LYRICAL SON

Ndryshon kreu dhe shumica e “Top 5”

Artistët shqiptar kanë nisur sezonin e tyre dimëror të punës, duke lënë pas atë veror. Shumë këngëtarë, nuk kanë humbur kohë, dhe menjëherë i janë bashkuar dëshirës së fansave të tyre, duke i kënaqur me produksione të reja muzikore. Java e kaluar solli 8 projekte të reja në listë, duke...

Kreu nuk ndryshon, po aq edhe “Top 5”

Vin Veli dhe Lorè ia kanë dalë të jenë edhe këtë javë të preferuarit e publikut shqiptar me projektin e tyre muzikor, “Tonight”. Java e kaluar ishte vërtet një surprizë për dyshen e talentuar, e cila u ngjit me 75 pozicione dhe u rendit në kreun e listës. Fansat janë...

Kreu i javës së 200 eshtë…

Këtë të dielë, “The Top List” shënon 200 javë klasifikim, duke treguar qartë se derimë tani është një ndër klasifikimet muzikore më të preferuara të publikut shqiptar. Po kush e mban kreun e “The Top List” në javën e saj të 200-të? Vendi i parë i klasifikimit këtë javë ka...

Këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë…

Jemi në javën e 199-të të klasifikimit dhe interesi i publikut për të zgjedhur këngën më të bukur të javës ende vazhdon përmes votave të tyre. Përveç vendin të parë që ka mbetur i njëjtë me javën e kaluar, një pjesë e mirë e projekteve muzikore kanë ndyshuar pozicionim, ku...

“Top 5 ” nuk gjen karar, shumë ndryshime edhe këtë javë

“Lufta” për të qënë sa më në majë të klasifikimit vazhdon edhe këtë javë në “The Top List”. “Top 5” është përballur me ndryshime të mëdha përveç vendit të parë që mbetet i njëjtë me javën e kaluar. Ronela vazhdon të mbetet kënga më e preferuar dhe e votuar nga...

Pas shumë javësh nga publikimi dhe më shumë se 5 milionë klikimeve në “Youtube”, hyn në klasifikim “Private”

“Private” është projekti muzikor i prezantuar nga një treshe e talentuar dhe bëhet fjalë për Semiautomvtic, Lyrical Son dhe Mc Kresha. Pavarësisht se është hera e parë që bëhet pjesë e “The Top List”, Semiautomovtic numëron disa projekte në karrierën e tij muzikore. Ka qënë pikërisht ky reper që ka...

Tre javë në krye për Tayna-n dhe Specat

Tayna dhe Specat vazhdojnë të kenë vëmendjen e publikut shqiptar, duke marrë votat maksimale dhe duke kryesuar listën e 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. “Pasite” ende preferohet, kërcehet dhe votohet nga fansat e treshes së talentuar, duke e shpallur për të tretën javë rresht këngën më...

Tayna x Mc Kresha x Lyrical Son ia dalin të marrin kreun e “The Top List” me “Pasite”

Një bashkëpunim surprizë është konsideruar ky i Tayna, Mc Kresha dhe Lyrical Son. Treshja e njohur dhe e dashur për publikun shqiptar kanë bashkuar fuqitë për një ndër këngët që është shndërruar menjëherë në hit. “Pasite” mban titullin kjo prurje e re muzikore, e cila është shpallur kënga më e...

Ja kush konfirmohet për koncertin e Digitalb më 15 korrik në Sheshin Skënderbej

15 korriku nuk do të jetë një ditë normale në kryeqytet. Nuk mund të jetë e njëjta pasi platforma televizive që mbledh gjithë shqiptarët shënon plot 15 vjet që nga koha e krijimit të saj. Një koncert madhështor pritet të organizohet në Sheshin Skënderbej, ku emra të njohur të muzikës...