# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Sardi

Për herë të parë ka nisur rrugën në muzikë në moshën 6-vjecare, në një konkurs për fëmijë “Gjeniu i vogel 1”. Performancat e tij në “X Factor 2” e bënë më të dashur për publikun. Nga aty nisi karrierën e tij “solo” dhe projekti i tij debutues ishte “Me shikon nga lart”, një e cila zbuloi më së miri vokalin e tij të ëmbël.

Sardi ka vijuar me publikimin e disa videove muzikore, madje ka marrë pjesë edhe në festivale të ndryshme.

Pas një periudhe pause ose eksperimentimi në studio sic ai vetë shprehet, ai u rikthye fuqishëm në vitin 2019-të me këngën “E pash un djallin”, në bashkëpunim me Arnon. Më pas publikoi një bashkëpunim me Killua, këngën “Hana” që menjëherë pati impakt tek publiku, duke u komentuar për fryëm e re që ajo solli në muziken shqiptare por gjithashtu edhe për stilin e videove. Artisti zgjedh të mos jetë pjesë e klipeve muzikore, duke i kushtuar më shumë rëndësi notave muzikore sesa pamjes vizive.

“Pushtet” ësthë një tjetër këngë mjaft e sukesshmë e Sardi, e cila u prit mjaft mirë nga publikuu dhe kjo për shkak të tematikës që ai kishte zgjedhur.

Së fundmi Sardi solli këngën e tij “Ka me t’ba me kajt” në Fest 59, ku u vlerësua me cmimin e dytë.

Tashmë Sardi po përgatitet për vitin 2021-të dhe shprehet se nuk do ndalet. Projektet e tij ne vazhdim do fillojne te lancohen nga muaji Shkurt i ketij viti, e deri ne fund te vitit, ai ka premtuar 4 kenge per publikun.

NEWS

Sardi Strugaj tregon arsyen pse prindërit e tij nuk donin që të merrej me muzikë…

Sardi Stugaj, një artist shumë i talentuar dhe që na kujton se muzika e mirë nuk ka ‘vdekur’ ka qenë i ftuar së fundmi në emisionin “S’e luan topi” në Top Channel. Ndër intervistat e tij të rralla, Sardi ka rrëfyer detaje të pathëna më parë nga jeta e tij...

Sardi Strugaj flet mbi pjesëmarrjen në "BBV3" dhe projektin "Boshatisur': "Një frymëzim personal…"

Sardi Strugaj ka publikuar vetëm pak ditë më parë projektin e tij më të ri muzikor, që mban titullin “Boshatosur”. Kjo këngë është përqafuar menjëherë nga publiku dhe madje e kanë renditur në vend të pestë të klasifikimit të 100 këngëve më të mira shqiptare në Top Awards. Sardi ka qenë...

Sardi ‘mbush’ boshatinë me vendin e 5-të ‘new entry’!

Sardi Strugaj ka publikuar së fundmi projektin e tij më të ri muzikor, që mban titullin “Boshatisur”. Kënga e tij është një nga hyrjet më të reja të javës në “The Top List”, që e ka renditur artistin menjëherë në vend të 5-të të listës. Edhe pse një hyrje e...

Sardi Strugaj zbulon pse u tërhoq nga Festivali i RTSH: "Nuk jam penduar…"

“Boshatisur” është kënga më e re e Sardi Strugaj, e cila është pritur mjaft mirë nga publiku. Këngëtari i njohur ka bërë së fundmi një bashkëbisedim virtual me ndjekësit e tij në “Instagram”, të cilët kanë qenë kuriozë të dinë një detaj në lidhje me këtë projekt. Të shumtë kanë...

2023 merr me vete disa nga këngët më të bukura të tij! 

Prej disa javësh nga klasifikimi i “Top Awards” po largohen shumë projekte, të cilat prej kohësh kanë qënë në listë, madje të ashtëquajtura si këngët më jetëgjatë në “The Top List”. Fakti i daljeve të këtyre këngëve tregon se publiku është gati për të mirëpritur muzikë të re. E në fakt...

Sardi Strugaj pjesë e edicionit të tretë të “BBV”?! Reagon këngëtari i njohur!

Programi traditë i ditës së fundit të vitit rikthehet edhe këtë herë dhe ndoshta ky është një nga momentet më të shumëpritura për të gjithë ju. E si mund të mbyllet ndryshe ky vit, përveç se nën tingujt e muzikës më të mirë të 2023. Surprizat nga artistët nuk mungojnë...

“Kjo ishte aventura ime në DWTS”/ Sardi Strugaj reagon pas përfundimit të spektaklit!

Dy këngëtarët e njohur, Enxhi Nasufi dhe Sardi Strugaj, ‘luftuan’ mbrëmë ‘kokë më kokë’ për kupën e artë të “Dancing With The Stars”. Arnita e Eni dhe Fifi e Graciano arritën të shkojnë në finale, por jo të kapërcejnë raundin e fundit. Ndërkohë raundi i tretë i finales së madhe...

Ja cilat janë këngët që i rezistuan më shumë vitit 2023!

Kjo javë që po mbyllet shënon javën e 419 të klasifikimit të 100 këngëve më të mira moderne shqiptare në “The Top List”, Top Awards dhe fundin e vitit 2023. Kemi pasur si pjesë të listës shume projekte të mira që votat tuaja kanë vendosur se sa gjatë do qëndronin...

