LUMI B

Ja versionet e reja të këngëve të traditës që u kthyen në hite brenda ditës…

Duket se tani është bërë e modës që këngët e vjetra të ripunohen e të sillen në një version më modern. E tillë ishte dhe ”Kjani trima” e publikuar nga Eneda Tarifa, ripërpunim i një kënge të vjetër arbëreshe, që hyri këtë javë në klasifikimin e ”The Top List”. Nisur...

Kënga më ‘funny’ e verës zë vendin e parë!

“Uma Love” nga Ledri Vula, Lumi B dhe Nuk, është padyshim videoja më komike e sezonit të verës. E publikuar vetëm disa javë më parë, kjo këngë është bërë tashmë virale. “Uma Love” është pëlqyer menjëherë nga fansat, jo vetëm sepse janë bërë bashkë këta tre artistë mjaft të dashur...

“Uma Love” është mbase video më komike e sezonit, kokë më kokë me “Hajde me Shuplakë”! Ja momentet më pikante!

Këtë sezon veror, artistët janë siguruar që të sjellin këngë verore që do të dëgjohen kudo. E në një ‘garë’ të tillë padyshim që dy janë më mirë se një, këngëtarët bëhen bashkë. Së fundmi një bashkëpunim surprizë ka ardhur për fansat nga këngëtarë shumë të dashur për publikun, të...

Lumi B rikthehet pas 7 muajsh dhe bëhet direkt viral!

Një tjetër bashkëpunim i shtohet kësaj vere dhe po ashtu dhe klasifikimit të “The Top List”. Ashtu siç kishin paralajmëruar kohët e fundit, Muma dhe Lumi B janë bërë bashkë për të sjellë projektin e radhës. “Nale nale” titullohet kënga e tyre e re që është votuar nga fansat për...

Këto janë hyrjet e reja më lart në javën e parë të janarit!

Një javë e ngarkuar erdhi me fillimin e vitit 2022. Plot nëntë hyrje të reja në klasifikimin e “The Top List” për këtë javë. Disa prej tyre u renditën më lart në klasifikim e disa të tjera më poshtë, duke u lënë kohë që të ‘përmirësohen’ dhe të rriten edhe...

Ja cilët artistë nisin vitin e ri në “The Top List”!

Një javë e ngarkuar erdhi me fillimin e vitit 2022. Plot nëntë hyrje të reja në klasifikimin e “The Top List” për këtë javë. Si fillim Young Zerka na ka prezantuar dy projekte të reja, “Tik Tak” dhe “Tirane London” në bashkëpunim me OG Merks, një artist i ri për...

Do arrijë “Ça bone” të njëjtin sukses si hitet e tjera të Ledrit, Lumi B apo Gjikos?!

Ledri Vula, Lumi B dhe Gjiko janë bërë bashkë për të sjellë projektin e tyre më të ri, të titulluar “Ça bone” i cili i është bashkëngjitur klasifikimit të “The Top List” këtë javë. Ky bashkëpunim është një nga ata që fansat mezi prisnin që të publikohej dhe shumë shpejt...

Videoklipi i ri i Bardhi dhe Lumi B, me goca, flamur dhe alkool, fiks për për verën 2020!

Kënga më e re “Qef” që erdhi si bashkëpunim i Bardhit dhe Lumi B, është një nga këngët që i është bashkuar klasifikimit të “The Top List”. Ky projekt muzikor është renditur në vendin e 35-të dhe duket se është mirëpritur goxha mirë nga publiku. Kënga ka një atmosferë shumë...

Kjo ishte java me më shumë hyrje të reja për vitin 2021

Këtë javë në “The Top List” kemi patur plot 13 hyrje të reja të projekteve muzikore. Kjo shënon kështu dhe javën me më shumë hyrje të reja për vitin 2021. Deri më tani kemi hasur shumë projekte mjaft të pëlqyera nga publiku në këtë sezon veror dhe duket se do...