ROMEO VESHAJ

Vesa mban premtimin, realizon këngën që krijoi me Romeon në “Big Brother VIP 3”!

Prej kohësh Vesa Smolica ka paralajmëruar se do të nxirrte në treg projektin e saj më të ri muzikor, të cilin ajo e krijoi së bashku me Romeon, kur ishte pjesë e “Big Brother VIP 3”. Pak ditë më parë, nëpërmjet ‘Big Love’, Vesa i dërgoi një mesazh Romeos, ku i shkruante...

Ja 5 bashkëpunimet më të mira të Romeo Veshaj… deri më tani!

Nëse ju përmendim pak tani Romeo Veshaj, menjëherë do t’ju shkojë mendja tek “Big Brother VIP 3”, që është fenomeni i momentit, dhe ku Romeo është një ndër banorët më të komentuar. Megjithatë, pjesën e reality show-t do ta lëmë pak mënjëanë, të paktën për tani. Vëmendjen duam ta çojmë...

U krijua brenda shtëpisë së BBV3, publikohet “Falem” nga Arta dhe Romeo!

Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother VIP 3” këngëtarja Arta Kabashi tregoi se po planifikon projekte të reja muzikore dhe po shijon famën dhe simpatinë e publikut jashtë formatit. E një nga ato projekte do të ishte dhe bashkëpunimi me Romeo Veshaj. Kënga e tyre titullohet “Falem”. Për ata...

Pranvera me një lule s’vjen… Asgjë e re në krye të listës, sërish triumfon ‘Kanga e Drake’!

Një javë e re, por me shumë pak ndryshime në klasifikimin e “The Top List”. Top 5 thuajse nuk ka asnjë ndryshim nga java e kaluar. Kreu i javës shkon sërish për Mc Kresha dhe Lyrical Son me “Shake it (Kanga e Drake)”, njësoj si javën e kaluar. Këto javët...

Me rastin e Ditës së Gruas, Bardhi dhe Romeo krijojnë një këngë brenda “BBV3”!

Bardhi dhe Romeo kanë krijuar këngën e radhës të këtij edicioni brenda shtëpisë. Gjatë lojës që banorët organizuan për Ditën e Gruas, Bardhi dhe Romeo vendosën të prezantojnë këngën e tyre të re, vargjet e të cilave flasin për fuqinë e gruas. Dielli edhe hana në sytë e saja Lotin...

Një Top 10 i larmishëm këtë javë…

Sa ndryshime, po aq dhe të njëjta projekte në vendet e para në klasifikimin e kësaj jave të “The Top List”. Por ajo që na intereson të gjithëve, është kënga e vendit të parë. Për këtë javë, Bardhi ka rrëmbyer fronin me “Tradhtare”, me një vend më lart nga java...

Krijuan këngën për nënën brenda në BBV, Romeo, Arta dhe Vesa shpërthejnë në lot kur e dëgjojnë!

Ajo që nisi si një krijim brenda shtëpisë së “BBVIP” nga Romeo Veshaj dhe Ervin Gonxhi, e që më pas u vazhdua edhe nga Arta e Vesa, duke u kënduar edhe nga dy këngëtarët, tashmë është një këngë e bukur, një dedikim për nënën që së shpejti pritet të hidhet në...

Ja artistët e “The Top List” që kanë hyrë në shtëpinë e “Big Brother VIP 3”!

Mbrëmjen e së shtunës në Top Channel ka nisur edicioni i tretë i “Big Brother VIP 3”. Një reality show, i cili që në natën e parë të spektaklit arriti të gozhdonte para ekranit teleshikuesit dhe rezultoi të ishte mjaft i suksesshëm. Të shtunën, plot 18 banorë u bënë pjesë...

Romeo këndoi këngën e tij në BBV3, reagon Flori Mumajesi: “Nëse fiton…”

Shumë pak ditë kanë kaluar nga startimi i “Big Brother VIP 3” por zhurma e tij ka pushtuar menjëherë median online. Një video e Romeos, teksa imiton Flori Mumamjesin, teksa këndon këngën “Me sy mbyllur”, ka marrë menjëherë vëmendjen e publikut por jo vetëm. Kantautori i famshëm ka reaguar gjithashtu...