# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Gjiko

Gjiko është shndërruar në një emër të njohur për publikun shqiptar, fillimisht për shkak të bashkëpunimeve të tij shumë të suksesshme si dhe projekteve “solo” që ka publikuar kohëve të fundit.

Emri i vërtetë i reperit është Asdren Gjikolli. I lindur në Peje, këngëtari ka ushtruar gjatë adoleshencës së tij sportin e rrugës Parkour, prej te cilit ka marrë edhe nofkën Flyboy.

AI ka nisur të merret më muzikë që në fëmijëri, ndërsa “Hip Hop” është traditë në familjen e tij që prej vitit 1997. Ai bashkëpunon me vëllain e tij Big Bang dhe produksionin e tij RedBox.

NEWS

Ja Top 3 këngët me më shumë ngritje këtë javë!

Një tjetër javë me ngritje të fuqishme për projektet muzikore të artistëve në klasifikimin e “The Top List”. Ja se cilat këngë janë rritur në renditje… “Gjade” nga Dhurata Dora dhe Elvana Gjata rezultoi mjaft i suksesshëm gjatë verës që lamë pas. E jo më kot, pasi përveç se ishte...

Fifi dhe Gjiko 'nuk i ndahen' kreut!

‘E dyta e vërteta’ për Fifin dhe Gjikon! Bashkëpunimi i tyre i dytë brenda një kohe shumë të shkurtër ka arritur që të korrë një sukses të padiskutueshëm. Që me javën e parë të publikimit, “365” ia doli që të pozicionohej në vend të tretë të klasifikimit të “The Top...

Ndryshon i gjithë kreu, Fifi na fikson sërish!

Një artiste me kuptimin e plotë të fjalës, shumë e talentuar, por edhe shumë punëtore njëkohësisht. E kemi fjalën pikërisht për Fifin. Fifi është padyshim një prej artisteve më të suksesshme dhe më të njohura shqiptare. Këngët e saj shumë të ndjera që prekin zemrat e publikut kthehen menjëherë në...

Fifi hyn në Top 3 si 'new entry' me publikimin e saj të ri. KUJDES! Do fiksoheni!

Vetëm pak kohë nga publikimi i këngës së saj të fundit, i cili është bashkëpunimi me reperin e njohur, Gjiko dhe titullohet “Djegi krejt”, Fifi erdhi me një surprizë të re për ndjekësit e saj. Ishte partneri i saj Adisi ai që ka postuar fillimisht një foto në ‘Instastory’ nga...

Fifi dhe Gjiko, apo Fifi dhe Tuna?! Ja çfarë mendon publiku!

Fifi është padyshim një prej artisteve më të suksesshme dhe më të njohura shqiptare. Këngëtarja kohët e fundit ka qenë mjaft e angazhuar me projekte dhe koncerte të shumta. Fifi ka publikuar mjaft bashkëpunime këtë periudhë. I fundit ka qenë pikërisht ai me Gjikon, “Djegi krejt”, që është bërë pjesë...

Një tjetër surprizë nga Gjiko dhe Fifi?!

Fifi është një artiste shumë e pëlqyer dhe e kërkuar nga audienca që shpesh merr vëmendje me muzikën e saj, por gjithashtu dhe për jetën personale. E duket se si një verë që padyshim do të quhet vera e bashkëpunimeve, Fifi prej ditësh na kishte lajmëruar se do të bashkonte...

Majk dhe Gjiko hyjnë në Top 100 me "Kce Kce"!

Tanimë që jemi kaq pranë verës, artistët sigurohen që të sjellin këngë verore që do të dëgjohen kudo. E në një garë të tillë padyshim që dy janë më mirë se një, këngëtarët bëhen bashkë. Disa prej tyre na kanë paralajmëruar se do të vijnë në bashkëpunim e së fundmi...

Do arrijë "Ça bone" të njëjtin sukses si hitet e tjera të Ledrit, Lumi B apo Gjikos?!

Ledri Vula, Lumi B dhe Gjiko janë bërë bashkë për të sjellë projektin e tyre më të ri, të titulluar “Ça bone” i cili i është bashkëngjitur klasifikimit të “The Top List” këtë javë. Ky bashkëpunim është një nga ata që fansat mezi prisnin që të publikohej dhe shumë shpejt...

Dy hyrje të reja në Top 5, zbulojini kush janë!

Këtë javë në “Top 5” kemi pasur dy projekte që na kanë surprizuar me renditjen e tyre. Bëhet fjalë për David Dreshaj me projektin e tij “Egoiste” që u rendit në vend të tretë dhe bashkëpunimi i Melindas, Nora Istrefit dhe Gjikos, “Ay Caramba”, që për këtë javë është në...

Melinda, Gjiko dhe Nora me "Ay Caramba" vijnë si 2Pac...

