# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Nora Istrefi

Nora Istrefi, e lindur me 26 Mars 1986, është këngëtare e suksesshme dhe e mirënjohur nga Kosova. Karriera e saj ka filluar ne moshën 18 vjeç. Kënga e saj debutuese ka qënë “Shko Tash”. Per këngën tjetër bashkëpunoi me tingullin 3nt “Hey hey hey”. Me pas kënga “Negativ” videoklip i mirë i vitit 2005 dhe “Taxi” 2006. Këngët i ka përfshirë dy albume “Opium” dhe “Engjëll”, të cilët kanë rezultuar mjaft të suksesshëm, duke u shitur në Shqipëri, Maqedoni, Diasporë, etj.

Nora e ka pasur babain kameraman të quajtur Nezir Istrefi. Ka dy motra Nita dhe Era dhe një vëlla të vogël që quhet Bledi.
Bukuroshja kosovare është e martuar me Robert Berishen, i cili edhe ai merret me muzike dhe kanë një vajzë sëbashku. Kjo këngëtare, me sharmin, me zerin karakteristik, me trupin e saj seksi dhe me këngët e njëpasnjëshme, ka arritur një famë të madhe dhe pëlqehet kudo.

NEWS

Nora Istrefi ka gati bashkëpunimin e ri me…

Nora Istrefi njihet për pamjen e saj gjithmonë shumë seksi. Jo pak herë na befason me ‘look-un’ e saj si në këngë, ashtu edhe në daljet televizive që për hir të së vërtetës nuk i ka të shumta. Bukuroshja ka qenë mjaft aktive me projekte të reja muzikore dhe duket...

Java me më shumë hyrje të reja për 2023, por cila mban rekordin gjatë viteve?!

Një javë e ngarkuar dhe plot me projekte të reja muzikore ishte kjo në të cilën kemi hyrë. Le të themi që artistët paskan rënë në një mendje për të publikuar këngët e tyre. Deri më tani kjo është java me më shumë hyrje të reja për vitin 2023. Këtë...

“Amaneti” i Nora Istrefit!

Nora Istrefi është ndër artistet më të dashura për publikun. Ajo gjithmonë ka ditur si të sjellë projekte që mbesin gjatë në kujtesën e të gjithëve. Nora tashmë ka sjellë projekti e saj më të ri. Kënga e re e artistes mban titullin ”Amanet” dhe është bërë pjesë e ”The...

Nora Istrefi paralajmëron këngën e saj të re!

Kanë kaluar disa muaj që kur Nora Istrefi ishte pjesë e “The Top List” me këngën e saj “Më mungon”. E tashmë duket se ajo ka gati një surprizë për publikun. Pas bashkëpunimit që rezultoi shumë i suksesshëm me Shkurte Gashin dhe Bardhin ‘Mama Mia’ duket se bukuroshja nuk do...

Thjesht miqësi apo një bashkëpunim i ri?! Xhensila na bëri kuriozë!

Xhensila Myrtezaj dhe Nora Istrefi janë dy këngëtare shumë të pëlqyera dhe që publikojnë këngë që arrijnë miliona klikime e pëlqehen shumë nga ndjekësit. Dy bukuroshet e showbiz-it nuk i kemi parë më parë në shoqërinë e njëra-tjetrës, por mesa duket mes tyre ekziston një marrëdhënie më shumë se sa...

Nora Istrefi mbyll 100 këngët më të mira të javës!

Nora Istrefi është rikthyer sërish në muzikë pas një pauze prej disa muajsh. Thënë kjo, fansat e saj ia kishin ndjerë mungesën dhe momenti i duhur për një projekt të ri nga këngëtarja erdhi më në fund. Nora Istrefi njihet për pamjen e saj gjithmonë shumë seksi. Jemi mësuar ta...

Dy hyrje të reja në Top 5, zbulojini kush janë!

Këtë javë në “Top 5” kemi pasur dy projekte që na kanë surprizuar me renditjen e tyre. Bëhet fjalë për David Dreshaj me projektin e tij “Egoiste” që u rendit në vend të tretë dhe bashkëpunimi i Melindas, Nora Istrefit dhe Gjikos, “Ay Caramba”, që për këtë javë është në...

Melinda, Gjiko dhe Nora me "Ay Caramba" vijnë si 2Pac...

Një projekt i ri i është bashkëngjitur “The Top List” këtë javë. “Ay Caramba” titullohet kënga e re e Melidas, Gjikos dhe Nora Istrefit. Treshja e artistëve kanë sjellë këtë projekt të veçantë dhe plot stil, me ritme verore dhe një videoklip tejet interesant. Videoklipi duket se xhirohet në shkretëtirë,...

Ja cilat janë 5 këngët me më shumë javë aktualisht në "The Top List"

Pavarësisht se javët e fundit kanë patur shumë këngë të reja, sërish disa këngë i kanë mbijetuar konkurrencës dhe vazhdojnë ende të pëlqehen dhe të votohen nga publiku. Po cilat janë 5 këngët me më shumë javë aktualisht në “The Top List”? Kënga që ka më shumë javë në klasifikim...

