# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Arilena Ara

Arilena Ara është një talent i ri në muzikën shqiptare, e cila ka fituar menjëherë zemrat e publikut shqiptar.

E lindur më 17 Korrik 1998 në qytetin e Shkodrës, Arilena nisi të bëhej e famshme për publikun shqiptar me pjesëmarrjen e saj në talent-show “Gjeniu i Vogël”. Ajo ishte vetëm 15-vjeç kur u shpall fituesja e një tjetër talent-show, “X Factor Albania”.

Në vitin 2014, Arilena bëri prezantimin e saj të parë si profesioniste me këngën “Aeroplan”, e cila u pëlqye mjaft nga publiku shqiptar.

Që nga kjo kohë, Arilena ka qëndruar sa më pranë publikut, duke publikuar projekte të njëpasnjëshme muzikore, qofshin ato “solo” apo bashkëpunime.

NEWS

Momente të Arilena Aras në "A Live Night"

Arilena Ara ishte artistja e parë e cila çeli siparin e “A Live Night”. Me vokalin e saj dhe performancat e zjarrta, një gjë është e sigurtë, Arilena i vuri flakën skenës. 

Arilena Ara në një rrëfim personal si kurrë më parë!

Ka startuar mbrëmjen e sotme program më i ri në ekranin e Top Channel, “A Live Night”, i cili është një format origjinal i Top Channel, Top Albania Radio dhe Top Music Awards dhe mban vulën e Ledion Liços. Një program që ka në qendër të tij artistët më të...

Arilena këtë të shtunë në "A Live Night", ja çfarë këndon!

Arilena Ara padyshim që është një nga artistet që e kemi parë teksa rritet artistikisht dita-ditës. Suksesi i jashtëzakonshëm i këngëtares po e shndërron atë në një artiste që vërtet nuk njeh kufij. “A Live Night” ka premierën e tij këtë të shtunë, më 30 Prill në orën 21:00. Një prodhim origjinal...

Arilena Ara do të 'djegë' skenën e "A Live Night"!

Ashtu si tashmë e kemi mësuar, së shpejti në ekranin e Top Channel do të kemi mundësi të ndjekim emisionin më të ri, “A Live Night”. Një prodhim origjinal i Top Channel, Top Albania Radio dhe Top Music Awards. Prodhuar në Studiot e Top Albania Radio, ky është një format...

Arilena Ara çel siparin e "A Live Night" më 30 Prill!

Ashtu si tashmë e kemi mësuar, së shpejti në ekranin e Top Channel do të kemi mundësi të ndjekim emisionin më të ri, “A Live Night”. Një prodhim origjinal i Top Channel, Top Albania Radio dhe Top Music Awards. Këtë muaj nis një seri dokumentarësh muzikorë me artistët më të...

Arilena Arën tashmë do ta shohim në ekran dhe si moderatore!

Arilena Ara padyshim që është një nga artistet që e kemi parë teksa rritet artistikisht dita-ditës. Suksesi i jashtëzakonshëm i këngëtares po e shndërron atë në një artiste që vërtet nuk njeh kufij. Arilena pati një ‘boom’ me “Pop Art”, festivalin e mbajtur nga ajo, por edhe albumin me të njëjtin...

Arilena Ara shkëlqen në çdo projekt, tani do e shohim edhe në një fushë tjetër?!

Arilena Ara padyshim që është një nga artistet që e kemi parë teksa rritet artistikisht dita-ditës. Suksesi i jashtëzakonshëm i këngëtares po e shndërron atë në një artiste që vërtet nuk njeh kufij. Arilena pati një ‘boom’ me “Pop Art”, festivalin e mbajtur nga ajo, por edhe albumin me të njëjtin...

Artistët me rritjen më të madhe të javës...

Një sërë surprizash solli kjo javë në klasifikimin e “The Top List”. Disa nga projektet e artistëve më në zë janë rritur me shumë pozicione brenda një jave të vetme. Por kush janë ato? Arilena Ara me këngën e saj “E gjallë” është rritur me 69 vende nga java e...

Ja cilët janë artistët e Top 10 të kësaj jave!

Me çfarë surprizash jemi hasur në klasifikimin e “The Top List” këtë javë? Zbuloni artistët që janë pozicionuar në Top 10 të listës së 100 këngëve më të mira shqiptare për javën në të cilën ndodhemi… Vendi i parë për këtë javë shkoi për Yll Limanin me “Lshoja zanin”. Një...

