GJIKO

Gjiko rikthehet në listë pas një mungese të gjatë…

Një nga emrat më të njohur të skenës muzikore shqiptare, Gjiko, ka bërë një kthim të fuqishëm. Pas një periudhe të gjatë mungese në muzikë, Gjiko është kthyer në qendër të vëmendjes me një projekt të ri. Artisti ka sjellë së fundmi këngë e tij më re në bashkëpunim me...

Ja këngët që kanë kryesuar klasifikimin në javën e Shën Valentinit në vite!

Edhe pse është një ndër festat më të kritikuar, shqiptarët vazhdojnë të festojnë ditën e të dashuruarve, Shën Valentinin, me të njëjtën kënaqësi, duke dhënë dhe marrë dashuri sikurse edhe dhurata. Nuk mund të themi me bindje nëse të gjithë artistët e festojnë këtë ditë të shënuar por një gjë...

Ja Top 3 këngët me më shumë ngritje këtë javë!

Një tjetër javë me ngritje të fuqishme për projektet muzikore të artistëve në klasifikimin e “The Top List”. Ja se cilat këngë janë rritur në renditje… “Gjade” nga Dhurata Dora dhe Elvana Gjata rezultoi mjaft i suksesshëm gjatë verës që lamë pas. E jo më kot, pasi përveç se ishte...

Fifi dhe Gjiko ‘nuk i ndahen’ kreut!

‘E dyta e vërteta’ për Fifin dhe Gjikon! Bashkëpunimi i tyre i dytë brenda një kohe shumë të shkurtër ka arritur që të korrë një sukses të padiskutueshëm. Që me javën e parë të publikimit, “365” ia doli që të pozicionohej në vend të tretë të klasifikimit të “The Top...

Ndryshon i gjithë kreu, Fifi na fikson sërish!

Një artiste me kuptimin e plotë të fjalës, shumë e talentuar, por edhe shumë punëtore njëkohësisht. E kemi fjalën pikërisht për Fifin. Fifi është padyshim një prej artisteve më të suksesshme dhe më të njohura shqiptare. Këngët e saj shumë të ndjera që prekin zemrat e publikut kthehen menjëherë në...

Fifi hyn në Top 3 si ‘new entry’ me publikimin e saj të ri. KUJDES! Do fiksoheni!

Vetëm pak kohë nga publikimi i këngës së saj të fundit, i cili është bashkëpunimi me reperin e njohur, Gjiko dhe titullohet “Djegi krejt”, Fifi erdhi me një surprizë të re për ndjekësit e saj. Ishte partneri i saj Adisi ai që ka postuar fillimisht një foto në ‘Instastory’ nga...

Fifi dhe Gjiko, apo Fifi dhe Tuna?! Ja çfarë mendon publiku!

Fifi është padyshim një prej artisteve më të suksesshme dhe më të njohura shqiptare. Këngëtarja kohët e fundit ka qenë mjaft e angazhuar me projekte dhe koncerte të shumta. Fifi ka publikuar mjaft bashkëpunime këtë periudhë. I fundit ka qenë pikërisht ai me Gjikon, “Djegi krejt”, që është bërë pjesë...

Një tjetër surprizë nga Gjiko dhe Fifi?!

Fifi është një artiste shumë e pëlqyer dhe e kërkuar nga audienca që shpesh merr vëmendje me muzikën e saj, por gjithashtu dhe për jetën personale. E duket se si një verë që padyshim do të quhet vera e bashkëpunimeve, Fifi prej ditësh na kishte lajmëruar se do të bashkonte...

Majk dhe Gjiko hyjnë në Top 100 me “Kce Kce”!

Tanimë që jemi kaq pranë verës, artistët sigurohen që të sjellin këngë verore që do të dëgjohen kudo. E në një garë të tillë padyshim që dy janë më mirë se një, këngëtarët bëhen bashkë. Disa prej tyre na kanë paralajmëruar se do të vijnë në bashkëpunim e së fundmi...