# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

2po2

Grupi 2po2 është themeluar në vitin 1995 nga Besnik Canolli dhe Arben Mehmeti. Në vitin 1997 arrijnë të inçizojnë këngët e para, ku me këngën “S’me pelqen kjo loje” arritën të bëjnë për vete zemrat e shumë moshatarëve të tyre. Ata publikojnë albumin e parë në shtator të vitit 1997, të tiulluar “Nuk Dorezohemi Lehte”. Albumet e 2po2 janë: “Nuk Dorzohemi Lehte” “Hip Hop Therapy” “Hip Hop Filozofi” ” dhe se fundmi dy CD “high records” “Vol 1” dhe “Vol 2”.

Besnik Canolli(2po2)pas 16 viteve karrierë nxorri në shitje albumin e tij të parë “solo” të titulluar “AUTHENTIC”, i cili që në momentin e publikimkit, korri një sukses të jashtzakonshëm. Besnik Aka 2po2 është një ndër artistët që numëron mjaft bashkëpunime të suksesshme në karrierën e tij më shumë artistë të skenës shqiptare.

NEWS

Ja cilat janë bashkëpunimet më të suksesshme në 320 javë klasifikim!

Duket se bashkëpunimet janë goxha të suksesshme dhe pëlqehen shumë tek publiku. Sidomos nëse hedhim një vështrim në klasifikimin e “The Top List” gjatë këtyre 320 javëve, do të vëmë re se vërtet disa artistë duke bashkuar forcat së bashku, kanë sjellë hite të papërsëritshme. Por cilat kanë qenë disa...

Ja cilat janë vëndet e para të 4 viteve "The Top List"

Edhe pse kanë kaluar 4 vite që nga koha kur është krijuar, klasifikimi i “The Top List” vazhdon t’i rezistojë kohës dhe të jetë një ndër klasifikimet më të përfolura në vend. Po cilat janë këngët dhe artistët që kanë kryesuar klasifikimin nga viti 2015 deri në vitin 2019? Nëse...

Kush janë këngët me më shumë “vera” në "The Top List"?

Kjo verë ka ngritur në këmbë artistët, duke i bërë mjaft aktiv dhe të pranishëm pranë publikut me projektet e tyre muzikore. Pavarësisht punës së tyre të fuqishme, publiku vazhdon të preferojë disa prej këngëve që janë publikuar shumë kohë më parë por që ende shijojnë ritmet e tyre. Po...

Tre këngë me më shumë se 100 javë në klasifikim, "1000 Premtime" është afër largimit, a do ta lini të shkojë javën e ardhshme?

Kjo javë shënoi plot 168 javë “The Top List”, ku nga java në javë kemi patur publikime të reja muzikore, të cilat kanë lënë jashtë disa këngë më të vjetra por ka disa këngë që kanë mundur t’i rezitojnë çdo konkurrence. “Lejla”, bashkëpunimi i Elvana Gjatës, Capital T dhe 2po2...

"Lejla" është e pakapshme por Kida arrin 100 javë me “Anderr"

Kjo javë shënoi javën e 164-t për klasifikimin e “The Top List”, ku shumë projekte muzikore nuk kanë mundur ta përballojnë konkurrencën e hyrjeve të reja por disa të tjera po. Një ndër këngët që ka kaluar çdo pritshmëri është bashkëpunimi i Elvana Gjatës, Capital T dhe 2po2, “Lejla”, e...

Kida, Ledri dhe Alban Skënderaj në ndjekje të Elvanës për rekordin e këngës më jetëgjatë në klasifikim

“Lejla”, bashkëpunimi i Elvana Gjatës, Capital T dhe 2po2 vazhdon të mbajë rekordin si kënga më e vjetër në klasifikim. E publikuar tetorin e vitit 2016, ky projekt muzikor, ka qëlluar në shenjë që në momentin e parë të publikimit, duke kryesuar “The Top List” për 4 javë. “Një këngë...

"Nentori" i Alban Skënderaj. Kush ka kryesuar në dy nëntoret e kaluara në klasifikim?

Projekti më i ri i Alban Skënderaj u prit mjaft mirë nga publiku shqiptar, i cili përmes votave të tij, e ka shpallur “Nentori, 26” këngën më të preferuara të javës, duke kryesuar “The Top List”. Në një komunikim me “Top Awards” pak ditë më parë, Albani falenderoi të gjithë...

"Lejla" është kënga më e vjetër në klasifikim, plot 81 javë në listë

Të gjithë fansat e Elvanës, Capital T dhe 2po2 ende nuk janë lodhur së dëgjuar bashkëpunimin e tre artistëve, “Lejla”, duke bërë kështu që kjo këngë të vazhdojë rekordin e saj, si kënga më e vjetër në klasifikim. Për plot 81 javë, ky projekt muzikor nuk ka mundur të mposhtet...

Kreu thuajse nuk ndryshon, Yll Limani sërish në tre këngët më të mira të javës

Jemi në javën e 118-të klasifikimit të “The Top List” dhe fansat kanë bërë përzgjedhjen e tyre për këngën më të mirë të javës. Fansat e Kidës janë ata që janë angazhuar më shumë përmes votave, duke bërë që projekti më i ri i këngëtares së tyre të preferuar, “Ti”,...

2po2 dhe Unikkatil i afrohen sërish kreut

Në një intervistë të dhënë për “Top Show” në Top Channel, 2po2 ka folur për albumin e tij “2020”, për të cilin është shprehur se për shkak të kualitetit të tij, ai do të jetë gjithmonë përpara në kohë, madje vetë titulli nënkupton gjë. “Kryt Nalt” është një ndër këngët...

2po2 dhe UniKKatil rimarrin kreun

2po2 padiskutim është shndërruar në një “fabrikë këngësh” pasi brenda një periudhe të shkurtër, ai ka publikuar disa projekte muzikore. Një ndër këngët që vazhdon të zërë majat e klasifikimit të “The Top List” është bashkëpunimi i tij me Unikkatil, “Kryt Nalt”. E publikuar rreth 8 javë më parë, ky...

2PO2 bashkon fuqitë me Unikkatil për "Kryt Nalt"

Pas bashkëpunimit “Lejla” me Elvana Gjatën dhe Capital T, 2PO2 ka bashkuar fuqitë me Unikkatil për të sjellë projektin e tij më të ri muzikor. “Kryt Nalt” përvec muzikës së bukur, përmban gjithashtu një mesazh të fuqishëm. Kjo këngë është një lloj revolte e akumuluar prej 17 vitesh, pas luftës...