# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Ardit Cuni

Ardit Cuni, lindur në Lezhë më 30.12.1995, ka filluar karrierën e tij muzikore në festivalet e fëmijëve në qytetin e Lezhës dhe në aktivitetet e vogla që organizonte Bashkia Lezhe. Në moshën 11-vjeçare, merr pjesë në një ndër festivalet kryesore të veriut, të quajtur ”Zera Magjike’ nga ku u vlerësua me çmimin e tretë nga Prof. Robert Radoja.

Arditi nënshkroi një kontratë me shtëpine diskografike britaniko-shqiptare (Sebastian Production) si këngetari i tyre zyrtar në tregun shqiptar. Kënga e tij e parë e titulluar ”Po Te Jesh I Dashuruar”, pjesëmarrëse gjithashtu në “Top Fest 9”, bëri lançimin e tij zyrtar si këngëtar në tregun shqiptar.

Në 2013 rikthehet në “Top Fest” në një duet me një këngëtare britanike por tashmë me më shumë eksperiencë mbi supe dhe me ide të qarta se çfare i duhet në skenë dhe ashtu ndodhi pasi kënga u rendit e para në të gjitha votimet online dhe gjithashtu me klikimet në “Youtube” gjate ketij edicioni. Për Arditin asgjë nuk ishte e pamundur dhe gjithmonë kërkonte të silllte gjëra të reja në tregun muzikor shqiptar. Ne shkurt 2013 ai sjell një ide shumë perëndimore në Shqipëri të të bërit ”Covera” me video profesionale, të cilat u transmetuan në Tv të ndryshme.

Një sukses të madh, Arditi shënoi me bashkëpunimin e tij me Vesa Smolicën, “Jena Na”, duke u bërë pjesë e klasifikimit të “Top Awards” dhe duke mbajtur kreun e tij për 6 javë.

NEWS

Gjuha e urrejtjes në emisionet televizive, Ardit Çuni u mbyll gojën të gjithëve!

Gjuha denigruese e emisioneve televizive kundër artistëve (dhe aq më tepër me Ronela Hajatin) ditët e fundit duket se nuk ka të ndalur. Ronela ka marrë kritika të shumta, që nga performanca e saj e deri tek ‘look’-u, më së shumti nga kolegë të tjerë apo edhe disa pseudo-opinonistë, shpesh...

Pas eksperiencës së tij në "Big Brother VIP", Ardit Çuni më gati se kurrë për të sjellë projekte të reja!

Ardit Çuni është një ndër banorët e “Big Brother VIP”, që edhe pse rrugëtimi i tij në këtë reality show nuk zgjati shumë, frymëzimi i tij nga ana artistike ka ndezur motorrët për të sjellë projekte të reja muzikore. Pas bashkëpunimit me Çiljetën me këngën “Oj dashni” të publikuar më...

Ardit Çuni sjell melankolinë e Londrës në Tiranë!

Më në fund Ardit Çuni vjen me një projekt solo në klasifikimin e “The Top List”. Pas bashkëpunimit të tij mjaft të suksesshëm me Çiljetën në “Oj dashni”, tani Arditi vjen në një këngë të tijën solo. Projekti i tij më i ri titullohet “Si ti” dhe është një baladë...

Java me më shumë hyrje të reja në 323 javë "The Top List"!

Një javë e ngarkuar dhe plot me projekte të reja muzikore ishte kjo në të cilën kemi hyrë. Le të themi që artistët paskan rënë në një mendje për të publikuar këngët e tyre. Deri më tani kjo është java me më shumë hyrje në 323 javë që prej fillimit...

Ja cilat janë bashkëpunimet më të suksesshme në 320 javë klasifikim!

Duket se bashkëpunimet janë goxha të suksesshme dhe pëlqehen shumë tek publiku. Sidomos nëse hedhim një vështrim në klasifikimin e “The Top List” gjatë këtyre 320 javëve, do të vëmë re se vërtet disa artistë duke bashkuar forcat së bashku, kanë sjellë hite të papërsëritshme. Por cilat kanë qenë disa...

Ardit Çuni bashkon forcat me Çiljetën për hitin e ri!

