ARDIT CUNI

Gjuha e urrejtjes në emisionet televizive, Ardit Çuni u mbyll gojën të gjithëve!

Gjuha denigruese e emisioneve televizive kundër artistëve (dhe aq më tepër me Ronela Hajatin) ditët e fundit duket se nuk ka të ndalur. Ronela ka marrë kritika të shumta, që nga performanca e saj e deri tek ‘look’-u, më së shumti nga kolegë të tjerë apo edhe disa pseudo-opinonistë, shpesh...

Pas eksperiencës së tij në “Big Brother VIP”, Ardit Çuni më gati se kurrë për të sjellë projekte të reja!

Ardit Çuni është një ndër banorët e “Big Brother VIP”, që edhe pse rrugëtimi i tij në këtë reality show nuk zgjati shumë, frymëzimi i tij nga ana artistike ka ndezur motorrët për të sjellë projekte të reja muzikore. Pas bashkëpunimit me Çiljetën me këngën “Oj dashni” të publikuar më...

Ardit Çuni sjell melankolinë e Londrës në Tiranë!

Më në fund Ardit Çuni vjen me një projekt solo në klasifikimin e “The Top List”. Pas bashkëpunimit të tij mjaft të suksesshëm me Çiljetën në “Oj dashni”, tani Arditi vjen në një këngë të tijën solo. Projekti i tij më i ri titullohet “Si ti” dhe është një baladë...

Java me më shumë hyrje të reja në 323 javë “The Top List”!

Një javë e ngarkuar dhe plot me projekte të reja muzikore ishte kjo në të cilën kemi hyrë. Le të themi që artistët paskan rënë në një mendje për të publikuar këngët e tyre. Deri më tani kjo është java me më shumë hyrje në 323 javë që prej fillimit...

Ja cilat janë bashkëpunimet më të suksesshme në 320 javë klasifikim!

Duket se bashkëpunimet janë goxha të suksesshme dhe pëlqehen shumë tek publiku. Sidomos nëse hedhim një vështrim në klasifikimin e “The Top List” gjatë këtyre 320 javëve, do të vëmë re se vërtet disa artistë duke bashkuar forcat së bashku, kanë sjellë hite të papërsëritshme. Por cilat kanë qenë disa...

Ardit Çuni bashkon forcat me Çiljetën për hitin e ri!

Ardit Çuni është bërë i njohur në Top Awards me bashkëpunimin e tij me Vesa Smolica para disa vitesh me “Jena na”. Padyshim që ky projekt pati një sukes të madh duke qëndruar prej disa javësh në vend të parë dhe për një kohë të gjatë në klasifikim. Kohët e...

Eksperienca në “Big Brother VIP” nga sytë e Ardit Çunit…

Ardit Çuni, një nga artistët e “The Top List” ka qenë gjithashtu dhe një nga banorët më të diskutuar të “Big Brother VIP”. Edhe pse u largua relativisht herët, Arditi diti të jetë protagonist, duke qenë në qendër të shumë prej debateve në shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Një...

Artistët e “The Top List” që kanë hyrë në “Big Brother VIP”!

Me fillimin e “Big Brother VIP” pamë artistë nga të gjitha fushat dhe profesionet. E sigurisht nuk kishin si të mungonin dhe këngëtarët, mes të tjerëve. Këngëtarët brenda shtëpisë së “Big Brother VIP” janë: Fifi, Sheila Haxhiraj, Ardit Çuni, Sabiani dhe Semi Japupaj. Por pikërisht nga ky grup, dy janë...

Zbuloni artistët që kanë shijuar më shpesh vendet e para në vjeshtë ndër vite, a do të përsëritet situata?!

A ju kujtohet kënga “Jena Na”? Ky projekt i sjellë nga Ardit Çuni dhe Vesa Smolica arriti që të mbizotëronte në shumicën e javëve të vjeshtës së vitit 2016. Edhe pse me natyrë verore dhe ritmike, kjo këngë theu pritshmëritë e atij viti sepse askujt nuk ja priste mendja që...