SHPAT DEDA

Koha ka ndaluar për Shpat Dedën, artisti nuk ka ndryshuar thuajse fare që nga dalja e tij e parë!

Shpat Deda është një artist që nuk zhgënjen aspak në prodhimet e tij muzikore. Një artist që nuk prodhon muzikë komerciale apo “mainstream”, artisti arrin të tregojë me çdo projekt se këngët e tij bazohen në emocione të vërteta.  Prezantimi i tij si këngëtar për publikun e gjerë ka ndodhur pikërisht...

Zgjedhja për të ardhur me një koncert të tijin në Tiranë, Shpat Deda: “Është një dashni e vjetër, e madhe…”

Ditën e sotme në emisionin “Live From Tirana”, ka qenë i ftuar nëpërmjet një lidhje telefonike, artisti i njohur dhe shumë i dashur për publikun shqiptar, Shpat Deda. Bashkë me mjeshtrin dhe multi-instrumentistin e shquar Visar Kuçi dhe me producentin e njohur Tomor Kuçi, ai vjen me një format krejtësisht të...

Ja programi që bëri të famshëm Shpat Dedën! 

Shpat Deda është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Në moshen 18- vjeçare, Shpati shkoi për studime për biznes në Bullgari dhe atje arriti të bëhej pjesë e grupit “Quiet Hours”. Gjatë kohës së Universitetit, ai pati mundësi të realizonte krijimet e tij të para. Prezantimi i tij si këngëtar...

“Ëndërroj” feston 15-vjetorin në shtëpinë e “Big Brother VIP”!

Shpat Deda është një artist që nuk zhgënjen aspak në prodhimet e tij muzikore. Një këngëtar dhe kantautor i shquar që gjithmonë ka ditur të spikasë me krijimet e tij. Një artist që nuk prodhon muzikë komerciale apo “mainstream”, artisti arrin të tregojë me çdo projekt se këngët e tij...

Udhëtim në fjalë e tinguj, Shpat Deda vjen më 19 maj me një koncert në Tiranë!

Histori dashurish pa fund kanë Shpat Dedën në sfond. Mes zjarrit të shkëndijave të para, oqeanit të dashurisë që rritet, dhe lotëve të humbjes, kënga e Shpat Dedës jehoi në një brez të tërë. Ninullë e përjetshme. Shkëndijë e shëndritshme. Ëndërr që nuk mbaron. Bashkë me mjeshtrin dhe multi-instrumentistin e...

Shpat Deda nuk i ndahet Top 10!

Shpat Deda është një artist që nuk zhgënjen aspak në prodhimet e tij muzikore. Një këngëtar dhe kantautor i shquar që gjithmonë ka ditur të spikasë me krijimet e tij. Një artist që nuk prodhon muzikë komerciale apo “mainstream”, artisti arrin të tregojë me çdo projekt se këngët e tij...

Thuajse asnjë ndryshim në Top 5 këtë javë të re!

Një tjetër javë deri diku surprizuese kjo në klasifikimin e “The Top List”. Prej pak kohësh nuk kemi pasur shumë ndryshime sa i përket klasifikimit në Top 5 të projekteve më të votuara nga publiku. Vendi i parë, për të tretën javë radhazi shkon sërish për Luiz Ejllin me këngën...

Rrokadë e vendit të parë, Top 5 nuk ndryshon fare!

Një tjetër javë surprizuese kjo në “The Top List”. Për habinë e të gjithëve, kjo javë nuk pati asnjë ndryshim në klasifikimin e Top 5. Teksa kjo javë pati vetëm një hyrje të re në klasifikim, sytë na shkojnë tek 5 projektet më të votuara të listës nga publiku. E...

Ja 5 këngë nga Top 100 që i shkojnë ditëve me shi! 

Teksa jemi duke përjetuar disa ditë të zymta e me shi, është normale që të ndihet paksa melankolia. E nëse edhe ju i përkisni këtij grupi, ky është artikulli i duhur për ju. Dihet tashmë që koha me shi dhe e vrenjtur ’shijohet’ më mirë teksa qëndroni në shtëpi, me...