LOREDANA

Rikthehet Dj Geek, ja me cilën këngëtare të famshme do ta shohim atë!

Ish-partneri i këngëtares Dafina Zeqiri, Dj Geek duket se nuk ka në plan të “pushojë” gjatë. Pas ndarjes nga këngëtarja, si në jetën personale ashtu edhe në atë profesionale, aludohet se Geek do të bashkojë forcat me Loredanën. Mësohet se ai është në negociata me menaxhimin e artistes shqiptare, e...

Detaji në klipin e ri të Mozzik lidhet pikërisht me Loredanën…

Para pak ditësh, Mozzik dhe Kida kanë ‘shokuar’ rrjetin me postimin më të fundit në Instagram ku kjo e fundit shfaqej me fustanin e bardhë të nusërisë dhe reperi me kostimin e dhëndrit, por ajo që na habiti të gjithëve ishte mbishkrimi që Mozzik kishte zgjedhur për foton e tyre. Megjithatë, duket...

Çfarë kuptojmë nga projekti i ri i Loredanës!

Loredana vazhdon të korrë suksese të tjera. Reperja nuk po di të ndalet duke sjellë vazhdimisht projekte të reja mjaft të pëlqyera nga publiku. Kanë kaluar vetëm pak javë nga publikimi i këngës së saj të re, një bashkëpunim me artistin Yll Limani, i cili titullohet “Kriminele” dhe është pëlqyer shumë nga...

Loredana e para artiste gjermanishtfolëse që arrin suksesin e jashtëzakonshëm! 

Loredana është ndër reperet më në zë dhe të suksesshme të momentit. Këngët e saj padyshim që rezultojnë shumë të pëlqyera. Kanë kaluar vetëm pak ditë nga publikimi i këngës së saj të re, një bashkëpunim me artistin Yll Limani, i cili titullohet “Kriminele” dhe është pëlqyer shumë nga publiku. ...

Yll Limani e mbyll 2022 duke i thënë Loredanës ‘kriminele’!

Një tjetër bashkëpunim i shtohet klasifikimit të ”The Top List” për këtë javë. Loredana dhe Yll Limani sapo na surprizuan me një projekt muzikor për këtë fundvit që lamë pas. Projekti më i ri i tyre mban titullin ”Kriminele” dhe erdhi si një dhuratë festash për të gjithë fansat e...

Tjetër arritje për Loredanën, artistja merr çmimin e rëndësishëm në “MTV EMA”!

Loredana është ndër reperet më në zë dhe të suksesshme të momentit. Këngët e saj padyshim që brenda pak orësh thyejnë rekord në platformat e transmetimit dhe rezultojnë shumë të pëlqyera. Loredana njihet për sukseset e saj në fushën e muzikës dhe deri më tani reperja ka fituar disa çmime...

Cilat ishin hyrjet e bujshme të nëntorit 2021 dhe çfarë presim nga ky nëntor…

Viti që shkoi na solli një ‘boom’ projektesh në Top Awards. Artistët më në zë u siguruan që të sillnin vetëm hite, qofshin bashkëpunime apo projekte solo. Dhe nëntori spikati me këngë të reja. Ja cilat ishin disa nga hyrjet më të bujshme të nëntorit që lamë pas… Capital T...

Kush do të mbretërojë në javët e festave?

Teksa po i afrohemi dalë ngadalë festave të fundvitit, na lind një pyetje. Cili është ai projekt apo artist që do të mbretërojë në klasifikimin e “The Top List” për këtë sezon? Epo duket se gara është shumë e fortë. Nëse hedhim një vështrim në Top 10 të klasifikimit mund...

Ndryshon kreu, me të edhe dy hyrje direkt në Top 5!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List”, kreu i listës ka ndryshuar plotësisht. Elgit Doda nuk mund të mbante më fronin dhe zbriti menjëherë në vend të 4-të. Kreu i javës i takon “Flakë”, bashkëpunimit mes Capital T dhe Elvana Gjatës. Në vend të dytë është renditur projekti “Gjuj...