Ylli Limani është padyshim një ndër këngëtarët më të pëlqyer dhe me më shumë fansa në showbizin shqiptar. E kjo jo më kot. Çdo këngë e tij arrin të marrë gjithë vëmendjen e duhur dhe të rrëmbejë menjëherë zemrat e të gjithë publikut.

Jo vetëm me videoklipe, por Yll Limani është mjaft aktiv dhe me koncerte të shumta në shumë vende si brenda dhe jashtë vendit. Dhe sigurisht që kuptohet se dhe pjesëmarrja dhe mbështetja e fansave është mjaft e madhe. Ylli, me zërin dhe këngët e tij aq të veçanta ka arritur që përherë të përçojë tek publiku, çfarëdo moshe që ata të kenë.

Por, së fundmi Ylli na ka treguar se nuk ka marrë vetëm zemrat e publikut shqiptar, por dhe të atij zvicerian. Kënga e tij më e fundit ‘9’ renditet e treta në listën e këngëve më të dëgjuara në Zvicër. Një pozicionim kaq i mirë në vetëm pak kohë nga lançimi.