2PO2

Ja cilat janë bashkëpunimet më të suksesshme në 320 javë klasifikim!

Duket se bashkëpunimet janë goxha të suksesshme dhe pëlqehen shumë tek publiku. Sidomos nëse hedhim një vështrim në klasifikimin e “The Top List” gjatë këtyre 320 javëve, do të vëmë re se vërtet disa artistë duke bashkuar forcat së bashku, kanë sjellë hite të papërsëritshme. Por cilat kanë qenë disa...

Ja cilat janë vëndet e para të 4 viteve “The Top List”

Edhe pse kanë kaluar 4 vite që nga koha kur është krijuar, klasifikimi i “The Top List” vazhdon t’i rezistojë kohës dhe të jetë një ndër klasifikimet më të përfolura në vend. Po cilat janë këngët dhe artistët që kanë kryesuar klasifikimin nga viti 2015 deri në vitin 2019? Nëse...

Kush janë këngët me më shumë “vera” në “The Top List”?

Kjo verë ka ngritur në këmbë artistët, duke i bërë mjaft aktiv dhe të pranishëm pranë publikut me projektet e tyre muzikore. Pavarësisht punës së tyre të fuqishme, publiku vazhdon të preferojë disa prej këngëve që janë publikuar shumë kohë më parë por që ende shijojnë ritmet e tyre. Po...

Tre këngë me më shumë se 100 javë në klasifikim, “1000 Premtime” është afër largimit, a do ta lini të shkojë javën e ardhshme?

Kjo javë shënoi plot 168 javë “The Top List”, ku nga java në javë kemi patur publikime të reja muzikore, të cilat kanë lënë jashtë disa këngë më të vjetra por ka disa këngë që kanë mundur t’i rezitojnë çdo konkurrence. “Lejla”, bashkëpunimi i Elvana Gjatës, Capital T dhe 2po2...

“Lejla” është e pakapshme por Kida arrin 100 javë me “Anderr”

Kjo javë shënoi javën e 164-t për klasifikimin e “The Top List”, ku shumë projekte muzikore nuk kanë mundur ta përballojnë konkurrencën e hyrjeve të reja por disa të tjera po. Një ndër këngët që ka kaluar çdo pritshmëri është bashkëpunimi i Elvana Gjatës, Capital T dhe 2po2, “Lejla”, e...

Kida, Ledri dhe Alban Skënderaj në ndjekje të Elvanës për rekordin e këngës më jetëgjatë në klasifikim

“Lejla”, bashkëpunimi i Elvana Gjatës, Capital T dhe 2po2 vazhdon të mbajë rekordin si kënga më e vjetër në klasifikim. E publikuar tetorin e vitit 2016, ky projekt muzikor, ka qëlluar në shenjë që në momentin e parë të publikimit, duke kryesuar “The Top List” për 4 javë. “Një këngë...

“Nentori” i Alban Skënderaj. Kush ka kryesuar në dy nëntoret e kaluara në klasifikim?

Projekti më i ri i Alban Skënderaj u prit mjaft mirë nga publiku shqiptar, i cili përmes votave të tij, e ka shpallur “Nentori, 26” këngën më të preferuara të javës, duke kryesuar “The Top List”. Në një komunikim me “Top Awards” pak ditë më parë, Albani falenderoi të gjithë...

“Lejla” është kënga më e vjetër në klasifikim, plot 81 javë në listë

Të gjithë fansat e Elvanës, Capital T dhe 2po2 ende nuk janë lodhur së dëgjuar bashkëpunimin e tre artistëve, “Lejla”, duke bërë kështu që kjo këngë të vazhdojë rekordin e saj, si kënga më e vjetër në klasifikim. Për plot 81 javë, ky projekt muzikor nuk ka mundur të mposhtet...

Kreu thuajse nuk ndryshon, Yll Limani sërish në tre këngët më të mira të javës

Jemi në javën e 118-të klasifikimit të “The Top List” dhe fansat kanë bërë përzgjedhjen e tyre për këngën më të mirë të javës. Fansat e Kidës janë ata që janë angazhuar më shumë përmes votave, duke bërë që projekti më i ri i këngëtares së tyre të preferuar, “Ti”,...