2po2 padiskutim është shndërruar në një “fabrikë këngësh” pasi brenda një periudhe të shkurtër, ai ka publikuar disa projekte muzikore. Një ndër këngët që vazhdon të zërë majat e klasifikimit të “The Top List” është bashkëpunimi i tij me Unikkatil, “Kryt Nalt”. E publikuar rreth 8 javë më parë, ky projekt muzikor është rikthyer sërish në krye të klasifikimit të “The Top List”, duke treguar kështu interesin e madh të fansave, të cilët nuk rreshtin së votuari dyshen e talentuar.

Kjo javë ka renditur mjaft mirë gjithashtu edhe këngën më të re të Gent Fatalit, i cili për këtë javë pozicionohet në treshen më të nxehtë të klasifikimit.

Dy projekte të reja muzikore janë futur kësaj jave në Top Listë dhe bëhet fjalë për talente të reja si Ana Bakaj dhe dyshja Arnon, Jonisa.

Kënga që është ngjitur me më shumë pozicione është “Mos u Dorzo” e Stresit ndërsa ajo që ka humbur më shumë pozicione është “Mirëmëngjesi” e Edona Vatocit.

Ju mund të vazhdoni të votoni të preferuarit tuaj në faqen zyrtare të “Top Awards”:topawards.top-channel.tv. Gjithashtu po në këtë adresë, mund të na sugjeroni këngët që mendoni se duhen të jenë pjesë e këtij klasifikimi.

Ky është klasifikimi zyrtar, java e 58 e “The Top List”, Top Awards:

 1. 2po2 ft. Unikkatil – Kryt Nalt
 2. Andrra – Kalle Llamen
 3. Gent Fatali – Ex
 4. Stanaj -Romantic
 5. Majk – Fund
 6. Kida ft. Xhensila – Uh Baby
 7. NRG Band – Thirrem
 8. Alban Skenderaj – Stoli I trendafilave
 9. Paradox – Back to her
 10. Besa ft. Flori – 1 2 3
 11. Dhurata Dora ft. J Geek – Ayo
 12. Stanaj – Ain’t love Strange
 13. Janex ft. Dabo – Wannabe
 14. Stresi – Mos u Dorzo
 15. Elvana Gjata ft. Captial T & 2po2 – Lejla
 16. Xuxi – Seven Days
 17. Era Istrefi – Bonbon
 18. Majk – Kcen
 19. Butrint Imeri – E jona
 20. Ledri Vula – A jena mire
 21. Vlashent Sata – Erdhi Dita
 22. Bojken Lako – Sekret
 23. Ghetto Geasy feat Majk – Ajo
 24. Mira – Nightmares
 25. Getinjo ft. Nikka – Njeri
 26. Familia Ideale – Per pak drite
 27. Flori Mumajesi ft. Ledri Vula – Beautiful
 28. Gjiko – Je shku
 29. Gillespie –  Aq me ben
 30. Ana Bakaj – Reckless
 31. Getinjo ft. Kida – Ku je
 32. Dhurata Dora – Vec ty
 33. Ledri Vula ft. Flori Mumajesi – Nuk ma la
 34. Ledri Vula – Kings
 35. Mc Kresha & Lyrical Son feat. Ledri VUla – Hip hop
 36. Capital T feat Dhurata Dora – Bongo
 37. Mozzik ft. Arta – Kom dasht
 38. Ardian Bujupi & Dalool – E embel
 39. Alban Skenderaj – Engjell
 40. D Real – Dikur
 41. Young Zerka – Harem
 42. Samanta ft. Gent Fatali – Na e dina
 43. Elvana Gjata – Njesoj
 44. Xhensila – High love
 45. Bruno – Ajo
 46. Alban Skenderaj – Duart Lart
 47. Kanita – Don’t let me go
 48. Samanta – Si Ai
 49. Edona Vatoci – Miremengjes
 50. Arnon ft. Jonisa – 4u