Këto janë hyrjet e reja më lart në javën e parë të janarit!

Një javë e ngarkuar erdhi me fillimin e vitit 2022. Plot nëntë hyrje të reja në klasifikimin e “The Top List” për këtë javë. Disa prej tyre u renditën më lart në klasifikim e disa të tjera më poshtë, duke u lënë kohë që të ‘përmirësohen’ dhe të rriten edhe...

Më në fund një video për bashkëpunimin e Arilena dhe Gjon’s tears!

Këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun shqiptar dhe jo vetëm, Arilena Ara konfirmoi në fillim të korrikut se ka gati albumin e parë në karrierën e saj muzikore. Ai mbante titullin “POP ART” dhe pjesë e albumit ishin gjithashtu duetet me këngëtarë të njohur shqiptarë. Ndër këngëtarët...

Ja cilët artistë nisin vitin e ri në “The Top List”!

Një javë e ngarkuar erdhi me fillimin e vitit 2022. Plot nëntë hyrje të reja në klasifikimin e “The Top List” për këtë javë. Si fillim Young Zerka na ka prezantuar dy projekte të reja, “Tik Tak” dhe “Tirane London” në bashkëpunim me OG Merks, një artist i ri për...

Këngët e publikuara nga Arilena Ara brenda 2021...

Arilena Ara padyshim që është një nga artistet që e kemi parë teksa rritet artistikisht dita-ditës. E mund të themi se viti 2021 ishte shumë i suksesshëm për të. Arilena pati një ‘boom’ me “Pop Art”, festivalin e mbajtur nga ajo, por edhe albumin me të njëjtin titull. Duke filluar...

Arilena Ara nuk ndalet, vjen me një tjetër këngë në klasifikim!

Arilena Ara vërtet që nuk njeh kufij. Këtë javë artistja ka ardhur me një tjetër këngë që i është bashkuar klasifikimit të “The Top List”. Pas suksesit të saj të fundit të “Ke me mungu”, Arilena hyn me një tjetër projekt në listë, të titulluar “E gjallë”. Kjo këngë është...

Arilena Ara zbulon gjithçka për “Pop Art Festival"!

E ftuar në “Pardon My French” në Top Albania Radio në një lidhje telefonike ishte këngëtarja shumë e dashur Arilena Ara. Arilena zbuloi detaje shumë interesante lidhur me “Pop Art Festival”. Ajo tregoi se është diçka shumë më e madhe se një album apo festival, është një brand, një gjë...

Trazohet Top 5, por kreu nuk ndryshon!

Ndryshime të mëdha për sa i përket Top 5 edhe për këtë herë. Renditja e kësaj jave na ka surpizuar disi. Arilena Ara ka arritur që të rrëmbejë fronin edhe për këtë javë me baladën e saj “Ke me mungu”. Vendi i dytë për këtë javë ka shkuar për Killuan me...

Çfarë jave, ndryshon çdo gjë në krye!

Këtë javë jemi përballur me surpriza të mëdha për sa i përket klasifikimit në “The Top List”. Kreu i kësaj jave shkoi për baladën e ndjerë të Arilena Arës, të titulluar “Ke me mungu”, e cila bëri debutimin në listën e 100 këngëve më të mira shqiptare vetëm javën që...

A do kishte më shumë sukses sikur Ylli ta kishte kënduar "Ke me mungu" vetë?

Arilena Ara ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar “Ke me mungu”. Një projekt ky shumë i ndjerë dhe emocionues nga këngëtarja. Kjo këngë vjen pak më ndryshe nga projektet e fundit të Arilenës. Rikujtojmë këtu “Aligator” apo bashkëpunimin energjik me Dafina Zeqirin, “Thirr policinë”, të cilat ishin...

Adele dhe Arilena, dy balada në një javë!

Arilena Ara së fundmi ka publikuar këngën e saj më të re, të titulluar “Ke me mungu”, e cila është bërë menjëherë pjesë e “The Top List”. Ky projekt është një baladë shumë e ndjerë dashurie, pak më ndryshe nga projektet më të fundit të saj. Përmendim këtu “Aligator” dhe...

Ja cilat janë këngët që janë ngjitur shumëëë lart në një javë të vetme!

Si rrallë herë më parë, këtë javë kemi pasur disa ndryshime të mëdha në klasifikimin e “The Top List”. Thënë kjo, ka patur shumë projekte të cilat janë ngritur me shumë vende në renditje. Por disa kanë rënë më shumë në sy për shkak të vendeve më të larta. Ja...