# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Adriano

Adriano Rama, i njohur si producent me emrin Kreizler, është një artist i cili ka bashkëpunuar me këngëtarë të njohur shqiptar. Si projektin më të rëndësishëm dhe të suksesshëm mund të përmendin “remix-in” e “E dehun” të Era Istrefit.

“Poppa Bottle” është projekti i tij i parë si këngëtar në bashkëpunim me Toquel, një këngë që menjëherë ka tërhequr vëmendjen e publikut. Pas këtij bashkëpunimi, Adriano vijoi karrierën “solo”, duke publikuar disa projekte muzikore.

NEWS

Ja cilët janë artistët e ngritur më shumë në këtë javë!

Një tjetër javë me ngritje të fuqishme për projektet muzikore të artistëve në klasifikimin e “The Top List”. Jeni kuriozë të mësoni se cilët janë ata këngëtarë që patën më shumë sukses këtë javë? Elgit Doda me këngën e tij “TL” padyshim që ka rritur një sukses të jashtëzakonshëm që...

Ndryshojnë dy vendet e para, ja se kush e zë kreun për këtë javë!

Klasifikimi i “The Top List” për këtë javë ka ndryshuar shumë, aq më tepër renditja në Top 5. Është Yll Limani, i cili po kryeson listën me një nga këngët e albumit të tij të ri, “Lshoja Zanin”. Por jo vetëm kaq. Kjo nuk është kënga e vetme e Yllit...

Adriano rrëfen çdo të pathënë lidhur me karrierën e tij artistike!

Adriano është një ndër artristët më të talentuar të tregur muzikor shqiptar dhe më të pëlqyer të publikut. Mbrëmjen e kaluar ai ka qenë i ftuar në studion e “Lancio” në Top Albania Radio, ku ka rrëfyer më shumë për hapat e tij të karrierës artistike si dhe mbi projektet...

Killua në majë, ndryshon i gjithë Top 5!

Vazhdojnë surprizat edhe për këtë javë për sa i përket klasifikimit të “The Top List”. Kreu i listës së kësaj jave ka shkuar për Killuan me këngën e tij të suksesshme “Bagëti e bujqësi”. Kjo këngë është rritur me 1 pozicion nga klasifikimi i kaluar dhe na mbetet të shohim...

Trazohet Top 5, por kreu nuk ndryshon!

Ndryshime të mëdha për sa i përket Top 5 edhe për këtë herë. Renditja e kësaj jave na ka surpizuar disi. Arilena Ara ka arritur që të rrëmbejë fronin edhe për këtë javë me baladën e saj “Ke me mungu”. Vendi i dytë për këtë javë ka shkuar për Killuan me...

Nga "Por favor" e deri tek pasioni i tij për operan, Adriano rrëfen gjithçka!

Pasi u prit goxha mirë nga publiku me këngën e tij “Nale”, si dhe versionin remix në bashkëpunim me Elio Deejay, Adriano vjen me një tjetër projekt që premton po të njëjtin sukses. “Por favor” titullohet kënga e tij më e re, e cila i është bashkëngjitur “The Top List”vetëm...

Çfarë jave, ndryshon çdo gjë në krye!

Këtë javë jemi përballur me surpriza të mëdha për sa i përket klasifikimit në “The Top List”. Kreu i kësaj jave shkoi për baladën e ndjerë të Arilena Arës, të titulluar “Ke me mungu”, e cila bëri debutimin në listën e 100 këngëve më të mira shqiptare vetëm javën që...

Ja se cilat janë këngët më të vjetra në Top 100 në prag të javës së 300 të klasifikimit!

Dalëngadalë po i afrohemi javës së 300-të të klasifikimit të përjavshëm në “The Top List”, “Top Awards”. Kemi pasur si pjesë të listës shume projekte të mira që votat tuaja kanë vendosur se sa gjatë do qëndronin në klasifikim si dhe vendin e tyre. Shumë projekte të reja na janë...

Nuk ndryshon kreu por hyrje të reja në "Top 5"!

Kjo është java e 274-t e klasifikimit të “Top Aëards”, një renditje muzikore e cila vijon të mbështetet nga publiku shqiptar. Votat nga ana e publikut kanë zgjedhur që kreu i listës të mbetet po i njëjtë me javën e kaluar dhe bëhet fjalë për “Mono”, bashkëpunimi me Alban Kondit,...

