LAJME

Kida thyen rekordin e Kidës…

Duket se Kida nuk ka të ndalur, ajo ka ditur më së miri si ta mbyllë vitin 2018-të. Ndërkohë që mbante rekordin si artistja me më shumë këngë në klasifikim, ajo e ka thyer vetë këtë rekord. Artistja 21-vjeçare, e cila është shndërruar një ndër emrat më të përfolur të...

“Nuk ia vlen”, diçka personale e Enedës?

Eneda Tarifa, këngëtarja e njohur e skënës shqiptare është rikthyer më në fund me një projekt të ri muzikor, i cili ka pushtuar menjëherë zemrat e publikut shqiptar. “Nuk ia vlen” mban titullin kjo prurje e re muzikore, e cila javën e kaluar ishte një nga hyrjet e reja të...

Kush është Sharr Braina?

I lindur në qytetin e Saarbrücken të Gjermanisë nga dy prindër shqiptar, Sharr Braina është një talent ri në tregun muzikor shqiptar. Falë mbështetjes së publikut, Sharr është bërë pjesë e klasifikimit të “Top Awards” javën e kaluar me projektin muzikor “KE-BO”, i cili për këtë javë mban vendin e...

2019-ta nis pa surpriza dhe thuajse pa asnjë ndryshim

Ky fillim viti shënon javën e 160-të të klasifikimit të “The Top List”, e cila thuajse nuk ka pësuar asnjë ndryshim. Viti 2019-të ka ardhur pa surpriza, duke treguar qartë se artisët po shijojnë momente qetësie, pas punës së madhe gjatë festave. Zona e nxehtë e listës zyrtare të “Top...

Muza që ende vjen në “Endrrat e Alban Ramosaj”…

Ndërkohë që ende nuk është zbuluar kjo “muzë” kaq fatlume e Alban Ramosaj, ky i fundit ka treguar për “Top Awards” se “Hiraeth” projekton gjithë historinë që ai ka përjetuar. Një triologji për një muzë, ky ka qënë një ndër projektet më të rëndësishme të këngëtarit vitin e kaluar, i...

Klasifikimi ka më shumë artistë meshkuj apo femra?

Pavarësisht se kurrë nuk është bërë një analizë se kush prodhon muzikë më të bukur, meshkujt apo femrat, një gjë është e sigurt në tregun muzikor shqiptar ekzistojnë shumë artiste dhe artistë. Ndërkohë që ecin tepër suksesshëm në muzikë, shumica prej tyre kanë bashkuar forcat, duke sjellë bashkëpunime tepër të...

Kush janë artistët me më shumë këngë në klasifikim në fund të 2018-ës?

Viti 2018-të mund të konsiderohet pa frikë një vit që ka patur mjaft prodhimtari muzikore, ku shumë artistë ka sjellë në treg projekte, të cilat janë shndërruar menjëherë në hite. Shumë artistë ka qënë mjaft aktivë vitin e kaluar, duke prodhuar thuajse çdo muaj këngë të re, duke bërë kështu...

Majk x Onat mbyllin “Top 20” e fundit të 2018-ës

Dyshja e talentuar e “Babastars” ka bashkuar sërish fuqitë dhe kësaj radhe për projektin muzikor të titulluar “Thirri Dajt”. Majk dhe Onat kanë vërtetuar se projektet e tyre shndërrohet menjëherë në hite dhe këtë e tregon më së miri bashkëpunimi i tyre “Le t’xhelozojnë”, i cili ka qënë një ndër...

Getinjo sjell një hit që premton sukses!

Gentinjo është rikthyer në klasifikimin e ” Top Awards”, pas një kohë të gjatë mungese, falë projektit muzikor “Ti Ngele”, i cili u rendit mjaft mirë që në javën e parë që u fut në listë. Ndërkohë që kanë kaluar 23 javë nga koha që është bërë pjesë e klasifikimit,...