ROMEO VESHAJ

Duke kënduar këngën e tij, Romeo Veshaj imiton Flori Mumajesin!

Mbrëmjen e së shtunës në Top Channel ka nisur edicioni i tretë i “Big Brother VIP Albania”. Një reality show, i cili që në natën e parë të spektaklit arriti të gozhdonte para ekranit teleshikuesit dhe rezultoi të ishte mjaft i suksesshëm. 18 banorë u bënë pjesë e shtëpisë më...

Urimi special i Romeo Veshajt për Vitin e Ri 2024/Këngëtari zbulon gjithashtu se kur do të dalë albumi i tij i ri!

Programi traditë i ditës së fundit të vitit rikthehet edhe këtë herë dhe ndoshta ky është një nga momentet më të shumëpritura për të gjithë ju. E si mund të mbyllet ndryshe ky vit, përveç se nën tingujt e muzikës më të mirë të 2023. Surprizat nga artistët nuk mungojnë...

Një tjetër këngë ‘e lashtë’ largohet nga lista, ja cilat janë këngët që i kanë rezistuar javëve!

Këtë javë në klasifikimin e ri të “The Top List” kemi pasur 4 hyrje të reja, 4 projekte muzikore. E kjo do të thotë që 4 projekte më të vjetra janë larguar nga Top 100. Tek këto të fundit, ka qenë dhe kënga që deri tani mbante ‘fronin’ si më...

Ja tre këngët me më shumë javë aktualisht në “The Top List”!

Klasifikimi i Top Awards është shndërruar në një nga përzgjedhësit më të mirë të muzikës moderne shqiptare. Nga java në javë kësaj liste i shtohen projekte të reja, duke lënë jashtë saj disa këngë të tjera, të cilat nuk mund të marrin votat e mjaftueshme për të qëndruar në klasifikim....

4 artistët e “Habibi Lele” mbyllin listën për këtë javë me bashkëpunimin e tyre!

Që kur u paralajmërua që Romeo Veshaj, Donald Veshaj dhe Elgit Doda do të vinin me një bashkëpunim me artistin Claydee, kurioziteti ka qenë mjaft i madh. E në fakt nisur dhe vetëm nga titulli, ”Habibi Lele”, parashikohej të ishte një këngë ritmike, tipike për këtë sezon. Elgit Doda duket...

Luiz Ejlli ‘mund’ Romeon dhe Ledrin dhe merr fronin!

Luiz Ejlli për muaj të tërë u konsiderua si fenomen në lojën e “Big Brother VIP Albania 2”. Këngëtari nga Shkodra ishte kryefjala e edicionit të dytë të këtij ‘reality-show’ duke u shpallur fitues pas disa muajsh izolimi në shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Pas daljes së tij nga “BBV”, këngëtari...

Romeo, Ledri dhe Klementi ruajnë fronin edhe për këtë javë! 

Kjo këngë është kthyer tashmë në një hit dhe ka pushtuar çdo ambient. Po flasim për ”E keni dit” nga Romeo Veshaj, Ledri Vula dhe Klement. Projekti i tyre është pozicionuar sërish në vend të parë të listës edhe për këtë javë, duke ruajtur kështu fronin. Duket se kjo këngë...

Kënga më e dëgjuar kudo, në festa, makina merr kreun!

Ledri Vula dhe Romeo Veshaj bashkuan forcat dhe para pak javësh sollën projektin “E keni dit”. Kjo këngë tashmë është kthyer në hit dhe është bërë virale kudo. Që kur dyshja paralajmëroi se do të vinin me një projekt së bashku, fansat ‘u çmendën’. Të gjithë ishin shumë kureshtarë se...

Muzikën e artistëve romë e duam aq shumë, ja hitet e dekadave që kanë bërë bujë!

Prej vitesh muzika tallava ka qenë mjaft e preferuar për shumë njerëz. Por një kombinim akoma dhe më mjaft i preferuar, ka qenë bashkëpunimi me artistë romë. Ky trend duket se ka ekzistuar prej vitesh tashmë, por kohët e fundit kanë dalë edhe më në pah këto projekte. Më i...