# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Beatrix Ramosaj

Beatrix Ramosaj, e lindur më 9 Qershor 1994 në Holandë, është një këngëtare dhe tesktshkruese mjaft e talentuar, e cila ka vendosur që karrierën e saj muzikore ta zhvillojë në Shqipëri.

Ai ka nisur karrierën e saj muzikore që në moshën 16-vjeçare. Që nga ajo kohë, Beatrix numëron disa këngë të suksesshme. Ajo ka qënë mjaft prezente nëpër evente të ndryshme muzikore në Shqipëri, përmendim këtu “Top Fest 12”, ku u vlerësua me dy çmime, “Artistja më e mirë femër” dhe çmimin e “Top Albania Radio”.

NEWS

Ja cilët janë artistët me më shumë vende të para në 2022!

Kemi hyrë tashmë në gjysmën e muajit të qershorit dhe nëse kthehemi pak pas deri në fillim të vitit, janë disa artistë që kanë kryesuar më së shumti në klasifikimin e “The Top List”. Ja se cilët kanë qenë ata… 1. Yll Limani ka qendruar për 7 javë në krye...

Trixa hyn në Top 100 me "Vonë"!

Beatrix Ramosaj është një nga këngëtaret më të suksesshme dhe që numëron shumë fansa. Ajo kohët e fundit ka qenë mjaft aktive duke sjellë herë pas here projekte të reja dhe duke qenë shumë afër publikut. Para pak ditësh, në ditëlindjen e saj të 28-të, Trixa publikoi projektin më të...

Suksesi i Yll Limanit në krye, ja cilët janë artistët me më shumë vende të para rradhazi!

Një sukses i padiskutueshëm rezultoi projekti i fundit i Yll Limanit “9” për artistin. Që në javën e parë të publikimit, ai u votua për t’u bërë pjesë e klasifikimit të “The Top List” dhe madje votat e publikut e vendosën atë menjëherë në fron. “9” vazhdon që të mbajë...

Beatrix rikthehet në Top 5!

Beatrix Ramosaj është një nga emrat më të përfolur të momentit të showbiz-it shqiptar. Kënga e saj e publikuar gjatë muajit që shkoi arriti të rrëmbejë menjëherë vëmendjen dhe zemrat e publikut që në çastet e para. “Ma shumë se ti” që erdhi si bashkëpunim me Dj Geek është bërë...

Trixa afër Donaldit… në "The Top List"!

Një prej çifteve më të komentuara kohët e fundit të showbiz-it shqiptar është pikërisht Beatrix Ramosaj dhe Donald Veshaj. Dyshja bëri goxha bujë me lidhjen e tyre romantike brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri, asaj të “Big Brother VIP”. Megjithatë, po aq e bujshme ishte dhe ndarja e tyre...

Kreu nuk ndryshon, Top 5 rrotullohet rreth vetes!

Sërish hasemi me surpriza sa i përket klasifikimit të “The Top List” edhe për këtë javë. Pesë vendet e para nuk kanë pasur shumë ndryshim nga java e kaluar, teksa kreu qendron sërish i njëjtë prej javësh tashmë. Beatrix Ramosaj ka arritur që mbajë sërish fronin e 100 këngëve më...

Semi Jaupaj nuk i ndahet Trixës e cila e ruan vendin e parë!

Kreu i “The Top List” vazhdon të jetë i njëjtë edhe për këtë javë. Beatrix Ramosaj ka arritur të rrëmbejë sërish vendin e parë për javën e tretë rradhazi. Menjëherë pas saj vjen një tjetër këngëtare e suksesshme si Semi Jaupaj. Semi ka arritur të pozicionohet në vend të dytë...

Albani dhe Beatrix, vëlla e motër në Top 5!

Një ‘rivalitet’ në familje këtë javë në klasifikimin e “The Top List”. Po flasim pikërisht për Alban dhe Beatrix Ramosaj. Të dy ata ndodhen në listën e javës së Top Awards. Madje jo vetëm kaq, por ata duket se janë fare pranë njëri-tjetrit. Teksa tashmë “Faj” e Trixës pozicionohet në...

Ja efekti i jashtëzakonshëm i "Big Brother" tek artistët e "The Top List"!

Fenomenit të papërsëritshëm të “Big Brother VIP” nuk kishte si t’i shpëtonte dhe klasifikimi i “The Top List”, Top Awards. Le ta pranojmë, ky edicion i “BBV” ka thyer çdo rekord shikueshmëri dhe kudo flitet për të. Në këtë garë të fortë për çmimin e madh, kishim dhe disa këngëtarë...

