# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Sardi

Për herë të parë ka nisur rrugën në muzikë në moshën 6-vjecare, në një konkurs për fëmijë “Gjeniu i vogel 1”. Performancat e tij në “X Factor 2” e bënë më të dashur për publikun. Nga aty nisi karrierën e tij “solo” dhe projekti i tij debutues ishte “Me shikon nga lart”, një e cila zbuloi më së miri vokalin e tij të ëmbël.

Sardi ka vijuar me publikimin e disa videove muzikore, madje ka marrë pjesë edhe në festivale të ndryshme.

Pas një periudhe pause ose eksperimentimi në studio sic ai vetë shprehet, ai u rikthye fuqishëm në vitin 2019-të me këngën “E pash un djallin”, në bashkëpunim me Arnon. Më pas publikoi një bashkëpunim me Killua, këngën “Hana” që menjëherë pati impakt tek publiku, duke u komentuar për fryëm e re që ajo solli në muziken shqiptare por gjithashtu edhe për stilin e videove. Artisti zgjedh të mos jetë pjesë e klipeve muzikore, duke i kushtuar më shumë rëndësi notave muzikore sesa pamjes vizive.

“Pushtet” ësthë një tjetër këngë mjaft e sukesshmë e Sardi, e cila u prit mjaft mirë nga publikuu dhe kjo për shkak të tematikës që ai kishte zgjedhur.

Së fundmi Sardi solli këngën e tij “Ka me t’ba me kajt” në Fest 59, ku u vlerësua me cmimin e dytë.

Tashmë Sardi po përgatitet për vitin 2021-të dhe shprehet se nuk do ndalet. Projektet e tij ne vazhdim do fillojne te lancohen nga muaji Shkurt i ketij viti, e deri ne fund te vitit, ai ka premtuar 4 kenge per publikun.

NEWS

Ja se cilat janë projektet që janë rritur më shumë gjatë javës!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List” kemi pasur disa rritje në renditje të disa prej këngëve. Zbulojini ato më poshtë… “Falje vetes” e Sardit është padyshim një nga projektet më të pëlqyera nga publiku. Kjo këngë është rritur me plot 56 vende nga java e kaluar. Një projekt...

Çdo detaj të pathënë nga “Falje vetes” na e zbulon vetë Sardi!

Një nga zërat e rinj më të talentuar të momentit, Sardi Strugaj, ishte i ftuar në “Wake Up” në Top Channel për të folur për këngën e tij më të fundit “Falje Vetes”, por edhe për karierën e tij në tërësi. Kujt i thotë më me vështirësi Sardi ‘më fal’?...

Sardi publikon një tjetër nga 'lozonjaret' e tij!

Sardi Strugaj nuk ka të ndalur me perlat e tij. Të gjithë ne i njohim tashmë këngët e tij që e kanë bërë atë të famshëm dhe ne na kanë rrëmbyer zemrat. Që nga “Sytë”, “Te molla”, “Shpëtimtar” e deri tek “A ja thash”, Sardi patjetër që ka sjellë një...

Sardi Strugaj zbulon më shumë për "A ja thash" dhe çfarë na pret së shpejti nga artisti!

Sardi Strugaj është një nga artistët më të rinj e të talentuar të tregut shqiptar duke sjellë gjithmonë projekte që nuk zhgënjejnë asnjëherë. Së fundmi Sardi ka publikuar këngën e tij më të re të titulluar “A ja thashë”, që është bërë menjëherë pjesë e “The Top List”, duke u...

Ja cilët janë artistët e rinj në 2021 që kanë prodhuar më shumë!

Një gjë është e sigurtë, viti 2021 ka qenë plot me artistë të rinj dhe të talentuar që kanë hyrë në klasifikimin e “The Top List”. E madje jo vetë kaq, por ata gjithashtu kanë qenë dhe mjaft aktivë duke sjellë disa projekte në klasifikim. Një ndër ta është Elai....

Si asnjëherë më parë, Sardi Strugaj zbulon më shumë detaje mbi projektet e tij!

Së fundmi i ftuar në studion e “Lancio” në Top Albania Radio, ka qenë artisti i njohur Sardi Stugaj. Ai ka folur më shumë për projektet e tij dhe jo vetëm. Projekti i fundit i Sardit ka qenë “Shpëtimtari” në bashkëpunim me Arnon. Çfarë ka ai për të thënë për...

Kjo ishte java me më shumë hyrje të reja për vitin 2021

Këtë javë në “The Top List” kemi patur plot 13 hyrje të reja të projekteve muzikore. Kjo shënon kështu dhe javën me më shumë hyrje të reja për vitin 2021. Deri më tani kemi hasur shumë projekte mjaft të pëlqyera nga publiku në këtë sezon veror dhe duket se do...

Nëse "Nina" dhe "Parajsa" janë klipe të mira, ne mendojmë se kjo është video më e mirë e verës...

Ndërkohë që shumica janë përqëndruar tek dy nga këngët verore të publikuara së fundmi, “Nina” e artistëve Flori Mumajesi, Bruno dhe Klajdi Haruni, si dhe “Parajsa Ime 2” e Alban Skënderaj dhe Elgit Dodës, ne duam të ndalemi pak te një tjetër hit po kaq i sukseshëm, për të mos...

Kreu ndryshon shumë pak!

Muaji janar është mbyllur i qetë sa i përket ndryshimeve në pozicionim të këngëve të “The Top List”. Vendi i parë dhe i dytë vijon të mbetet i njëjtë si edhe javën e kaluar duke mos pësuar asnjë ndryshim ndër në vendin e tretë ka arritur të futet Sardi me...

Ndryshon kreu, ja çfarë gjeni në "Top 5" këtë javë

Klasifikimi i “Top Awards” ka ardhur me ndryshime të mëdha këtë javë sa i përket kreut por jo vetëm. Ndryshe nga një javë më parë, kur vendin e parë e mbante “Phantom” e Butrint Imerit, këtë javë është “remake” i Elio Deejay i këngës “Nale”, kënduar nga Adriano, kënga që...

Zbuloni sheqerin e kësaj jave, Sardi....

Një ndër hyrjet më të reja të kësaj javë është Sardi, të cilin jo pa qëllim e kemi quajtur si sheqerin e kësaj jave. “Sytë” titullohet projekti i tij më i ri muzikor, falë të cilit artisti është bërë pjesë e klasifkimit të 100 këngëve më të bukura të javës....