"Top 5" ndryshon thuajse i gjithi

Klasifikimi i “Top Awards” sjellë surpriza në 5-shen më të nxehtë të saj këtë javë. Ndryshe nga një javë më parë, kur vendin e parë e mbante Elvana Gjata me këngën e saj “Thirr”, këtë javë, Cricket dhe Yll Limani ka përmbysur kreun, duke u pozicionuar të parët me këngën...

Ndryshon (thuajse) i gjithë "Top 5"

“Top 5” është përballur me ndryshime të mëdha këtë javë, duke bërë që zonë e nxehtë të duket ndryshe krahasuar me një javë më parë. Surpriza e javës ka qënë vendi i parë pasi një hyrje e re ka zënë kreun e listës dhe bëhet fjalë pikërisht për Elvana Gjatën...

Kreu ndryshon shumë pak!

Muaji janar është mbyllur i qetë sa i përket ndryshimeve në pozicionim të këngëve të “The Top List”. Vendi i parë dhe i dytë vijon të mbetet i njëjtë si edhe javën e kaluar duke mos pësuar asnjë ndryshim ndër në vendin e tretë ka arritur të futet Sardi me...

Ndryshon kreu, ja çfarë gjeni në "Top 5" këtë javë

Klasifikimi i “Top Awards” ka ardhur me ndryshime të mëdha këtë javë sa i përket kreut por jo vetëm. Ndryshe nga një javë më parë, kur vendin e parë e mbante “Phantom” e Butrint Imerit, këtë javë është “remake” i Elio Deejay i këngës “Nale”, kënduar nga Adriano, kënga që...

Kreu nuk surprizon, veç vendit të tretë!

Klasifikimi i Top Awards vazhdon të ketë vëmendjen e publikut shqiptar, i cili nga java në javë voton artistin apo artisten e tyre të preferuar. Kreu i kësaj jave nuk ka pësuar ndryshime krahasuar me një javë më parë, duke bërë kështu që Butrint Imeri të jetë artisti që mban...

Adriano i "rikthehet" suksesit kur ishte i "dehun", kënga ruan vëndin e dytë

Projekti më i fundit i Adrianos ka korrur një super sukses në tregun muzikor shqiptar dhe këtë e tregon më së miri pozicionimi i saj në klasifikimin e “The Top List”. “Nale” mban titullin kjo prurje e artistit, e cila ka 34 javë që është bërë pjesë e klasifikimit të...

Një hyrje e re në "Top 3"

Për disa javë rresht, zona e nxehtë e klasifikimit ishte betonizuar nga disa projekte muzikore, duke mos u mposhtur nga projektet e reja të listës. Kjo javë ka sjellë një surprizë sa i përket treshes më të dëgjuar të javës pasi kemi një hyrje të re dhe bëhet fjalë për...

Ja cilët janë artistët me më shumë javë në "Top 10"

Kjo javë nuk ka ardhur me shumë ndryshime sa i përket renditjes së këngëve në “The Top List”. Nëse do të bëjmë një analizë të klasifikimit, do vëmë re se 10 vendet e para kanë patur shumë pak ulje dhe ngritje sa i përket pozicionimit të këngëve. Ndërkohë që 10...

"Nale" e Adriano është kënga që është ngjitur me më shumë pozicione këtë javë

Kjo javë është përballur me disa ndryshime sa i përket pozicionimit të këngëve në listë. Ka qënë kreu, pikërisht bashkëpunimi i Tayna dhe Don Phenom, “Columbiana”, ai që është mposhtur pas 7 javësh, duke u zëvëndësuar nga “Ni Milion Rrugë” e Unikkatil, e cila i është rikthyer vendit të parë...

Adriano publikon projektin "Nale" dhe futet menjëherë në "The Top List"

Për Adrianon nuk është hera e parë që gjendet në klasifikimin e 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. Ai së bashku me Toquel kanë qënë për disa javë rresht në listë me bashkëpunimin e tyre të titulluar “Poppa Bottle”, një këngë që u vlerësua shumë nga publiku...

Njihuni me Adriano dhe Toquel, hyrjen më të re në "The Top List"

Adriano Rama dhe Toquel janë dy artistët që janë bërë pjesë e klasifikimit të “The Top List” gjatë kësaj jave, falë projektit muzikor me titull “Poppa Bottle”. Adriano, i njohur si producent me emrin Kreizler, është një artist i cili ka bashkëpunuar me këngëtarë të njohur shqiptar. Si projektin më...