LYRICAL SON

Kida godet në shenjë me ‘specat’!

Kida është një nga këngëtaret më të talentuara dhe të dashura të momentit. Këngët e saj kanë pasur gjithmonë sukses, duke u kthyer në hite dhe duke numëruar miliona klikime. E hitet e kësaj vere duket se nuk kanë fund. Më në fund është lançuar bashkëpunimi i shumëpritur. Kida, Lyrical...

Ja bashkëpunimi më i preferuar i javës nga publiku…

Këtë javë jemi njohur me plot hyrje të reja në klasifikimin e ”The Top List”. 12 projekte të reja u votuan nga publiku për të qenë pjesë e listës së 100 këngëve më të mira shqiptare. Kjo javë ka sjellë gjithashtu dhe artistë të rinj që debutuan për herë të...

Pauzë në muzikë?! Mc Kresha dhe Lyrical Son: “Shpresojmë që gjeneratat që do vijnë të lënë më shumë gjurmë se ne…” 

Festivali më i shumëpritur “South Outdoor Festival” rikthehet edhe këtë vit në Borsh, në jugun e mrekullueshëm të Shqipërisë. Ky event 4-ditor siguron argëtim pa fund dhe eksperienca unike dhe të papërsëritshme. Sigurisht nuk mungon as muzika më e mirë nga artistët më në zë. Të ftuar për të performuar...

Mc Kresha dhe Lyrical Son janë zgjuar “Jerëm”!

Dy reperët më të njohur të tregut tonë muzikor, Mc Kresha dhe Lyrical Son, kanë bashkuar forcat sërish për të sjellë një album të ri, i cili titullohet “Muzikë me Qalldis”. Albumi i tyre përmban projekte mjaft të pëlqyera për publikun dhe bashkëpunime me emrat më të suksesshëm në industri....

Pint-at rikthehen në aksion, publikohen këngë të reja por vetëm njëra hyn në listë!

Tre emra ‘Big’ i bashkohen klasifikimit të ”The Top List” për këtë javë. E kush tjetër përveç se Mc Kresha, Lyrical Son dhe Lubi B. Një kombinim goditës, ashtu si të gjitha projektet që ata kanë sjellë tek publiku gjithmonë. Këtë herë ata na prezantojnë “Hustle për Burek”, një projekt...

Ja yjet që u rri e bardha shumë në klipe!

Tendencat e fundit në videoklipe duket se i përshtaten shprehjes “Less is more”. Pra, sa më të thjeshtë dhe minimaliste, aq më mirë. E duket se artistët sa vijnë dhe po e përqafojnë akoma dhe më shumë kohët e fundit. Kjo vlen për videoklipet në tërësi, por edhe për veshjen...

Besa ruan kreun, por hyn në Top 5 me këngët që prezantoi tek “A Live Night”!

Pasi performoi dy nga hitet e saj të reja në “A Live Night”, “Si kalama” dhe “Machoman”, të gjithë ishim shumë kuriozë për t’i parë të përfunduar këto projekte. Tashmë ato janë publikuar dhe Besa nuk na ka zhgënjyer aspak, ishin tamam ajo që prisnim. “Si kalama” vjen si një...

Ja cili është dueti më i pëlqyer i javës në rrjetet sociale!

Kjo verë ka qenë e mbushur plot me këngë e mbi të gjitha bashkëpunime mes artistëve më të njohur shqiptarë. Mund të themi pa frikë se kjo mund të quhet vera e bashkëpunimeve. E të shumta ishin të tilla projekte edhe këtë javë. Teksa votimet e publikut në faqen tonë...

Disa nga këngët e verës së kaluar që po rezistojnë ende në “The Top List”!

Vera e kaluar ishte plot me projekte të reja që u kthyen menjëherë në hite të padiskutueshme. Madje vazhdojnë të jenë ende ndër më të preferuarat e publikut edhe sot pasi ende votohen dhe janë në klasifikimin e “The Top List”. Ja cilat janë ato… Butrint Imeri x Kida x...