“Do t’jua lëmë surprizë zhanrin…”/Sardi Strugaj së shpejti me një bashkëpunim me Donald Veshaj!

I ftuar mbrëmjen e djeshme në premierën e filmit “5 Herë Jo” ka qenë artisti i njohur Sardi Strugaj. Ai ka zbuluar më shumë detaje në lidhje me filmin por jo vetëm…  Si fillim si i duket Sardit kolona zanore e filmit nga Alban Skënderaj? Mezi kam pritur ta dëgjoj....

“Humba babain tim të dytë”, Sardi Strugaj flet për ngjarjen më të trishtë të jetës së tij!

“Dancing With The Stars” zbuloi spektaklin e mbrëmjes së kaluar një anë tjetër të artistëve që shpesh kanë refuzuar t’ia transmetojnë publikut. Sardi Strugaj rrëfeu vitin më të vështirë të jetës, e cila përkon me pandeminë e COVID-19, që preku të gjthë botën. Ai tregoi se ka humbur burrin e tezes ose siç...

Tërheqja nga Festivali i Këngës dhe projektet e reja, Sardi Strugaj zbulon më shumë detaje!

Në një lidhje telefonike për “Live From Tirana” ka qenë këngëtari i njohur Sardi Strugaj. Ai ka qenë aktualisht duke xhiruar për videoklipin e këngës së tij më të re, por ka gjetur pak kohë për të bërë një bashkëbisedim të këndshëm dhe për të na treguar më shumë mbi këtë projekt...

Ekskluzive/ Sardi Strugaj tërhiqet nga Festivali i Këngës! Zbuloni arsyen përse…

Kjo natë e “Dancing with the Stars” ishte mjaft ndryshe nga të tjerat duke qenë se në çdo performancë duhet të ishin tri balerinë. Sardi dhe Ensa kanë ardhur shumë sensual në një foxtrot, të shoqëruar nga balerina Frenki, nën muzikalitetin e këngës së tij. Olta nga ana tjetër u...

Top 5 nuk ndryshon për të tretën javë rradhazi!

Një tjetër surprizë në klasifikimin e kësaj jave në “The Top List”. Për të tretën javë radhazi, renditja në Top 5 nuk ka ndryshuar aspak. Ndërkohë që javën e kaluar nuk kishin asnjë hyrje të re, e gjithë vëmendja ishte tek pozicionimi i Top 5 projekteve në listën e 100...

“Jam në luftë me veten…”/Sardi Strugaj zbulon më shumë detaje rreth karrierës së tij dhe përpjekjeve në muzikë!

I ftuar në emisionin “Lancio” nëpërmjet një lidhjeje telefonike ka qenë këngëtari i njohur Sardi Strugaj. Ai ka zbuluar më shumë detaje jo vetëm nga eksperienca më e re në spektaklin e kërcimit “Dancing With The Stars” por edhe nga muzika dhe karriera e tij e suksesshme. Artisti i njohur...

Top 5 thuajse asnjë ndryshim këtë javë!

Një javë e re, por me shumë pak ndryshime në klasifikimin e “The Top List”. Top 5 thuajse nuk ka asnjë ndryshim nga java e kaluar. Fronin e vendit të parë e mban sërish Luiz Ejlli me kolonën zanore të filmit “Në kuadër të dashurisë”, që mban titullin “Pa ty”....

Sardi dhe Marsela mësyjnë Top 5, mbase nga malli për “Detin”?!

Këngëtari dhe kantautori i njohur Sardi Strugaj bëri të ditur se do të jetë pjesë e “DWTS”. Por lajmet e mira nga ai nuk kanë fund. Përveç kësaj, ai ka publikuar dhe këngën e tij më të re që mban titullin “Deti” dhe që erdhi në bashkëpunim me Marsela Çibukaj....

Lançimi i një kënge shumë personale dhe pjesëmarrja në "Dancing With The Stars", Sardi na zbulon të pathënat e tij!

“Dancing with the Stars”, show magjik i kërcimit do të nisë shumë shpejt në Top Channel. Programi më popullor i kërcimit në botë, me patentë të BBC, do të jetë ekskluzivisht në Top Channel, ku pritet të ketë emra mjaft të njohur të showbiz-it. Ditën e sotme konfirmohet zyrtarisht një...

Mos ndoshta sapo zbuluam një detaj për projektin e ri të Sardit?!

Sardi Strugaj po bën një punë të palodhur teksa po përgatit njëri-pas tjetrit projekte tepër interesante, që ta rrëmbejnë vëmendjen e të fiksohen që me herën e parë kur i dëgjon. Para pak kohësh ai paralajmëroi se një nga këngët e tij të preferuara po bëhet gati dhe ne menjëherë...

Ky Sardi na e këputi shpirtin sërish...

Sardi Strugaj vazhdon të mbetet një nga artistët më të dashur e të talentuar të tregut tonë muzikor. Ai nuk rresht së na mahnitur duke u siguruar që çdo projekt i tij të depërtojë thellë brenda nesh. Projekti tij më i fundit mban titullin “Kujtom mu” dhe ka hyrë këtë...

Sardi nuk rresht së na magjepsuri!

Të gjithë ne i njohim tashmë këngët e tij që e kanë bërë atë të famshëm dhe ne na kanë rrëmbyer zemrat. E kemi fjalën pikërisht për Sardi Strugajn. Këngët e tij gjithnjë kanë pasur një vend të veçantë në klasifikimin e ”The Top List” dhe kanë tërhequr gjithë vëmendjen...