Shkundje e "Top 5", shikoni çfarë ka ndodhur këtë javë

Edhe pse java e kaluar ishte thuajse e qetë sa i përket ndryshimeve në klasifikim, kjo javë ka rezultuar krejtësisht ndryshe. Nëse do të analizojmë “Top 5” krahasuar me një javë më parë, nuk ka asnjë këngë që ka mbajtur të njëjtin pozicion. Vendi i parë është pushtuar nga dyshja...

"Dy zemrat" që çmendën radiot e makinave këtë javë janë...

Prej shumë kohësh Butrint Imeri dhe Nora Istrefi kanë lajmëruar bashkëpunimin e tyre dhe pritjes i erdhi fundi pasi “Dy Zemra” është publikuar dhe menjëherë ka rrëmbyer zemrat e publikut shqiptar. Gjatë kësaj jave kjo këngë është luajtur pafund nëpër radiot e makinave, duke u bërë një ndër këngët më...

A rifilloi “thatësira”? Pas javësh me shumë hyrje të reja, kjo javë ka vetëm një. Pasiguria e Covid në muzikë.

Pavarësisht se pati një bum prodhimesh muzikore gjatë muajit qershor, pas përfundimit të karantinës, duket se pasiguria tek artistët është rikthyer sërish. Në momentin që artistët nisën t’i riktheheshin normalitetit, gjithcka u përmbys me vendimin e qeverisë për ndalimin e muzikës pas orës 20:00. Edhe pse disa artistë u munduan...

"Top 3" me një ndryshim të vogël

Kjo javë është konsideruar mjaft e qetë sa i përket ndryshimeve apo hyrjeve të reja në klasifikim. Sa i përket zonën së nxhetë, kemi vetëm një ndryshim të vogël dhe është pikërisht një surprizë për fansat e Gjikos dhe Melindës. Bashkëpunimi i tyre më i ri, “X5” ka patur vëmendjen...

Këngët që kanë ndryshuar më shumë pozicione këtë javë!

Kjo java thuajse po kthen në normalitet gjendjen që prej muajsh kishte pushtuar muzikën dhe cdo aspekt tjetër të jetës. Artistët kanë filluar të publikojnë muzikë të re ndërsa publiku jo vetëm që vazhdon t’i votojë por gjithashtu ka filluar tashmë ta shijojë muzikën nëpër lokale të ndryshme, duke qënë...

Ja si mbyllet Maji në "The Top List"!

Muaji Maj ringjalli më në fund projektet e reja muzikore, të cilat gjatë muajve të kaluar ishin në një pauzë. Shumë artistë vendosën të nxirrnin në treg publikimet e tyre të reja, që sigurisht ka sjellë ndryshime sa i përket klasifikimit të “Top Awards”. Po si u mbyll muaji Maj...

Ky vit nuk është i Ramës, është i Annës

Javën e kaluar një këngë mjaft interesante iu shtua klasifikimit të “Top Awards” pasi Buta, reperi i njohur, kishte vendosur të sillte pak “politikë” në “The Top List”, duke publikuar projektin me titull “Edi Rama”, e cila menjëherë u rendit në vendin e parë të 100 këngëve më të bukura...

Nora dhe Era ngjiten më shume se kushdo, + 80 pozicione në javë

Motrat e talentuara, Nora dhe Era Istrefi, nuk kanë zhgënjyer aspak publikun shqiptar. Bashkëpunimi i tyre i parë muzikor ka korrur një sukses të jashtëzakonshëm këtë javë, duke u shpallur kënga që është ngjitur me më shumë pozicione se kushdo. Falë votave të publikut, i cili duket se e ka...

Motrat Istrefi mbyllin listën për këtë javë

Një bashkëpunim i shumëpritur por që më në fund u finalizua. Dy motrat e famshme, Era dhe Nora Istrefi kanë bashkuar fuqitë për herë të parë dhe sigurisht që nuk mund të zhgënjenin. “Nuk e di” titullohet kjo prurje e re muzikore, e cila që në momentet e para të...

Nora Istrefi del me një bashkëpunim dhe hyn me një tjetër në "Top 20"

Vera e vitit të kaluar rezultoi tepër e suksesshme për Nora Istrefin, kënga e sa cilës “Sa t’kam dasht” u shndërrua në një ndër hitet verore. Ndërsa këtë vit, këngëtarja ka lënë pas projektet “solo” dhe ka zgjedhur të vijë me tre bashkëpunime. Rreth 5 muaj më parë, ajo bashkoi...

Ermali dhe Nora hyjnë në klasifikim me një këngë që premton të kthehet në hit

Pas sukseseve që kanë patur me projektet e tyre “solo”, Ermal Fejzullahu dhe Nora Istrefi kanë bashkuar fuqitë për të sjellë një projekt muzikor, për të cilin premtojnë se do të kthehet në hit. “Hije” titullohet kënga më e re e dyshes, muzika e së cilës është realizuar nga “Big...