# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Stresi

Arkimed Lushaj i njohur si Stresi ka lindur në Tropojë, më 15 Qershor të vitit 1986. Karrierën si reper, Stresi e filloi në vitin 2008, kur ishte vetëm 21-vjeç dhe arriti që shumë shpejt të hyjë në skenën muzikore shqiptare. Ai ka marrë emrin e artit Stresi pikërisht nga nëna e tij pasi si një djalë çapkën, ai bënte shumë prapësira dhe nëna e quante “Stresi”.

Arkimed Lushaj ka shumë këngë të punuara “solo” por edhe shumë bashkëpunime, të cilat janë shndërruar në hite muzikore në kohën e publikimit.

Stresi ka përfunduar studimet e larta për Psikologji edhe pse asnjëherë nuk e ka ushtruar profesionin.

NEWS

Stresi dhe paranojat e tij në Top 100!

Stresi është një nga reperat më të njohur të showbiz-it tonë dhe padyshim çdo këngë e tij arrin të bëhet virale. Kohët e fundit reperi ka nisur punën për të sjellë disa projekte të reja për verën që kemi para. Një ndër to është dhe hyrja më e re e...

Ja 5 këngët që janë ngjitur më shumë në klasifikim këtë javë!

Një rritje me shumë pozicione në listën e 100 këngëve më të mira shqiptare në “The Top List” që disa prej projkteve kanë pësuar. Jeni kuriozë të mësoni se cilat janë ato këngë apo ata artistë që bënë diferencën këtë javë? Në vend të parë të kësaj liste kemi Era...

Stresi, me një hit të menjëhershëm pjesë e "The Top List"!

Stresi është padyshim një nga reperat më të njohur të showbiz-it tonë. Kohët e fundit Stresi ka qenë mjaft aktiv në botën e muzikës duke sjellë herë pas here projekte të reja. E duket se Stresi nuk ka të ndalur pasi pak kohë pas lançimit të këngëve të tij më...

Ja cilët artistë nisin vitin e ri në “The Top List”!

Një javë e ngarkuar erdhi me fillimin e vitit 2022. Plot nëntë hyrje të reja në klasifikimin e “The Top List” për këtë javë. Si fillim Young Zerka na ka prezantuar dy projekte të reja, “Tik Tak” dhe “Tirane London” në bashkëpunim me OG Merks, një artist i ri për...

Stresi ndan detajet e projekteve të tij më të fundit!

I ftuar ditën e sotme në “Live From Tirana” në Top Albania Radio, ishte reperi i njohur Stresi. Stresi do të sjellë së shpejti albumin e tij më të ri dhe nga çfarë ka paralajmëruar do të jetë shumë surprizues. Reperi është njohur gjithmonë me pseudonimin “Bad Boy 4 Life”,...

300 Javët e (para) klasifikimit muzikor më të rëndësishëm në shqiptari!

Në 2014 kanalet muzikore Top Media morrën një nga vendimet më të vështira e më të diskutuara brenda tyre po pse jo edhe jashtë, një vendim që do të ndikonte jo pak në perceptimin për muzikën shqiptare dhe qasjen e publikut ndaj saj. Pas 12 vitesh suksesi të jashtëzakonshëm Festivali...

"Mono" vazhdon në krye por shkundet "Top 5"!

Edhe këtë javë, bashkëpunimi i Alban Kondit, Bojken Lakos dhe Kastro Zizos, “Mono”, vijon të jetë kënga më e dëgjuar edhe më e votuar. Votat e publikut e kanë shpallur “Mono” kryesuesen e klasifikimit të “The Top List” për të tretën javë rresht. Ndërkohë që vendi i parë mbetet i...

Kush është ngjitur më shumë këtë javë?

Kjo javë është hasur me ndryshime të mëdha sa i përket pozicionimit të këngëve. Publiku ka vijuar të mbështesë me shumë fanatizëm artistët e tyre të preferuar, duke i ngritur sa me më shumë pozicione në listë. Projekti që është votuar më shumë për këtë javë është bashkëpunimi i Stresi...

"Top 5" ndryshon thuajse i gjithi

Klasifikimi i “Top Awards” sjellë surpriza në 5-shen më të nxehtë të saj këtë javë. Ndryshe nga një javë më parë, kur vendin e parë e mbante Elvana Gjata me këngën e saj “Thirr”, këtë javë, Cricket dhe Yll Limani ka përmbysur kreun, duke u pozicionuar të parët me këngën...

Shkurt "i gjatë" me hyrje të reja!

