# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Kejsi Tola

Kejsi Tola ka lindur më 2 Maj 1992 në Tiranë. Ajo nisi të merrej me muzikë në moshën 11-vjeçare, ku mori pjesë në talent-show “Zërat e Rinj të Shqipërisë”, duke fituar vendin e parë. Ajo ka qënë gjithashtu dy herë fituese e “Zërave të Rinj të Shkodrës”.

Në moshën 16-vjeçare ajo mori pjesë në konkursin “Ethet”, ku fitoi vendin e parë, pas dy muajsh garë. Në 2009-tën ajo përfaqësoi Shqipërinë në “Eurovision Song Contest” me këngën “Me merr në ëndërr”.

Më pëlqen të këndoj dhe është shumë e rendësishme për mua. Muzika më jep një forcë të brendshme, të cilën nuk mund ta tregoj në jetën time të përditshme, por del vetëm në skenë“, shprehet Kejsi.

NEWS

1/3 e kreut ndryshon, e kujt do të jetë fundjava e ndërrimit të vitit?

Alban Skënderaj dhe Besa janë të vendosur të mos e lëshojnë kreun e klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. SIkurse edhe javën e kaluara, “Nentor, 26” dhe “Amor” vazhdojnë të ruajnë vendin e parë dhe të dytë, duke treguar se edhe këtë javë, këto dy...

Ja këngët që nuk kanë lëvizur asnjë pozicion nga java e kaluar

Pavarësisht se nuk kanë qënë ndryshme të mëdha, kjo javë e klasifikimit të “The Top List” është përballur me disa ulje dhe ngritje sa i përket renditjes së këngëve. Ndërkohë që pjesa më e madhe e këngëve kanë ndyshuar pozicion ka patur edhe nga ato projekte muzikore që kanë qëndruar...

Gocat sërish në krye. Kejsi mban vendin e parë ndersa Besa ngjitet në vendin e dytë

Në një sondazh të kryer në faqen zyrtare të “Top Awards”, ku ndjekësve iu është drejtuar pyetja nëse është e vërtetë kohët e fundit artistet femra kanë prodhuar muzikë më të bukur se artistët meshkuj, rezultati ka qënë “Po”. Këtë rezultat të sondazhit e ka vërtetuar më së miri klasifikimi...

Kejsi Tola për herë të parë në vendin e parë!

Versioni akustik i “U Rritem” ka triumfuar ndaj versionit origjinal të këngës dhe këtë e vërteton më së miri fakti që këtë jaëv versioni akustik ka zënë vendin e parë të “The Top List”. Javën e kaluar, kjo këngë u ngjit me 69 pozicione ndërsa këtë javë me 14 pozicione,...

Kejsi Tola: Ja pse vendosa të bëja versionin akustik të "U Rritem"

Kejsi Tola u rikthye fuqishëm me projektin e saj muzikor “U Rritem” që padiskutim u shndërrua në një hit që në momentet e para të publikimit. Përtej këtij suksesi, Kejsi Tola vendosi të vijë me një tjetër version të kësaj këngë, me versionin akustik, i cili ka goditur menjëherë zemrat...

Besa dhe Kejsi Tola, dy ngjitjet më të mëdha të javës

Kjo javë ka sjellë ndryshime sa i përket kreut si dhe zonës së nxehtë të klasifikimit pasi ndryshe nga java e kaluar kur vendi i parë i përkiste Kidës dhe këngës së saj “Merri Krejt”, është Butrinti me projektin e tij “Kush?” që kryeson për këtë javë “The Top List”....

Kejsi Tola publikon "U Rritem" dhe futet menjëherë në "The Top List"

Një sukses i menjëherëshëm ka rezultuar projekti më i ri i Kejsi Tola, i cili është sugjeruar pafund nga publiku shqiptar në topawards.top-channel.tv, duke u bërë menjëherë pjesë e klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. “U Rritem” mban titullin prurja më e re e artistes...