qëndruar më shumë në “Top 5” këtë verë.

Pavarësisht se kjo javë ka ardhur me disa ndryshime të vogla në renditje, pesë vendet e para mbeten të njëjta, duke ndryshuar pozicion brenda tyre. Ndërkohë që javën e kaluar, kreun e listës e mbante bashkëpunimi i Tayna dhe Don Phenom, “Columbiana”, këtë javë kjo këngë është mposhtur nga produksioni...

Alban Ramosaj merr kreun!

Alban Ramosaj ka goditur në shenjë me projektin e tij më të ri muzikor dhe këtë e vërteton më së mirë renditja e tij në klasifikimin e 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. “A Thu Pse” titullohet kënga e tij më e re, e cila është pjesa...

Kush është Sin Boy, hyrja më e re e “The Top List”?

Reperja e re e muzikës shqiptare, Rina Balaj, ka vetëm pak ditë që ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor, i cili është një bashkëpunim me Sin Boy. E titulluar “Gigi”, kjo këngë është bërë pjesë e klasifikimit të “The Top List” falë sugjerimeve të shumta nga ana...

Për kë “Nuk ia nin” Young Zerkës?!

Ashtu siç edhe kishte premtuar, Young Zerka nuk ka lejuar që sezonin veror të përfundonte pa projektin e tij të radhës. Në një intervistë të dhënë së fundmi për “Top Awards”, artisti premtoi se do të publikonte këngën e re, në të cilën do të vinte krejtësisht ndryshe nga projektet...

Tayna me tre këngë në “Top 5”, suksesi vazhdon të rritet

Tayna vazhdon të na surprizojë me suksesin e saj. Pavarësisht se është një talent i ri në tregun muzikor shqiptar, Tayna ka rrëmbyer menjëherë zemrat e publikut shqiptar, i cili vazhdon ta mbështesë reperen. “Columbiana” është padiskutim një ndër hitet e kësaj vere. Bashkëpunimi i Tayna dhe Don Phenom është...

Shaolin Gang futet në “The Top List” me këngën e re

Të njohur më parë si dyshja e pandarë Blunt dhe Real 1, tashmë dy artistët kanë ndryshuar emrin dhe njihen me emrin e ri të artit Shaolin Gang. Të shndërruar në një fenomen në rrjetet sociale, ku janë komentuar së tepërmi për zhurmën e krijuar disa muaj më parë në...

Ndryshon kreu, Tayna dhe Don Phenom rimarrin fronin!

Duket se kreu ndryshon brenda vetes, megjithatë ndryshime të vogla në listë bëjnë diferencën. Ndryshe nga java e kaluar ku “Ni Milion Rrugë” e Unikkatil mbante vendin e parë, këtë javë ky projekt muzikor kaq shumë i pëlqyer, i ka lënë vendin edhe një herë tjetër, Tayna-s dhe Don Phenom...

Escobars hyn në klasifikim me “Pull Up”, së shpejti me projekte të reja muzikore!

Reperi shqiptar Emra Haritzi i njohur në fushën e artit si Escobars shumë shpejt po rrëmben zemrat e publikut shqiptar. I lindur në Gjermani por zhvendosur në Londër që në moshën 7-vjeçare ai ka premtuar se do të krijojë muzikë për të gjithë fansat e tij në Shqipëri e jo...

Era Istrefi rikthehet sërish në klasifikim me “BonBon”

Fansat e këngëtares me famë ndërkombëtare, Era Istrefi vazhdojnë t’i qëndrojnë besnikë hitit të saj të padiskutueshëm “BonBon”. Edhe pse ka rreth dy vite që është publikuar, kjo këngë që ishte si katapultë për suksesin e saj ndërkombëtar, ka rrëmbyer zemrat e publikut që e ka votuar jo vetëm për...