ROMEO VESHAJ

Romeo dhe Ledri hyjnë në Top 3 me një hit të menjëhershëm!

Ledri Vula dhe Romeo Veshaj kanë bashkuar forcat për të sjellë një projekt të ri muzikor. Kënga e tyre e re mban titullin “E keni dit” dhe ka hyrë këtë javë në klasifikimin e “The Top List”. Që kur dyshja paralajmëroi se do të vinin me një projekt së bashku,...

Ja se kur do të publikohet bashkëpunimi i Ledrit dhe Romeos!

Ledri Vula është shpesh aktiv në rrjete sociale dhe prej javësh dihet se ai dhe Romeo Veshaj do të vijnë me një bashkëpunim dhe kjo falë postimeve të dyshes. Vetëm pak më parë, teksa kanë zbuluar një copëz nga ‘look-u’ i tyre në videoklip krahas na kanë treguar titullin e këngës ‘E...

E imagjinon veten dhëndër?! Romeo dhe Donaldi të emocionuar për mikun e tyre Elgitin!

Në datën 4 qershor, Klea Huta dhe Elgit Doda kurorëzuan dashurinë e tyre disa vjeçare në martesë, e cila ishte edhe ditëlindja e djalit të tyre, Krid. Të dy i dhanë betimin njëri-tjetrit në altar, por nuk ishin vetëm, me ta ishte dhe djali i tyre. Në dasmë ishin të...

Ja sa artistë kanë mbajtur më shumë se një këngë në Top 5 njëkohësisht!

Këtë javë Luiz Ejlli ka arritur që të zaptojë Top 5 me projektet e tij. Patjetër një tjetër sukses i tij. Por në fakt Luizi nuk ka qenë i vetmi me këtë arritje. Edhe artistë të tjerë ka ndodhur që të kenë më shumë se një këngë në renditjen e...

Elgit Doda dhe Romeo Veshaj na zbulojnë pak nga surpriza e tyre… 

Elgit Doda gjithmonë na ka suprizuar me projekte të ndryshme muzikore, që kanë arritur të tërheqin vëmendjen e publikut të gjerë shqiptar. Me një karrierë gjithmonë në ngjitje, ai ka arritur ta balancojë atë mjaft mirë edhe me jetën private, ku mund të përmendim këtu lidhjen e tij disa vjeçare...

Donaldi dhe Romeo ‘all attack’! Djemtë rikthehen lart në listë!

Donald dhe Romeo Veshaj janë dy nga vëllezërit më të famshëm dhe më të komentuar të momentit. Krahas moderimit dhe aktrimit, ata janë të angazhuar edhe në muzikë. Dy vëllezërit e shumëpërfolur, Romeo dhe Donald Veshaj e nisën karrierën e tyre si aktorë humori dhe ju prezantuan publikut si Montana...

“Më lër të flas” rikthehet në Top Channel pa Donaldin?!

“Më lër të flas” ishte një nga programet më të ndjekura të Top Channel , i cili moderohej nga Romeo dhe Donald Veshaj dhe ka realizuar me sukses dy sezone me shikueshmëri mjaft të lartë. Faqja zyrtare e “Më lër të flas” në Instagram ka publikuar trailer-in e sezonit të...

Ja cilat kanë qenë këngët më të suksesshme deri më tani nga “Big Brother VIP”!

Ajo është shtëpia më e famshme në Shqipëri dhe padyshim që ngjarjet e krijuara në shtëpinë e “Big Brother VIP Albania” janë në qendër të vëmendjes. Çfarë ndodh në shtëpinë e “Big Brother VIP”, padyshim që është më e ndjekura e më e komentuara në rrjetet sociale, si edhe në...

Donald Veshaj largohet nga muzika?! Romeo Veshaj tregon të vërtetën… 

Top Albania Radio ka zhvilluar një mbrëmje gala në nder të 25 viteve të krijimit të saj, me sloganin e “25 viteve kujtime” (25 Years, Creating Memories). Në këtë mbrëmje gala mjaft të veçantë për radion më të dashur dhe më të pëlqyer nga të gjithë shqiptarët brenda dhe jashtë...