GJIKO

Fifi hyn në Top 3 si ‘new entry’ me publikimin e saj të ri. KUJDES! Do fiksoheni!

Vetëm pak kohë nga publikimi i këngës së saj të fundit, i cili është bashkëpunimi me reperin e njohur, Gjiko dhe titullohet “Djegi krejt”, Fifi erdhi me një surprizë të re për ndjekësit e saj. Ishte partneri i saj Adisi ai që ka postuar fillimisht një foto në ‘Instastory’ nga...

Fifi dhe Gjiko, apo Fifi dhe Tuna?! Ja çfarë mendon publiku!

Fifi është padyshim një prej artisteve më të suksesshme dhe më të njohura shqiptare. Këngëtarja kohët e fundit ka qenë mjaft e angazhuar me projekte dhe koncerte të shumta. Fifi ka publikuar mjaft bashkëpunime këtë periudhë. I fundit ka qenë pikërisht ai me Gjikon, “Djegi krejt”, që është bërë pjesë...

Një tjetër surprizë nga Gjiko dhe Fifi?!

Fifi është një artiste shumë e pëlqyer dhe e kërkuar nga audienca që shpesh merr vëmendje me muzikën e saj, por gjithashtu dhe për jetën personale. E duket se si një verë që padyshim do të quhet vera e bashkëpunimeve, Fifi prej ditësh na kishte lajmëruar se do të bashkonte...

Majk dhe Gjiko hyjnë në Top 100 me “Kce Kce”!

Tanimë që jemi kaq pranë verës, artistët sigurohen që të sjellin këngë verore që do të dëgjohen kudo. E në një garë të tillë padyshim që dy janë më mirë se një, këngëtarët bëhen bashkë. Disa prej tyre na kanë paralajmëruar se do të vijnë në bashkëpunim e së fundmi...

Do arrijë “Ça bone” të njëjtin sukses si hitet e tjera të Ledrit, Lumi B apo Gjikos?!

Ledri Vula, Lumi B dhe Gjiko janë bërë bashkë për të sjellë projektin e tyre më të ri, të titulluar “Ça bone” i cili i është bashkëngjitur klasifikimit të “The Top List” këtë javë. Ky bashkëpunim është një nga ata që fansat mezi prisnin që të publikohej dhe shumë shpejt...

Dy hyrje të reja në Top 5, zbulojini kush janë!

Këtë javë në “Top 5” kemi pasur dy projekte që na kanë surprizuar me renditjen e tyre. Bëhet fjalë për David Dreshaj me projektin e tij “Egoiste” që u rendit në vend të tretë dhe bashkëpunimi i Melindas, Nora Istrefit dhe Gjikos, “Ay Caramba”, që për këtë javë është në...

Melinda, Gjiko dhe Nora me “Ay Caramba” vijnë si 2Pac…

Një projekt i ri i është bashkëngjitur “The Top List” këtë javë. “Ay Caramba” titullohet kënga e re e Melidas, Gjikos dhe Nora Istrefit. Treshja e artistëve kanë sjellë këtë projekt të veçantë dhe plot stil, me ritme verore dhe një videoklip tejet interesant. Videoklipi duket se xhirohet në shkretëtirë,...

Gjiko dhe Melinda bashkë për “bakllavanë” e rradhës

Kemi parë shumë këngë dedikuar “Benzit” por Gjiko dhe Melinda janë tjetër nivel, pasi dyshja ka ardhur me një këngë dedikuar “X5“. Gjiko, i cili tashmë njihet për disa hite muzikore, ka bashkuar fuqitë me Melindën, një tjetër emër i njohur në muzikë, dhe kanë sjellë një ndër këngët mjaft...

Këngët që kanë ndryshuar më shumë pozicione këtë javë!

Kjo java thuajse po kthen në normalitet gjendjen që prej muajsh kishte pushtuar muzikën dhe cdo aspekt tjetër të jetës. Artistët kanë filluar të publikojnë muzikë të re ndërsa publiku jo vetëm që vazhdon t’i votojë por gjithashtu ka filluar tashmë ta shijojë muzikën nëpër lokale të ndryshme, duke qënë...