# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Unikkatil

Viktor Palokaj ka lindur më 18 mars te vitit 1987, në qytetin e Prishtinës në Kosovë. I njohur në fushën muzikore me emrin Unikkatil, ai është një reper, tekstshkrues dhe producent muzikor, i cili prej vitesh jeton në Bronx, New York.

Karriera e tij muzikore nisi në vitin 1993, kur ai regjistroi këngën e tij të parë. Derimë tani, Unikkatil ka publikuar 5 albume muzikore. Albumi i tij i parë mban titullin “Shihemi N’përkujtime” i publikuar në 2002-shin. Në 2004-ën publikon “Fjált e Pavdekshme”, pasuar nga “Prezenton The Bloody Alboz” në 2005-ën, “Armiqt Suprem” në 2006-ën dhe “Kanuni i Katilit” në 2007-ën.

NEWS

Ja cilat janë vëndet e para të 4 viteve "The Top List"

Edhe pse kanë kaluar 4 vite që nga koha kur është krijuar, klasifikimi i “The Top List” vazhdon t’i rezistojë kohës dhe të jetë një ndër klasifikimet më të përfolura në vend. Po cilat janë këngët dhe artistët që kanë kryesuar klasifikimin nga viti 2015 deri në vitin 2019? Nëse...

Çmendet "Top 10", tre këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë

Kjo javë ka ardhur me shumë ndryshime sa i përket pozicionimit të këngëve por kryesisht “Top 10” është ajo që është “çmendur”. Tre janë këngët që kanë korrur një super sukses këtë javë, duke u futur menjëherë në 10-shen e këngëve më të dëgjuara të javës. Kënga e parë që...

Ja kush është ngjitur më shumë këtë javë...

Sa i përket kreut të “The Top List” , ai nuk ka ndryshuar krahasuar me javën e kaluar. Gjithashtu këngët që renditen deri në vendin e 7-të, nuk kanë pësuar asnjë ulje apo ngritje nga java e kaluar por pjesa tjetër e klasifikimit është përballuar me ndryshime edhe pse jo...

10 këngët më të bukura të "The Top List" për vitin 2018

Jemi në javën e 157-të të klasifikimit ndërkohë që edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri. Ndërkohë që një tjetër vit po kalon, “The Top List” vazhdon të mbetet një prej klasifikimeve muzikore më të rëndësishmë në vend, ku pjesë e saj janë artistë të njohur...

Unikkatil rimerr kreun dhe "Ni Milion Rrugë" shpallet hiti i verës sipas votave të publikut

Unikkatil është rikthyer sërish në krye të klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. Projekti i tij muzikor, “Ni Milionë Rrugë”, ka qëndruar në vendin e parë për 6 javë rresht por për disa javë ai i mungoi kreut, duke u rikthyer sërish këtë javë falë...

Ndryshon kreu, Unikkatil humbet dy pozicione

Prej 8 javësh rresht Unikkatil kishte “betonizuar” vendin e parë por kjo javë ka rezultuar “fatale” për projektin muzikor të reperit, “Ni Milion Rrugë”, duke humbur dy pozicone nga java e kaluar. Ndërkohë që fansat ishin shprehur me bindje që vendi i parë do i takonte Unikkatil derisa ai të...

Unikkatil vazhdon kryesimin edhe këtë javë!

Për të 5-ën javë rresht, Unikkatil nuk ka ndërmend ta lëshojë kreun e klasifikimit të “The Top List”. Fansat besnikë të reperit më të dashur të publikut shqiptar, nuk rreshtin së votuari dhe dëgjuari projektin e Unikkatil, “Ni Milion Rrugë”. Pas një mungese të gjatë në tregun muzikor shqiptar, Unikkatil...

Unikkatil nuk thyhet as këtë javë!

Edhe një tjetër javë që i përket Unikkatil! Për tre javë rresht, Unikkatil nuk lëshon kreun e klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. Fansat e reperit të dashur të publikut shqiptar duket se nuk kanë ndërmend ta lënë Unikkatil të mposhtet nga kreu i listës,...

Unikkatil ruan kreun!

Kjo është java e dytë që Unikkatil është sërish kryesuesi i klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. Falë mbështetjes së madhe të publikut, projekti muzikor i reperit, “Ni Milion Rrugë” nuk ka lëshuar as këtë javë kreun. Rreth dy javë më parë, artisti ka dhënë...

Unikkatil çmend Zvicrën dhe kap kreun në "The Top List"

Unikkatil ka bërë një rikthim të fuqishëm në tregun muzikor shqiptar. Pas rreth një viti mungese në treg, reperi i dashur i publikut shqiptar është rikthyer me dy projekte muzikore, të cilat kanë tërhequr menjëherë vëmendjen e publikut. “Ni Milion Rrugë” është shndërruar në këngën më të preferuar të javës,...

Unikkatil rikthehet me një tjetër "poezi"! A do të jetë në verë në Tiranë?

Reperi i njohur shqiptar, Unikkatil, ka vendosur të jetë më aktiv këtë vit. Artisti, i cili prej vitesh jeton në Amerikë, ka vetëm pak ditë që ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor, “Ni milionë rrugë”, i cili pasohet nga bashkëpunimi me Milot dhe Don Phenom, “A Pe...

2po2 dhe Unikkatil i afrohen sërish kreut

Në një intervistë të dhënë për “Top Show” në Top Channel, 2po2 ka folur për albumin e tij “2020”, për të cilin është shprehur se për shkak të kualitetit të tij, ai do të jetë gjithmonë përpara në kohë, madje vetë titulli nënkupton gjë. “Kryt Nalt” është një ndër këngët...