Edhe pse muaji shkurt është me më pak ditë krahasuar me muajt e tjerë, publikimet e reja muzikore kanë krijuar përshtypjen se ky muaj është i gjatë dhe kjo për shkak të punës së madhe që artistët janë duke bërë këtë periudhë. Gjatë dy javëve të para të muajit shkurt,...

Ja kush ka qënë më shpesh në vend të parë në 2020-ën

Një vit me vështirësi por muzika gjithmonë është qetësia e shpirtit në këtë periudhë pandemie. Edhe pse projektet e reja nuk kanë qënë në maksimumin e tyre, ka patur këngë që janë shndërruar në hitet për vitin 2020-të. Po kush kanë qënë artistët që kanë qëndruar më shpesh në vendin...

"Per Veti" kënga që është ngjitur me më shumë pozicione këtë javë

Stresi ka qënë padiskutim një ndër personazhet publik më të komentuar gjatëkësaj javë për shkak të pjesëmarrjes së tij në protestën e organizuar për të ndjerin Klodian Rasha. Përvecse ka patur një mbështetje të madhe nga publiku për këtë veprim kaq pozitiv, Stresi është përkrahur pafund nga publiku me këngën...

Stresi ‘zbërthen’ hitet e karrierës së tij, ja detajet që nuk i dinit

Ditën e kaluar reperi shumë i dashur i publikut, Stresi ishte “Live From Tirana” për një intervistë mjaft të veçantë dedikuar hiteve të karrierës së tij. Ai u kthye pas në kohë në një retrospektivë të atyre projekteve muzikore me të cilat edhe pas kaq shumë vitesh dhe hitesh të...

Shkundje e "Top 5", shikoni çfarë ka ndodhur këtë javë

Edhe pse java e kaluar ishte thuajse e qetë sa i përket ndryshimeve në klasifikim, kjo javë ka rezultuar krejtësisht ndryshe. Nëse do të analizojmë “Top 5” krahasuar me një javë më parë, nuk ka asnjë këngë që ka mbajtur të njëjtin pozicion. Vendi i parë është pushtuar nga dyshja...

Vendin e parë e kap stresi…

Vendi i parë nuk po gjen qetësi pasi edhe këtë javë ka ndryshuar krahasuar me javën kaluar. Në fakt 4 javët e fundit kreu nuk ka qënë i njëjtë, duke ndryshuar nga java në javë.  Nga Dhurata Dora & Azet tek Luana Vjollca dhe Jay Santos. Më pas ishte Yll Limani me...

Nuk ndryshon kreu por "Top 10" është plot ndryshime. Ruajuni nga "ka ka ka katastrofa" e Mozzik-ut!

Temperaturat e larta kanë vënë në lëvizje artistët, të cilët pavarësisht se koncertet e tyre ende nuk  janë rikthyer në gjenjden normale, ata vazhdojnë të prodhojnë muzikë të re. Me prodhimin e muzikës së re, janë vënë re shumë ndryshime në “Top 10” për këtë javë. Sa i përket vendit...

Ja mes kujt u ndanë muajt e dy stinëve të para të vitit

Viti 2020 është cilësuar derimë tani si një vit jo shumë i mbarë për shkak të ngjarjeve që kanë ndodhur por duket se cdo gjë i përket të shkuarës tani. Muzika është ajo që shëron cdo plagë dhe publiku i “Top Awards” vazhdon të mbështesë artistët e tyre të preferuar...

Ja si mbyllet Maji në "The Top List"!

Muaji Maj ringjalli më në fund projektet e reja muzikore, të cilat gjatë muajve të kaluar ishin në një pauzë. Shumë artistë vendosën të nxirrnin në treg publikimet e tyre të reja, që sigurisht ka sjellë ndryshime sa i përket klasifikimit të “Top Awards”. Po si u mbyll muaji Maj...

Ndryshon vendi i parë, ja cila këngë na ka fiksuar këtë javë...

Prej muajsh Alban Ramosaj kishte paralajmëruar publikun se ishte duke punuar për projektin e tij të ardhshëm, klipi i të cilit do të ishte si një film me metrazh të shkurtër dhe artisti ia ka arritur qëllimit. Vetëm pak ditë më parë, Albani ka publikuar “I Nat Ma fal“, një...

"Top 3" nuk ndryshon ndërsa "Top 5" ka dy hyrje të reja

Me qetësimin paksa të gjendjes në Shqipëri, duket se kjo ringjallje ka ndikuar edhe në muzikë, pasi pas 4 javësh qetësi, për herë të parë këtë javë kemi hyrje të reja në klasifikimin e “Top Awards”. Sa i përket kreut të klasifikimin, Stresi vazhdon të mos njohë konkurrencë por të...