# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Killua

Killua & Sir-A, emri i vërtetë i të cilit është Aris Demaj, është një djalë 22-vjeçar. Projekti i tij i parë muzikor ka qënë, “Ndjenja Blu”, i cili është një përzierje mes hip-hopit dhe rrymës “Blues”.

Kjo këngë, edhe pse e përzier me nuanca komerciale, brenda saj trajton probleme të shoqërisë shqiptare si për shëmbull: martesat e vajzave që në moshë të re, paragjykimet karshi njerëzve që kanë banuar dhe banojnë në fshatra apo vende malore.

Pas këtij projekti, Killua solli një bashkëpunim të suksesshëm me Arnon, “Te Molla”, e cila rezultoi tepër e pëlqyer për publikun shqiptar, një ripërpunim i këngës së vjetër “Aishe”.

NEWS

Killua me një tjetër perlë të jetës urbane nga albumi i tij i ri!

Aris Demaj, apo Killua siç njihet me emrin e tij të artit, është një nga artistët më premtues dhe të talentuar të tregut tonë. Killua është padyshim një artist shumë ndryshe dhe shumë unik, që ndryshe nga shumë të tjerë në vendin tonë përcjell mesazhe shumë të fuqishme me anë të...

Nuk ndryshon Top 3, por ja kush hyn në Top 5!

Çuditërisht shumë pak ndryshime me të cilat hasemi këtë javë në klasifikimin e “The Top List”, e aq më tepër në pozicionimin e Top 5. Teksa kreu ka mbetur i njëjtë, ja me çfarë surprizash jemi përballur këtë javë… “9” nga Yll Limani vazhdon që të qendrojë edhe për një...

Killua po ndryshon lojën e rrepit!

Killua është padyshim një nga artistët më unik në tregun shqiptar. Një artist me një stil mjaft të veçantë dhe projekte që nuk na ndodh t’i shohim tek të tjerë. Killua nuk zhgënjen kurrë me projektet e tij, duke u siguruar që të sjellë çdo herë një frymë ndryshe dhe...

Killua zbulon gjithçka rreth projektit më të ri, “Qytetin”!

I ftuar në “Live From Tirana” në Top Albania Radio ishte këngëtari Aris Demaj, apo siç të gjithë e njohim me emrin e tij të artit Killua. Një artist padyshim i veçantë dhe me një stil unik që e tregon në çdo projekt të tijin. Vetëm pak ditë më parë...

Killua sjell albumin “Rrno për me tregue”, frymëzuar nga At Zef Pllumi!

Pas këngës “Bagëti e Bujqësi” të publikuar në 15 tetor 2021, artisti që spikat në çdo produksion të tij, Killua (Aris Demaj) ashtu siç dhe premtoi kur ishte i ftuar disa muaj më parë në “Wake Up” nuk është ndalur përsa i përket projekteve. Killua së fundmi ka sjellë albumin...

Killua rrëfen se nga buron frymëzimi i tij për këngët kaq unike që sjell!

Killua është padyshim një artist shumë ndryshe dhe shumë unik, që ndryshe nga shumë të tjerë në vendin tonë përcjell mesazhe shumë të fuqishme me anë të teksteve të tij. Ai ka qenë së fundmi i ftuar në “Çdo gjë është ashtu si duket” në Top Albania Radio ku diskutohen tema nga...

Killua në majë, ndryshon i gjithë Top 5!

Vazhdojnë surprizat edhe për këtë javë për sa i përket klasifikimit të “The Top List”. Kreu i listës së kësaj jave ka shkuar për Killuan me këngën e tij të suksesshme “Bagëti e bujqësi”. Kjo këngë është rritur me 1 pozicion nga klasifikimi i kaluar dhe na mbetet të shohim...

Killua rrëfehet, nga emri i tij i artit e deri tek projekti i ri...

Së fundmi, i ftuar në studion e “Lancio” ka qenë artisti shumë i talentuar Killua. Ai ka zbuluar më shumë mbi hitin e tij të ri “Bagëti e Bujqësi”, por jo vetëm. Killua na ka treguar më shumë edhe për kuptimin e emrit të tij të artit… Është alteregoja që...

Trazohet Top 5, por kreu nuk ndryshon!

Ndryshime të mëdha për sa i përket Top 5 edhe për këtë herë. Renditja e kësaj jave na ka surpizuar disi. Arilena Ara ka arritur që të rrëmbejë fronin edhe për këtë javë me baladën e saj “Ke me mungu”. Vendi i dytë për këtë javë ka shkuar për Killuan me...

Killua na rrëfen çdo detaj mbi projektin e tij më unik deri më tani, "Bagëti e Bujqësi"!

Aris Demaj, apo Killua siç njihet me emrin e tij të artit, një nga artistët më premtues dhe të talentuar të tregut tonë, ka sjellë së fundmi projektin e tij më ri muzikor, të titulluar “Bagëti e Bujqësi”. Një këngë kjo sa interesante aq edhe unike, jo vetëm nga titulli,...

Elgiti dhe Killua bashkë pas "Te Molla". A do të ketë sukses?

Edhe pse ka disa kohë që është futur në tregun muzikor shqiptar, Killua derimë tani nuk kishte bashkëpunuar me ndonjë artistë të famshëm por momenti i tij ka ardhur pasi këngëtari ka bashkuar fuqitë me Elgit Dodën. “Dhurate Prej Saj” mban titullin ky projekt muzikor, për tekstin e të cilit...

Arnon dhe Killua rikthehen me "remake-un" e "Te Molla"

Me Arnon, emri i vërtetë i të cilit është Mario Hysneli, jemi njohur thuajse para një viti, falë projektit muzikor “4U”, ku 20-vjeçari nga Tirana së bashku me Jonisën u renditen mjaft mirë në atë kohë në klasifikimin e “The Top List”, madje duke arritur edhe vendin e dytë. Ndërsa...