ROMEO VESHAJ

“Më lër të flas” rikthehet në Top Channel pa Donaldin?!

“Më lër të flas” ishte një nga programet më të ndjekura të Top Channel , i cili moderohej nga Romeo dhe Donald Veshaj dhe ka realizuar me sukses dy sezone me shikueshmëri mjaft të lartë. Faqja zyrtare e “Më lër të flas” në Instagram ka publikuar trailer-in e sezonit të...

Ja cilat kanë qenë këngët më të suksesshme deri më tani nga “Big Brother VIP”!

Ajo është shtëpia më e famshme në Shqipëri dhe padyshim që ngjarjet e krijuara në shtëpinë e “Big Brother VIP Albania” janë në qendër të vëmendjes. Çfarë ndodh në shtëpinë e “Big Brother VIP”, padyshim që është më e ndjekura e më e komentuara në rrjetet sociale, si edhe në...

Donald Veshaj largohet nga muzika?! Romeo Veshaj tregon të vërtetën… 

Top Albania Radio ka zhvilluar një mbrëmje gala në nder të 25 viteve të krijimit të saj, me sloganin e “25 viteve kujtime” (25 Years, Creating Memories). Në këtë mbrëmje gala mjaft të veçantë për radion më të dashur dhe më të pëlqyer nga të gjithë shqiptarët brenda dhe jashtë...

Romeo tashmë reper me kohë të plotë, ja sa këngë numëron brenda vitit!

Jo vetëm aktor apo moderator, tashmë Romeo Veshaj mund ta quajmë dhe një këngëtar me kohë të plotë. Këtë e vëmë re tek të dy vëllezërit në fakt, që këtë vit kanë qenë mjaft aktivë me projekte të reja muzikore. Romeo ka bashkëpunuar së fundmi me Diona Fona për të...

Romeo Veshaj dhe Ermal Fejzullahu festojnë një tjetër sukses!

Përpos aktrimit dhe moderimit vëllezërit Veshaj prej pak kohësh kanë nisur karrierën e tyre dhe në muzikë, ku kanë arritur të kenë shumë sukses. Binjakët i kemi parë të bashkëpunojnë në projektet muzikore me këngëtarin dhe producentin e njohur, Elgit Dodën, me të cilin kanë lançuar mjaft këngë të suksesshme...

Mos është ky bashkëpunimi më i ri që po vjen së shpejti?!

Përpos aktrimit dhe moderimit vëllezërit Veshaj prej pak kohësh kanë nisur karrierën e tyre dhe në muzikë, ku kanë arritur të kenë shumë sukses. Deri më tani binjakët i kemi parë të bashkëpunojnë në projektet muzikore vetëm me këngëtarin dhe producentin e njohur, Elgit Dodën, apo siç ishte dhe bashkëpunimi...

Efekti “Big Brother VIP”, këngëtarët e Top Awards që vazhdojnë të korrin sukses të padiskutueshëm edhe sot!

Fenomenit të papërsëritshëm të “Big Brother VIP” nuk kishte si t’i shpëtonte dhe klasifikimi i “The Top List”, Top Awards. Le ta pranojmë, ky edicion i “BBV” ka thyer çdo rekord shikueshmëri dhe kudo vazhdon që të flitet për të. Në këtë garë të fortë për çmimin e madh, kishim...

Romeo fut këngën e tij të tretë në “The Top List”!

Përpos aktrimit dhe moderimit vëllezërit Veshaj, Romeo dhe Donald, prej pak kohësh kanë nisur karrierën e tyre dhe në muzikë, ku kanë arritur të kenë shumë sukses. Deri më tani binjakët i kemi parë të bashkëpunojnë në projektet muzikore vetëm me këngëtarin dhe producentin e njohur, Elgit Dodën. Tashmë Romeo...

Ja si ka ecur në TikTok “Picasso”

Një këngë që është bërë virale tashmë, është padyshim “Picasso”. Treshja më e preferuar e publikut momentalisht, Elgit Doda, Romeo dhe Donald Veshaj kanë krijuar një hit të padiskutueshëm. Që në momentin që ata paralajmëruan këtë projekt, fansat nuk i mbante vendi. “Picasso” është shoqëruar me goxha zhurmë në rrjet....