Një projekt i ri i është bashkëngjitur “The Top List” këtë javë. “Ay Caramba” titullohet kënga e re e Melidas, Gjikos dhe Nora Istrefit. Treshja e artistëve kanë sjellë këtë projekt të veçantë dhe plot stil, me ritme verore dhe një videoklip tejet interesant. Videoklipi duket se xhirohet në shkretëtirë,...

Gjiko dhe Melinda bashkë për "bakllavanë" e rradhës

Kemi parë shumë këngë dedikuar “Benzit” por Gjiko dhe Melinda janë tjetër nivel, pasi dyshja ka ardhur me një këngë dedikuar “X5“. Gjiko, i cili tashmë njihet për disa hite muzikore, ka bashkuar fuqitë me Melindën, një tjetër emër i njohur në muzikë, dhe kanë sjellë një ndër këngët mjaft...

Këngët që kanë ndryshuar më shumë pozicione këtë javë!

Kjo java thuajse po kthen në normalitet gjendjen që prej muajsh kishte pushtuar muzikën dhe cdo aspekt tjetër të jetës. Artistët kanë filluar të publikojnë muzikë të re ndërsa publiku jo vetëm që vazhdon t’i votojë por gjithashtu ka filluar tashmë ta shijojë muzikën nëpër lokale të ndryshme, duke qënë...

Ja si mbyllet Maji në "The Top List"!

Muaji Maj ringjalli më në fund projektet e reja muzikore, të cilat gjatë muajve të kaluar ishin në një pauzë. Shumë artistë vendosën të nxirrnin në treg publikimet e tyre të reja, që sigurisht ka sjellë ndryshime sa i përket klasifikimit të “Top Awards”. Po si u mbyll muaji Maj...

Këto janë vendet e para të Shën Valentinit ndër vite!

Edhe pse është një ndër festat më të kritikuar, shqiptarët vazhdojnë të festojnë ditën e të dashuruarve, Shën Valentinin, me të njëjtën kënaqësi, duke dhënë dhe marrë dashuri sikurse edhe dhurata. Nuk mund të themi me bindje nëse të gjithë artistët e festojnë këtë ditë të shënuar por një gjë...

Ja cilat janë vëndet e para të 4 viteve "The Top List"

Edhe pse kanë kaluar 4 vite që nga koha kur është krijuar, klasifikimi i “The Top List” vazhdon t’i rezistojë kohës dhe të jetë një ndër klasifikimet më të përfolura në vend. Po cilat janë këngët dhe artistët që kanë kryesuar klasifikimin nga viti 2015 deri në vitin 2019? Nëse...

Lista e 50 Top Artistëve të vitit 2019-të

Një tjetër viti i ka ardhur fundi dhe klasifikimi i “The Top List” shënon plot 4 vite që nga koha kur është krijuar. Interesi i publikut për të votuar artistët e tyre të preferuar vazhdon të jetë i lartë dhe këtë e vërteton më së miri ndryshimet e shumta që...

Vera po fillon dhe artistët kanë shumë për të publikuar por derimë tani ja cilët janë artistët më mirë të renditur në pjesën e parë të vitit 2019-të

Me ardhjen e stinës së verës, shumë artistë mbledhin fuqitë jo vetëm për koncertet e shumta por edhe për projektet e radhës, ku mes të cilëve do të përzgjidhet hiti i verës 2019-të. Edhe pse shumë artistë kanë nisur të punojnë fort për projektet e radhës, ka dhe shumë artistë...

Edhe në shkurt hahet bakllava!

Butrint Imeri dhe Gjiko e kanë ëmbëlsuar më shumë seç duhet vitin 2019-të. Dyshja e famshme ka bërë që edhe në shkurt të hahet “Bakllava” pasi bashkëpunimi i tyre vazhdon të mbetet i preferuari i publikut shqiptar. Kjo këngë plot ritëm dhe atmosferë vazhdon të ruajë vendin e parë për...

Kreu ngelet pak a shumë i njëjti por ka një hyrje të re në "Top 5".

Kjo javë vazhdon të mbetet e qetë sa i përket uljeve dhe ngritjeve të projekteve muzikore në klasifkimin e “The Top List”. Vetë kreu nuk ka ndryshuar aspak nga java e kaluar, ku është “Bakllava” e Butrint Imeritdhe Gjikos, ajo që nuk është mposhtur këtë javë. Kjo është java e...

Kreu rrotullohet rreth vetes...

Muaji janar vazhdon të jetë i qetë sa i përket muzikës. Nëse do të shohim me kujdes klasifikimin e “Top Awards” do të vëmë re se nuk kemi shumë ndryshime në renditje si dhe shumë pak hyrje të reja, ekzaktësisht vetëm një. Zona e nxehtë e klasifikimit mbetet thuajse e...