Kreu i gjithi "Big Brother" për këtë javë!

Një surprizë klasifikimi dhe renditja e këngëve në krye për sa i përket kësaj jave. Duket se shumica e këngëve në vendet më lart të listës janë këngët lidhur me “Big Brother VIP”. Beatrix Ramosaj ka rrëmbyer fronin këtë javë me këngën “Faj”, një këngë që ajo e krijoi menjëherë...

Beatrix debuton me këngën e “Big Brother” në Top 40!

Beatrix Ramosaj përveç se një këngëtare shumë e talentuar, ka qenë në qendër të vëmendjes kohët e fundit edhe për shkak të pjesëmarrjes së saj në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, atë të “Big Brother VIP”. Ajo së bashku me Donald Veshaj janë një nga çiftet më të komenuar...

Ja se cilat janë këngët më të ngritura në klasifikim këtë javë!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List” kemi pasur disa rritje në renditje të disa prej këngëve, sidomos të atyre që kanë më shumë javë në klasifikim. Azra me këngën e saj “Mos u nal” rezultoi si një ndër më të ngriturat për klasifikimin e kësaj jave. Ky projekt...

Këngët që pretendojnë majën këtë javë

Java e ardhshme në klasifikimit në “Top Awards” duket se do të sjellë ndryshime të mëdha dhe shumë surpriza për publikun. Dukshëm kjo gjë do të ndikojë dhe në “Top 5”. Në krye të klasifikimit për këtë javë ka qenë kënga “Pa ty” nga Cricket, Muma dhe Dafina Zeqiri. Kënga...

Beatrix Ramosaj duket aq "international" me "By my side"

Rikthimi i Beatrix Ramosaj ka qënë padiskutim i fuqishëm dhe këtë e vërtetojnë më së miri publikimet e saj më të fundit muzikore. E publikuar rreth 5 muaj më parë, “Dancing with the Devil” u prit mjaft mirë nga publiku shqiptar, i cili e mbështeti falë votave në klasifikimin e...

Artistet femra me më shumë javë në klasifikim në të gjitha kohërat!

Këtë javë kemi vendosur t’i kushtojmë vëmedje të vecante artisteve femra, të cilat falë suksesit të tyre kanë mundur të qëndrojnë në klasifikimin e “Top Aëards” për shumë javë, duke mposhtur konkurrencën e hyrjeve të reja. “Drunk” e Kidës është një ndër këngët që ende vazhdon të votohet nga publiku...

Rikthimi i Beatrix Ramosaj në "The Top List" me një projekt që përcjell ndjenjë lirie

Beatrix Ramosaj është një artiste që rrallë publikon muzikë të re por duhet thënë që projektet e saj gjithmonë rezultojnë mjaft të pëlqyera nga publiku. “Dancing with The Devil” është kënga, e cila e ka rikthyer mjaft fuqishëm këngëtaren pas një pauze muzikore 2-vjecare, kujtojmë këtu që projekti i fundit...

Java e Ramosaj-ve, për herë të parë vëlla e motër në një këngë bashkë!

Kjo është padyshim java e Alban dhe Beatrix Ramosaj. Këngëtari simpatik gjendet në klasifikimin e “The Top List” me dy projektet më të reja muzikore të cilat publiku nuk ka ngurruar t’i votojë. Në kreun gjendet “A thu Pse” e cila ka vetëm një javë që është bërë pjesë e...

Vazhdon "lufta" mes Samantës dhe Beatrix

Prej 4 javësh një “luftë e heshtur” ka nisur mes Beatrix Ramosaj dhe Samanta Karavellos. Në fakt bëhet fjalë për një “luftë” për të zënë kreun e klasifikimit të “The Top List”. Katër javë më parë, projekti më i ri i Beatrix Ramosaj, “Pa ndjenjë” u rendit në krye të...

Beatrix Ramosaj rimerr kreun!

Suksesi i Beatrix duket se nuk ndalet. Këngëtarja u rikthye këtë sezon veror me një projekt që ka rezultuar tepër i pëlqyer për publikun shqiptar. “Pa ndjenjë”, prej 6 javësh qëndron në klasifikimin e “The Top List”, duke u pozicionuar mjaft mirë nga java në javë. Edhe pse javën e...

Beatrix merr kreun, duke lënë Elvanën në vendin e dytë

Edhe pse u kritikua për mënyrën se si erdhi në këtë projekt muzikor, e vërteta është se fansat jo vetëm kanë shijuar projektin e këngëtares së tyre të preferuar por gjithashtu kanë votuar atë, duke bërë që Beatrix Ramosaj të mbajë kreun e “The Top List” për herë të parë....