LYRICAL SON

Vendi i parë nuk ndryshon por Ledri Vula dhe Alban Skënderaj në konkurrencë me njëri-tjetrin

Kjo është java e 183-të e klasifikimit dhe “The Top List” ka ardhur sërish surprizues. Kida dhe Lyrical Son sërish në vend të parë Për të tretën javë rresht Kida dhe Lyrical Son nuk kanë ndërmend ta lëshojnë vendin e parë, duke bërë që “Deja vu” të jetë kënga më...

Dy vendet e para mbeten të njëjta, ndryshon vendi i tretë

Kjo javë ka sjellë ditë të nxehta dhe duket se edhe muzika është bërë një me të. Shumë projekte të reja i janë shtuar klasifikimit të kësaj jave, duke sjellë shumë ndryshime në listë por pavarësisht kësaj vendi i parë dhe i dytë nuk ka ndryshuar. Bashkëpunimi i Kidës dhe...

“Top 10” rrotullohet rreth vetes

Ndërkohë që vendi i parë ka ardhur një surprizë këtë javë, “Top 10” nuk është hasur me ndryshime të mëdha. Në 10-shen e këngëve më të dëgjuara kemi vetëm dy hyrje të reja ndërsa pjesa tjetër e këngëve mbetet e njëjtë, duke humbur nga një ose dy pozicione. Në vendin...

Kida rikthehet fuqishëm dhe forcon rekordin të pathyer derimë tani, me 11 këngë në klasifikim

Që pas shkëputjes së Kidës nga shtëpia diskografike “On Records” në janarin e këtij viti, artistja i kishte munguar tregut muzikor shqiptar. “Ka je” është kënga e publikuar nga artistja në fund të muajit dhjetor me logon e “On Records” por këngëtarja është rikthyer fuqishëm sërish në treg dhe kësaj...

“Top 10” më i larshmishëm i vitit, derimë tani

Viti 2019-të ka qënë tepër aktiv për artistët, të cilët kanë punuar shumë fort për të qënë sa më pranë publikut të tyre. Thuajse çdo javë ka patur hyrje të reja, të cilat kanë rrëmbyer menjëherë vëmendjen e publikut dhe janë pozicionuar mjaft mirë. Kjo javë, e cila shënon javën...

“Top 3” me një rikthim të bujshëm

“Top 3” është pushtuar nga tre bashkëpunime këtë javë, njëri prej të cilëve ka bërë një rikthim të bujshëm. Sa i përket vendin të parë, sikurse edhe javën e shkuar, është pikërisht bashkëpunimi i Alban Skënderaj dhe 2Ton, “Drejt ne zemer”, i cili vazhdon të dëgjohet dhe votohet pafund nga...

Vera po fillon dhe artistët kanë shumë për të publikuar por derimë tani ja cilët janë artistët më mirë të renditur në pjesën e parë të vitit 2019-të

Me ardhjen e stinës së verës, shumë artistë mbledhin fuqitë jo vetëm për koncertet e shumta por edhe për projektet e radhës, ku mes të cilëve do të përzgjidhet hiti i verës 2019-të. Edhe pse shumë artistë kanë nisur të punojnë fort për projektet e radhës, ka dhe shumë artistë...

“Top 3” me një ndryshim të vogël nga një javë më parë

Zona e nxehtë e klasifikimit të “The Top List” vazhdon të jetë thuajse e njëjtë edhe këtë javë. Vendin e parë vazhdon të mbajë treshja e dashur e publikut shqiptar, me këngën “Mendjemadhe”, me të cilën padiskutim kanë goditur në shenjë. Lyrical Son, Ledri Vula dhe Mc Kresha qëndrojnë në...

Pashkët janë të “mendjemëdhenjve”, rikthehen në krye

Këtë të dielë të Pashkëve, fansat kanë zgjedhur të rikthejnë në krye treshen e “mendjemedhenjëve”, Lyrical Son, Ledri Vulën dhe Mc Kreshën. Pas 4 javësh mungesë, treshja e talentuar është rikthyer sërish në vendin e parë, falë mbështetjes së madhe nga ana e fansave. Pavarësisht se derimë tani “Mendjemadhe” ka...