LAJME

Ja cilat janë 100 këngët më të suksesshme në “The Top List” për vitin 2018-të

Ka qënë dhjetori i vitit 2015, koha kur “The Top List” nisi rrugëtimin e tij, duke u shndërruar në klasifikimin më rëndësishme në muzikën moderne shqiptare. Ndërkohë që kanë kaluar tre vite nga krijimi i kësaj liste muzikore, ajo vazhdon të ketë një interes të madh të publiku shqiptar. “The...

Klasifikimin e fundit për vitin 2018-të e kryeson Butrinti…

Butrint Imeri ka kryesuar klasifikimit e “The Top List” për 6 javë rresht por artisti ka vendosur ta mbyllë këtë vit me një tjetër sukses. “Bakllava” titullohet prurja më e re e Imerit, i cili kësaj radhe ka përzgjedhur si bashkëpunëtor të tij, reperin e dashur të publikut shqiptar Gjikon....

Evoluimi i Adrian Gaxhës nga Tarkani tek frymëzimet e Justin Timberlake

Adrian Gaxha është një këngëtar i cili ka thuajse 19 vjet në tregun muzikor shqiptar. Nëse do të kthehemi pas në kohë, do të kujtojmë pikërisht vitin 2003, kur artisti erdhi me projektin muzikor, “Capkene”. Në këtë këngë artisti ka një ngjashmëri tepër të madhe si nga ana fizike dhe...

Sa shumë po shtohen repistet femra, kjo jave ka më shumë repiste femra se kurrë në “The Top List”

Derimë tani në tregun muzikor shqiptar kanë mbizotëruar repistët meshkuaj por së fundmi ai është pushtuar nga repistet femra. Kjo javë në “The Top List” numëron më shumë repiste se kurrë më parë në listë. Duket se këto këngëtare kanë preferuar të ndjekin pikërisht muzikën “hip hop”, e cila është...

Njihuni me Melindën, reperen më të re në “The Top List”

Së fundmi në tregun muzikor shqiptar janë shtuar së tepëri reperet femra, të cilat po shpërthejnë me muzikën e tyre, këngët e të cilave po shndërrohet në më të pëlqyerat e momentit. Melinda është një nga hyrjet më të reja të “The Top List”, e cila është pozicionuar menjëherë në...

Kush është Helly Luv?

Ardian Bujupi është një ndër artistët që numëron më shumë bashkëpunime në karrierën e tij muzikore dhe së fundmi artisti ka ardhur me një tjetër projekt muzikor në bashkëpunim me Helly Luv. “GUNS & ROSES” titullohet prurja më e re e dy këngëtarëve, që ka rrëmbyer menjëherë zemrat e publikut...

Rikthehet në listë Adrian Gaxha pas 108 javësh mungesë

Adrian Gaxha ka bashkuar fuqitë me Vig Poppën për projektin e tij më të ri muzikor, të titulluar “Lady Malena”. Eshtë pikërisht ky projekt muzikor, i cili e ka rikthyer Gaxhën në “The Top List” pas 108 javësh mungesë. Ka qënë bashkëpunimi i tij me Franques, “My Girl”, projekti me...

Bashkëpunimi që pritej, ylli në ngjitje me një nga reperat më të dashur, në vendin e dytë

Ata janë dy nga emrat më të përfolur të momentit, kështu që një bashkëpunim i tillë pritej në tregun muzikor shqiptar. Bëhet fjalë për Tayna dhe Ledri , dy artistët që kanë bashkuar fuqitë për projektin e tyre më të ri muzikor, të titulluar “Aje”, Tayna, një yll në ngjitje,...

Flori dhe Ghetto shënojnë sërish!

Rreth 7 muaj më parë, dyshja e talentuar Ghetto Geasy dhe Flori Mumajesi bashkuan fuqitë për “Dashni me raki”, e cila u shndërrua në një prej hiteve të kësaj verë. Madje, kjo këngë, e cila është renditur disa herë në zonën e nxehtë të klasifikimit, ishte pjesë e 10 këngëve...