# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Loredana

Loredana Zefi, e njohur në fushën e artit thjeshtLoredana, është një nga reperet më të reja të muzikës shqiptare. E lindur më 1 shtator 1995, Loredana është më origjinë shqiptare por që prej vitesh jeton në Zvicër.

Ajo nisi famën e saj përmes postimeve të ndryshme në Instagram, duke u shndërruar në fenomenin e këtij rrjeti social. Për publikun shqiptar, Loredana u bë fillimisht e njohur për shkak të lidhjes së saj me reperin e njohur Mozzik, me të cilin tashmë kanë një vajzë të quajtur Hana.

“Sonnenbrille” është projekti i parë i Loredanës i publikuar në qershor të vitit 2018-të. Kjo këngë u pasua më vonë nga bashkëpunimi i saj me Mozzik, “Bonnie& Clyde”.

NEWS

Kush do të mbretërojë në javët e festave?

Teksa po i afrohemi dalë ngadalë festave të fundvitit, na lind një pyetje. Cili është ai projekt apo artist që do të mbretërojë në klasifikimin e “The Top List” për këtë sezon? Epo duket se gara është shumë e fortë. Nëse hedhim një vështrim në Top 10 të klasifikimit mund...

Ndryshon kreu, me të edhe dy hyrje direkt në Top 5!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List”, kreu i listës ka ndryshuar plotësisht. Elgit Doda nuk mund të mbante më fronin dhe zbriti menjëherë në vend të 4-të. Kreu i javës i takon “Flakë”, bashkëpunimit mes Capital T dhe Elvana Gjatës. Në vend të dytë është renditur projekti “Gjuj...

Loredana 'jashtë' me Mozzik, 'brenda' me Don Xhonin...

Çdo javë kemi të bëjmë me surpriza në klasifikimin e “The Top List”. Kësaj here kemi të bëjmë me dy nga projektet e Loredanës. Bashkëpunimi i saj tepër i pëlqyer nga publiku me Mozzik duket se nuk rezistoi dot për më gjatë. “Oh Digga” fatkeqësisht është larguar nga klasifikimi i...

Kreu nuk ndryshon, por shikoni kush hyn menjëherë në vend të dytë!

Edhe këtë javë kreu i “The Top List” ka mbetur po i njejti. Është përsëri Elgit Doda me hitin e tij tashmë që sa vjen e adhurohet edhe më shumë nga dëgjuesit, “TL”, po ndryshe “Toxic Love”. Nga ana tjetër, surprizë për këtë javë ka qenë vendi i dytë. Si...

Ky është mesazhi që Don Xhoni iu dërgon fansave për projektin e tij të ri...

Pak ditë më parë, Don Xhoni na ka treguar se ai dhe Loredana kanë nisur xhirimet e klipit të këngës që do të nxjerrin në treg. Ky projekt i tyre titullohet “Gjuj për to” dhe fansat që tani janë shumë të ekzaltuar dhe mezi po presin se kur do të...

Kreu nuk ndryshon por vendi i dytë dhe i tretë janë “kërcënues”!

Edhe këtë javë kreu vazhdon të qëndrojë i njëjti. Është përsëri “Dale” nga Butrint Imeri, Kida dhe Ledri Vula që rimerr frerët e “The Top List”, duke u cilësuar si kënga më e suksesshme e kësaj vere, më e votuara dhe që ka qëndruar më shumë javë në vend të...

Kreu nuk ndryshon por kemi dy surpriza në Top 5!

Edhe këtë javë, për herë të tretë tashmë, kreun e ka rrëmbyer përsëri Elvana Gjata dhe Yll Limani me bashkëpunimin e tyre “E di”. Sipas votave të publikut, ky duket se është projekti më i preferuar i 100 këngëve më të mira shqiptare në “Top Awards”. Një tjetër bashkëpunim shumë...

Loredana dhe Mozzik vijnë në shqip dhe sa mir’ po tingllojn’

Një nga çiftet më të famshëm dhe më të komentuar, si për jetën e tyre personale por edhe atë profesionale janë padyshim Loreda dhe Mozzik. Ne i kemi dëgjuar shpesh projektet e tyre muzikore dhe publiku i pëlqen shumë. Në fakt, në çdo bashkëpunim që ata si dyshe kanë sjellë...

Loredana dhe Mozzik debutojnë në "Top 10"

Një nga çiftet më të njohur të showbiz-it shqiptar, janë dhe Mozzik dhe Loredana. Dy artistët kanë lançuar këngën e tyre më të re të titulluar “Oh Digga”. Ky projekt i është bashkuar “The Top List” dhe është pozicionuar në vend të 6 të klasifikimit. Në klip dyshja janë parë...

