# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Lumi B

Lum Berishaj, i cili njihet me emrin e artit Lumi B, ka lindur më 9 Gusht 1986 në Kosovë dhe i përket shenjës së Luanit.

Lumi B është anëtari i grupit Kaos, i cili përbëhet nga ai dhe Vigani ose Vig Poppa, siç njihet me emrin i artit.

Lumi B, i cili është i përqëndruar tek muzika Hip Hop, përveçse publikon herë pas herë këngë me grupin, ai numëron dhe mjaft bashkëpunime me artistë të tjerë shqiptarë që janë pëlqyer shumë nga publiku.

NEWS

Këto janë hyrjet e reja më lart në javën e parë të janarit!

Një javë e ngarkuar erdhi me fillimin e vitit 2022. Plot nëntë hyrje të reja në klasifikimin e “The Top List” për këtë javë. Disa prej tyre u renditën më lart në klasifikim e disa të tjera më poshtë, duke u lënë kohë që të ‘përmirësohen’ dhe të rriten edhe...

Ja cilët artistë nisin vitin e ri në “The Top List”!

Një javë e ngarkuar erdhi me fillimin e vitit 2022. Plot nëntë hyrje të reja në klasifikimin e “The Top List” për këtë javë. Si fillim Young Zerka na ka prezantuar dy projekte të reja, “Tik Tak” dhe “Tirane London” në bashkëpunim me OG Merks, një artist i ri për...

Do arrijë "Ça bone" të njëjtin sukses si hitet e tjera të Ledrit, Lumi B apo Gjikos?!

Ledri Vula, Lumi B dhe Gjiko janë bërë bashkë për të sjellë projektin e tyre më të ri, të titulluar “Ça bone” i cili i është bashkëngjitur klasifikimit të “The Top List” këtë javë. Ky bashkëpunim është një nga ata që fansat mezi prisnin që të publikohej dhe shumë shpejt...

Videoklipi i ri i Bardhi dhe Lumi B, me goca, flamur dhe alkool, fiks për për verën 2020!

Kënga më e re “Qef” që erdhi si bashkëpunim i Bardhit dhe Lumi B, është një nga këngët që i është bashkuar klasifikimit të “The Top List”. Ky projekt muzikor është renditur në vendin e 35-të dhe duket se është mirëpritur goxha mirë nga publiku. Kënga ka një atmosferë shumë...

Kjo ishte java me më shumë hyrje të reja për vitin 2021

Këtë javë në “The Top List” kemi patur plot 13 hyrje të reja të projekteve muzikore. Kjo shënon kështu dhe javën me më shumë hyrje të reja për vitin 2021. Deri më tani kemi hasur shumë projekte mjaft të pëlqyera nga publiku në këtë sezon veror dhe duket se do...

Xhensila provokon më shumë se kurrë në klipin e ri

Xhensila Myrtezaj ka lançuar së fundmi këngën më të re në bashkëpunim me reperin e njohur Lumi B. Këngëtarja nuk kishte publikuar asnjë këngë të re prej kohësh dhe “Prit Pak” ishte rikthimi i saj në treg pas një pauze. Përveç këngës ritmike dhe klipi ishte tepër veror. Ajo që...

Ja cilat janë 5 këngët me më shumë javë aktualisht në "The Top List"

Pavarësisht se javët e fundit kanë patur shumë këngë të reja, sërish disa këngë i kanë mbijetuar konkurrencës dhe vazhdojnë ende të pëlqehen dhe të votohen nga publiku. Po cilat janë 5 këngët me më shumë javë aktualisht në “The Top List”? Kënga që ka më shumë javë në klasifikim...

Nuk ndryshon kreu por "Top 10" është plot ndryshime. Ruajuni nga "ka ka ka katastrofa" e Mozzik-ut!

Temperaturat e larta kanë vënë në lëvizje artistët, të cilët pavarësisht se koncertet e tyre ende nuk  janë rikthyer në gjenjden normale, ata vazhdojnë të prodhojnë muzikë të re. Me prodhimin e muzikës së re, janë vënë re shumë ndryshime në “Top 10” për këtë javë. Sa i përket vendit...

"Lule lule" kënga me më shumë pozicione të ngjitura këtë javë

“Lule Lule” është një tjetër këngë e vjetër, e cila është sjellë në versionin modern nga dyshja e talentuar, Dafina Zeqiri dhe Lumi B. “Lule lule” është një ripërpunim i këngës së vjetër “Oj lum e lum” të Liliana Qavollit. Pavarësisht se është publikuar në fillim të muajit korrik, ky...

Lumi B dhe Vig Poppa të ndarë në "The Top List"

Lumi B dhe Vig Poppa fillimisht janë bërë të njohur për publikun shqiptar si grupi Kaos. Nëse do të kthehemi pas në kohë do të kujtojmë disa prej këngëve pjesëmarrëse në “Top Fest”, të cilat ishin hite muzikore në atë kohë. Paraqitja e tyre e parë muzikore ka qënë në...

Ledri is King, Again!

Vendi i parë kësaj jave ka ardhur një surprizë e vërtetë pasi është pikërisht një bashkëpunim i ri ai që ka marrë votat maksimale nga ana e publikut, duke u shpallur kënga më e dëgjuar e javës. Lumi B dhe Ledri Vula kanë bashkuar fuqitë për një projekt muzikor, i...

Lumi B, Dhurata Dora dhe Vitmar Basha zëvëndësojnë në majë Blunt & Real dhe Estto

Lumi B dhe Dhurata Dora bashkuan fuqitë këtë verë duke sjellë një projekt muzikor, i cili duket se ka ringjallur kujtime tek fansat e dyshes. Bëhet fjalë për “remake” të këngës “Simpatia” e kënduar më parë nga Edona Lalloshi. E publikuar rreth dy javë më parë, “Simpatia” ka mundur të...

"Krejt shokt e mi" e Ledrit dhe Lumi B, ngjitet me 5 pozicione

“Krejt shokt e mi” është projekti më i fundit i Ledri Vulës, i cili erdhi në një bashkëpunim me Lumi B. Pas disa bashkëpunimeve të suksesshme, dyshja është ndjerë e sigurt që ky projekt do të shndërrohej menjëherë në një hit muzikor dhe në fakt kështu ka ndodhur. Ndërkohë që...