LAJME

Kohë të arta për reperat shqiptarë

Teksa Albani & Elinel vazhdon të kryesojnë me “Kam nevojë”, ndryshimet në klasifikimin javor nuk mungojnë. Getinjo dhe Mozzik ngjiten plot 11 pozicione me “Tony Montana”, me fabulën e gjetur që u solli shumë fat edhe këtë javë. Ndërkohë risi përbën futja e Blunt & Real me këngën “Vera”, e...

Besa & Flori, bashkë në një duet

Ky është padyshim viti i bashkëpunimeve në muzikën shqiptare. Bashkëpunimi më i ri vjen këtë herë mes Besa Kokëdhimës dhe Flori Mumajesit. Klipi i këngës së tyre më të re është duke u xhiruar në Kosovë, por ende nuk ka të dhëna për llojin e këngës. I vetmi detaj që...

ERA Ndërkombëtare

Era Istrefi është pa asnjë dyshim një zbulim i rrallë në industrinë e muzikës moderne shqiptare, një këngëtare që premton shumë. Suksesi i saj tashmë i ka kaluar kufijtë, por ky është vetëm fillimi!   Kush është ERA? Fillimisht, ajo ishte motra e Norës, por tani të gjithë e identifikojnë...

Butrinti & Elena, së shpejti me një trailer

Me sa duket Butrint Imeri dhe këngëtarja me origjinë greko-shqiptare Eleni Foureira kanë vendosur t’i mbajnë edhe për pak në ankth fansat e tyre. Nga stafi menaxherial mësuam se së shpejti do të dalë trailer-i i këngës së shumëpritur “Delicious”. Ndërkohë, ju duhet akoma të prisni për versionin e plotë...

Si lindi “Kam nevojë” dhe projekti i ri veror…

“Kam nevojë”, kënga e cila renditet e para për këtë javë në klasifikimin zyrtar të Top List është bashkëpunimi më i ri i Alban Skënderajt dhe reperit Elinel. Bëhet fjalë për një këngë me tekst frymëzues, si shumë këngë të tjera të Skënderajt, plot muzikalitet dhe me një artist si...

GJIKO rikthehet në familje

Ai është 25 vjeç, nga Peja, dhe emri i tij i vërtetë është Asdren Gjikoli, por të gjithë e njohim si GJIKO The FlyBoy. Ju të gjithë e mbani mend nga Top Fest, si dhe shumë këngë hip hop të suksesshme, mes të cilave: “IAM”, “MSD”, “Bari Terla”, “Si me...

Albani i “rrëmben” Noizy-t fronin në Top List

Surprizat nuk kanë fund në klasifikimin javor të “The Top List”. Por ajo që bën më shumë përshtypje nuk janë ndryshimet në klasifikim, por prurjet e pafundme që ka pasur kjo javë në muzikë. Duffy, Albani, Gjiko, 2Ton, Gold AG, etj, vijnë të gjithë me projekte të reja dhe lufta...

DJ Aldo i kalon kufijtë

As DJ Aldo dhe as NRG Band nuk e kishin imagjinuar që bashkëpunimi i tyre “Mos u nal” do të arrinte 2 milion klikime vetëm në pak javë. Dhe të mendosh që gjithçka ndodhi rastësisht. Çunat e NRG Band kishin në dorë vetëm vokalin e këngës dhe pas disa ndryshimeve...

Ramosaj, së shpejti me “Hiraeth”

Këto ditë janë mjaft të ngarkuara për ish-konkurrentin e The Voice, i cili është duke punuar për klipin e këngës më të re që do lançohet së shpejti. Bëhet fjalë për një projekt që ai e ka bërë publik pak kohë më parë, atë mban titullin “Hiraeth”. Kënga është vazhdim...