LYRICAL SON

Mc Kresha dhe Lyrical Son e çojnë në tjetër nivel këngën e Dhurata Dorës!

Tre prej artistëve më të famshëm e më të dashur nga publiku, janë bërë bashkë në një projekt të ri muzikor. Po flasim për Dhurata Dorën, Mc Kreshën dhe Lyrical Son. Treshja e artistëve kanë sjellë “Tortura”, që ka hyrë këtë javë në klasifikimin e “The Top List”. Ky projekt...

Ja artistët me më shumë këngë njëkohësisht në klasifikim aktualisht!

Këtë javë, me hyrjen e disa këngëve të reja në klasifikimin e “The Top List” dhe me daljen e disa të tjerave prej listës, disa nga artistët në renditje, kanë disa këngë paralelisht. Por cilët janë ata dhe me cilat këngë përfaqësohen kaq suksesshëm? Këtë listë duket se e kryeson...

Dy këngë të reja nga albumi i Mc Kreshës dhe Lyrical Son gjejnë vend në Top 10!

Mc Kresha dhe Lyrical Son kanë publikuar së fundmi albumin e tyre të ri të titulluar “1618”. Ky album mban plot 25 këngë të dyshes, por dhe bashkëpunime me artistë të tjerë mjaft të njohur. “1618” është tashmë në platformat muzikore që nga 16 shkurti. Sigurisht që mes gjithë këtyre...

Pranvera me një lule s’vjen… Asgjë e re në krye të listës, sërish triumfon ‘Kanga e Drake’!

Një javë e re, por me shumë pak ndryshime në klasifikimin e “The Top List”. Top 5 thuajse nuk ka asnjë ndryshim nga java e kaluar. Kreu i javës shkon sërish për Mc Kresha dhe Lyrical Son me “Shake it (Kanga e Drake)”, njësoj si javën e kaluar. Këto javët...

Një Top 10 i larmishëm këtë javë…

Sa ndryshime, po aq dhe të njëjta projekte në vendet e para në klasifikimin e kësaj jave të “The Top List”. Por ajo që na intereson të gjithëve, është kënga e vendit të parë. Për këtë javë, Bardhi ka rrëmbyer fronin me “Tradhtare”, me një vend më lart nga java...

Ndryshon krejtësisht kreu, “Kanga e Drake” ia del të marrë kreun!

Plot surpriza kjo javë e re në “The Top List”. Pas disa javësh ‘luftë’ mes Yll Limanit dhe Luiz Ejllit, kreu tani nuk i përket asnjërit prej tyre… Të paktën për këtë javë. Mc Kresha dhe Lyrical Son janë pozicionuar këtë javë në vend të parë të listës me këngën...

Mc Kresha, Lyrical Son dhe Majk me një tjetër hit për zemërthyerit!

Një tjetër këngë e re i është shtuar tregut muzikor dhe bëhet fjalë për projektin “Zemra e saj” që vjen nga reperët Mc Kresha, Lyrical Son dhe Majk. Ky projekt ka hyrë menjëherë në klasifikimin e javës të “The Top List”. Edhe pse jemi në javën e dashurisë, nuk është...

Jeni gati për albumin e ri të Mc Kreshës dhe Lyrical Son?!

P.I.N.T-at janë rikthyer dhe shumë shpejt do të na dhurojnë sërish hite të reja me albumin e ri. Lajmin e kanë bërë me dije vetë reperët, përmes një postimi në Instagram. Përpos lajmit që kanë ndarë me publikun, Mc Kresha dhe Lyrical Son na kanë treguar edhe titujt e këngëve....

2023 merr me vete disa nga këngët më të bukura të tij! 

Prej disa javësh nga klasifikimi i “Top Awards” po largohen shumë projekte, të cilat prej kohësh kanë qënë në listë, madje të ashtëquajtura si këngët më jetëgjatë në “The Top List”. Fakti i daljeve të këtyre këngëve tregon se publiku është gati për të mirëpritur muzikë të re. E në fakt...