Ja ku vendoset çifti më i komentuar i (të paktën) muajit!

Loredana dhe Mozzik janë padiskutim dy nga personazhet më të komentura të këtij muaji. Të shumë diskutuar për marrëdhënien e tyre, më në fund dyshja e famshme ka vendosur të pranojë para publikut se janë rikthyer me njëri-tjetrin dhe konfirmimin final e tregoi bashkëpunimi i tyre muzikore. Vetëm pak ditë...

Mozzik nxjerr ish-gruan nga klasifikimi!

“Madonna” është një nga hyrjet e reja të klasifikimit të “Top Awards” e sjellë nga Mozzik dhe që ka debutuar mjaft mirë në klasifikimin e 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. E shndërruar shumë shpejt në një “meme” për shkak të tekstit provokues që ajo përmban, “Madonna”...

Ja si mbyllet Maji në "The Top List"!

Muaji Maj ringjalli më në fund projektet e reja muzikore, të cilat gjatë muajve të kaluar ishin në një pauzë. Shumë artistë vendosën të nxirrnin në treg publikimet e tyre të reja, që sigurisht ka sjellë ndryshime sa i përket klasifikimit të “Top Awards”. Po si u mbyll muaji Maj...

"Going Up", ja kush është ngjitur më shumë këtë javë

Votat e publikut kanë bërë që kjo javë të mos jetë edhe aq e qetë sa i përket pozicionimit të këngëve në listë. Janë rreth 10 këngë në klasifikim që janë futur në grupin e këngëve që janë ngjitur me më shumë pozicione në “The Top List”. Projekti muzikor që...

“Qafa” e Loredanës bën namin këtë javë, kënga që ngjitet më tepër

E shndërruar në një prej personazheve më të përfolura momentalisht, Loredana vazhdon të ngjisë shkallët e suksesit, duke u vlerësuar me cmime të shumta. Brenda një periudhe të shkurtër kohore, Loredana është komentuar për shumë ngjarje në jetën e saj profesionale dhe atë personale. Madje në një postim të bërë...

Loredana dhe peripecitë e fundit

Me Loredana Zefin fillimisht jemi njohur nëpërmjet rrjeteve sociale falë lidhjes së saj me reperin e njohur shqiptar, Mozzik. E kthyer në një fenomen në rrjetet sociale me shumë ndjekës, Loredana ka bërë debutimin e saj si këngëtare me projektin muzikor të titulluar “Sonnenbrille”, i cili menjëherë ka tërhequr vëmendjen...

Kush janë këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë?

Kjo javë shënon plot 197 javë klasifikim të muzikës më të dëgjuar shqiptare, i cili është i përmbledhur në “The Top List”. Nga java në javë kemi hyrje të reja, ndryshime në pozicionime, ku disa humbin dhe disa arrijnë majën e klasifikimit por pavarësisht kësaj të jesh pjesë e 100...

Pas skandalit me mashtrimin, Loredana është në labirint

Loredana është një nga reperet me origjinë shqiptare, e cila u shndërrua menjëherë në një sensacion. Falë videove të saj në rrjetet sociale, ajo mori një famë të madhe, duke bërë kështu që projekti i saj i parë muzikor “Sonnenbrille” të rezultonte mjaft i suksesshëm . Ndërkohë që vijoi me...

Mozzik dhe Loredana ngjiten në "Top 5"

Mozzik dhe Loredana janë shndërruar në një ndër çiftet më të pëlqyer të shobiz-it shqiptar. Ndërkohë që kanë një raport të shkëlqyer në marrëdhënien e tyre si burrë edhe grua, dyshja po shkëlqen edhe në fushën muzikore me projektin më të fundit muzikor, “Romeo & Juliet”. Nërkohë që ka vetëm...

Loredana & Mozzik si Beyonce & Jay Z...

Një dashuri e lindur në rrjetet sociale është ajo e Loredana dhe Mozzik, një lidhje dashurie që tashmë ka arritur pikën kulminante pasi frytë i dashurisë së tyre është vajza, e quajtur Hana. Dyshja e famshme është shumë e bashkuar jo vetëm në jetën personale por edhe në karrierën muzikore....

Publikimet e reja, çfarë do të ndodhë javën e ardhshme?!

Jemi në fillim të muajit shkurt dhe duket se artistët janë vënë në lëvizje, ndryshe nga muaji janar, i cili u konsiderua si një “muaj i fjetur” sa i përket publikimeve të reja. Gjatë këtyre ditëve janë publikuar disa projekte të reja muzikore, por çfarë do të ndodhë me to,...