ADRIANO

Ja cilët janë artistët e ngritur më shumë në këtë javë!

Një tjetër javë me ngritje të fuqishme për projektet muzikore të artistëve në klasifikimin e “The Top List”. Jeni kuriozë të mësoni se cilët janë ata këngëtarë që patën më shumë sukses këtë javë? Elgit Doda me këngën e tij “TL” padyshim që ka rritur një sukses të jashtëzakonshëm që...

Ndryshojnë dy vendet e para, ja se kush e zë kreun për këtë javë!

Klasifikimi i “The Top List” për këtë javë ka ndryshuar shumë, aq më tepër renditja në Top 5. Është Yll Limani, i cili po kryeson listën me një nga këngët e albumit të tij të ri, “Lshoja Zanin”. Por jo vetëm kaq. Kjo nuk është kënga e vetme e Yllit...

Adriano rrëfen çdo të pathënë lidhur me karrierën e tij artistike!

Adriano është një ndër artristët më të talentuar të tregur muzikor shqiptar dhe më të pëlqyer të publikut. Mbrëmjen e kaluar ai ka qenë i ftuar në studion e “Lancio” në Top Albania Radio, ku ka rrëfyer më shumë për hapat e tij të karrierës artistike si dhe mbi projektet...

Killua në majë, ndryshon i gjithë Top 5!

Vazhdojnë surprizat edhe për këtë javë për sa i përket klasifikimit të “The Top List”. Kreu i listës së kësaj jave ka shkuar për Killuan me këngën e tij të suksesshme “Bagëti e bujqësi”. Kjo këngë është rritur me 1 pozicion nga klasifikimi i kaluar dhe na mbetet të shohim...

Trazohet Top 5, por kreu nuk ndryshon!

Ndryshime të mëdha për sa i përket Top 5 edhe për këtë herë. Renditja e kësaj jave na ka surpizuar disi. Arilena Ara ka arritur që të rrëmbejë fronin edhe për këtë javë me baladën e saj “Ke me mungu”. Vendi i dytë për këtë javë ka shkuar për Killuan me...

Nga “Por favor” e deri tek pasioni i tij për operan, Adriano rrëfen gjithçka!

Pasi u prit goxha mirë nga publiku me këngën e tij “Nale”, si dhe versionin remix në bashkëpunim me Elio Deejay, Adriano vjen me një tjetër projekt që premton po të njëjtin sukses. “Por favor” titullohet kënga e tij më e re, e cila i është bashkëngjitur “The Top List”vetëm...

Çfarë jave, ndryshon çdo gjë në krye!

Këtë javë jemi përballur me surpriza të mëdha për sa i përket klasifikimit në “The Top List”. Kreu i kësaj jave shkoi për baladën e ndjerë të Arilena Arës, të titulluar “Ke me mungu”, e cila bëri debutimin në listën e 100 këngëve më të mira shqiptare vetëm javën që...

Ja se cilat janë këngët më të vjetra në Top 100 në prag të javës së 300 të klasifikimit!

Dalëngadalë po i afrohemi javës së 300-të të klasifikimit të përjavshëm në “The Top List”, “Top Awards”. Kemi pasur si pjesë të listës shume projekte të mira që votat tuaja kanë vendosur se sa gjatë do qëndronin në klasifikim si dhe vendin e tyre. Shumë projekte të reja na janë...

Nuk ndryshon kreu por hyrje të reja në “Top 5”!

Kjo është java e 274-t e klasifikimit të “Top Aëards”, një renditje muzikore e cila vijon të mbështetet nga publiku shqiptar. Votat nga ana e publikut kanë zgjedhur që kreu i listës të mbetet po i njëjtë me javën e kaluar dhe bëhet fjalë për “Mono”, bashkëpunimi me Alban Kondit,...