Ardit Çuni është bërë i njohur në Top Awards me bashkëpunimin e tij me Vesa Smolica para disa vitesh me “Jena na”. Padyshim që ky projekt pati një sukes të madh duke qëndruar prej disa javësh në vend të parë dhe për një kohë të gjatë në klasifikim. Kohët e...

Eksperienca në “Big Brother VIP” nga sytë e Ardit Çunit…

Ardit Çuni, një nga artistët e “The Top List” ka qenë gjithashtu dhe një nga banorët më të diskutuar të “Big Brother VIP”. Edhe pse u largua relativisht herët, Arditi diti të jetë protagonist, duke qenë në qendër të shumë prej debateve në shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Një...

Artistët e "The Top List" që kanë hyrë në "Big Brother VIP"!

Me fillimin e “Big Brother VIP” pamë artistë nga të gjitha fushat dhe profesionet. E sigurisht nuk kishin si të mungonin dhe këngëtarët, mes të tjerëve. Këngëtarët brenda shtëpisë së “Big Brother VIP” janë: Fifi, Sheila Haxhiraj, Ardit Çuni, Sabiani dhe Semi Japupaj. Por pikërisht nga ky grup, dy janë...

Zbuloni artistët që kanë shijuar më shpesh vendet e para në vjeshtë ndër vite, a do të përsëritet situata?!

A ju kujtohet kënga “Jena Na”? Ky projekt i sjellë nga Ardit Çuni dhe Vesa Smolica arriti që të mbizotëronte në shumicën e javëve të vjeshtës së vitit 2016. Edhe pse me natyrë verore dhe ritmike, kjo këngë theu pritshmëritë e atij viti sepse askujt nuk ja priste mendja që...

Ardit Çuni zbulon kuptimin e "Je Mama" ndërkohë që futet në "The Top List"

Ardit Çuni mundi të thyente një rekord thuajse një vit më parë pasi kënga e tij, “Jena Na” ishte një ndër këngët që qëndroi më gjatë në krye të klasifikimit të “The Top List” Pas këtij suksesi, për të cilën Arditi shprehet se ishte një bombë, këngëtari ka ardhur me...

Ardit Cuni dhe Vesa Smolica nuk mposhten edhe këtë javë

Prej 6 javësh ata vazhdojnë të kryesojnë klasifikimin e “The Top List” duke lënë kështu të nënkuptohet se fansat e Ardit Cunit dhe Vesa Smolicës ende shijojnë muzikën ritmike të “Jena Na”. Duket se treshja më e nxehtë e klasifikimit mbetet ende e preferuara e publikut shqiptar pasi Xhensila dhe...

"Jena Na", në krye të "The Top List" për 5 javë

Prej 10 javësh Ardit Cuni dhe Vesa Smolica janë bërë pjesë e “The Top List”, duke u pozicionuar në vendet më të “nxehta” të këtij klasifikimi. Ndërkohë për 5 javë “Jena Na” ka mundur të kryesojë klasifikimit e 20 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare, duke i rezistuar...

"Jena Na", kënga e parë që thyen rekordin e "The Top List" këtë sezon

Për 4 javë rresht, “Jena Na”, vazhdon të kryesojë “The Top List”, duke u bërë kështu kënga e parë që qëndron kaq gjatë në vendin e parë për këtë sezon veror. Arditi dhe Vesa duket se nuk po mposhten në këtë “konkurrencë” të muzikës shqiptare, duke vazhduar të kenë një...

Ardit Cuni dhe Vesa Smolica nuk mposhten edhe këtë javë, vazhdojnë kryesojnë Top Listën

Për 3 javë rresht bashkëpunimi i suksesshëm i Ardit Cunit dhe Vesa Smolicës vazhdon të kryesojë klasifikimin e “The Top List”. E publikuar që më 22 korrik, “Jena Na” është kthyer tashmë në një nga këngët më të dashura të publikut shqiptar, ku falë votimeve të fansave, ajo vazhdon të...

"Jena Na", kënga që mban sërish kreun këtë javë në "The Top List"

Ardit Cuni dhe Vesa Smolica vazhdojnë të mbajnë sërish kreun e Top Listës edhe për këtë javë. “Jena Na”, një këngë që prej 6 javësh është bërë pjesë e klasifikimit, ka mundur të ecë mjaft mirë, ku për dy javë rresht vazhdon të votohet nga fansat, duke u shndëruar në...