UNIKKATIL

400 javë klasifikim “The Top List”, ja cilët janë top 10 artistët me më shumë vende të para!

Kjo javë shënon plot 400 javë klasifikim i “The Top List” në Top Awards. Për 400 javë kemi ndjekur 100 këngët më të mira moderne shqiptare, hitet më të fundit dhe artistët më në zë. Në gjithë këto javë, sigurisht që të shumtë kanë qenë ata artistë që kanë arritur...

“Ala” nga Unikkatil, a do të përsërisë suksesin e “Ni milion rrugë”?!

Reperi Unikkatil ka sjellë më në fund projektin e shumëpritur muzikor që mban titullin “Ala”. Një nga tekstshkruesit më të mirë në industrinë tonë të showbiz-it ka sjellë një këngë që trajton rolin e tij ndër vite dhe ndikimin që ka pasur tek fansat e tij. Që nga publikimi i...

Ja këngët që e kanë mbajtur më gjatë kreun pa ndërprerje! 

Për 376 javë kemi ndjekur 100 këngët më të mira moderne shqiptare, hitet më të fundit dhe artistët më në zë. Prej kaq javësh “Top Awards”, përmes “The Top List” ka shpallur klasifikimin e këngëve më të bukura të muzikës shqiptare, ku publiku falë votave të tij tregon se cilat...

Ja cilat janë vëndet e para të 4 viteve “The Top List”

Edhe pse kanë kaluar 4 vite që nga koha kur është krijuar, klasifikimi i “The Top List” vazhdon t’i rezistojë kohës dhe të jetë një ndër klasifikimet më të përfolura në vend. Po cilat janë këngët dhe artistët që kanë kryesuar klasifikimin nga viti 2015 deri në vitin 2019? Nëse...

Çmendet “Top 10”, tre këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë

Kjo javë ka ardhur me shumë ndryshime sa i përket pozicionimit të këngëve por kryesisht “Top 10” është ajo që është “çmendur”. Tre janë këngët që kanë korrur një super sukses këtë javë, duke u futur menjëherë në 10-shen e këngëve më të dëgjuara të javës. Kënga e parë që...

Ja kush është ngjitur më shumë këtë javë…

Sa i përket kreut të “The Top List” , ai nuk ka ndryshuar krahasuar me javën e kaluar. Gjithashtu këngët që renditen deri në vendin e 7-të, nuk kanë pësuar asnjë ulje apo ngritje nga java e kaluar por pjesa tjetër e klasifikimit është përballuar me ndryshime edhe pse jo...

10 këngët më të bukura të “The Top List” për vitin 2018

Jemi në javën e 157-të të klasifikimit ndërkohë që edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri. Ndërkohë që një tjetër vit po kalon, “The Top List” vazhdon të mbetet një prej klasifikimeve muzikore më të rëndësishmë në vend, ku pjesë e saj janë artistë të njohur...

Unikkatil rimerr kreun dhe “Ni Milion Rrugë” shpallet hiti i verës sipas votave të publikut

Unikkatil është rikthyer sërish në krye të klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. Projekti i tij muzikor, “Ni Milionë Rrugë”, ka qëndruar në vendin e parë për 6 javë rresht por për disa javë ai i mungoi kreut, duke u rikthyer sërish këtë javë falë...

Ndryshon kreu, Unikkatil humbet dy pozicione

Prej 8 javësh rresht Unikkatil kishte “betonizuar” vendin e parë por kjo javë ka rezultuar “fatale” për projektin muzikor të reperit, “Ni Milion Rrugë”, duke humbur dy pozicone nga java e kaluar. Ndërkohë që fansat ishin shprehur me bindje që vendi i parë do i takonte Unikkatil derisa ai të...