SHPAT DEDA

‘Udhëtim në fjalë e tinguj’ nga Shpat Deda vjen më 21 qershor në Top Channel dhe Top Albania Radio!

Shpat Deda është një artist që nuk zhgënjen aspak në prodhimet e tij muzikore. Një artist që nuk prodhon muzikë komerciale apo “mainstream”, artisti arrin të tregojë me çdo projekt se këngët e tij bazohen në emocione të vërteta. Prezantimi i tij si këngëtar për publikun e gjerë ka ndodhur pikërisht ne...

Ja sa artistë kanë mbajtur më shumë se një këngë në Top 5 njëkohësisht!

Këtë javë Luiz Ejlli ka arritur që të zaptojë Top 5 me projektet e tij. Patjetër një tjetër sukses i tij. Por në fakt Luizi nuk ka qenë i vetmi me këtë arritje. Edhe artistë të tjerë ka ndodhur që të kenë më shumë se një këngë në renditjen e...

Për ju që e keni humbur, ja se kur transmetohet koncerti i Shpat Dedës!

Shpat Deda është imazhi i artistit që transmeton paqe, me artin, zërin melodioz dhe kitarën e tij. Këngëtari prej pak kohësh na kishte paralajmëruar se do të vinte me një koncert tërësisht unik, ndryshe nga sa kishim parë. Dhe momenti i shumëpritur erdhi. Shpat Deda solli koncertin e tij autorial...

Momenti i shumëpritur erdhi, Shpat Deda fton të gjithë publikun në koncertin e tij ‘Udhëtim në fjalë e tinguj’!

Shpat Deda, artisti shumë i dashur për të gjithë publikun ka qenë mëngjesin e sotëm i ftuar në studion e “Wake Up” për të na dhënë disa detaje për koncertin e tij autorial, por jo vetëm. ‘Udhëtim në fjalë e tinguj‘ do të mbahet sot dhe nesër në Kishën Ortodokse...

Shpat Deda zbulon detajet e fundit dhe mjaft të veçanta të koncertit autorial ‘Udhëtim në Fjalë e Tinguj’!

I ftuar në emisionin “Pardon My French” në Top Albania Radio nëpërmjet një lidhje telefonike ka qenë artisti i njohur Shpat Deda. Ai ka zbuluar më shumë rreth koncertit autorial që pritet të mbajë në datat 19 dhe 20 maj i cili quhet ‘Udhëtim në Fjalë e Tinguj’.  Duke qenë që...

“Udhëtim në Fjalë e Tinguj”, Shpat Deda zbulon detajet e koncertit!

Shpat Deda, artisti shumë i dashur për të gjithë publikun, ka qenë mbrëmjen e kaluar në një intervistë në emisionin “Më lër të flas” në Top Channel, për të dhënë disa detaje më shumë për koncertin e tij autorial këtu në Tiranë. Bashkë me mjeshtrin dhe multi-instrumentistin e shquar Visar Kuçi...

Lajm i mirë për të gjithë fansat e Shpat Dedës, tashmë koncerti i tij do të mbahet në dy data!

Shpat Deda është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Në moshën 18- vjeçare, Shpati shkoi për studime për biznes në Bullgari dhe atje arriti të bëhej pjesë e grupit “Quiet Hours”. Gjatë kohës së Universitetit, ai pati mundësi të realizonte krijimet e tij të para. Prezantimi i tij si këngëtar për...

Një sukses! Të gjitha biletat për koncertin e Shpat Dedës tashmë janë shitur!

Histori dashurish pa fund kanë Shpat Dedën në sfond. Mes zjarrit të shkëndijave të para, oqeanit të dashurisë që rritet, dhe lotëve të humbjes, kënga e Shpat Dedës jehoi në një brez të tërë. Ninullë e përjetshme. Shkëndijë e shëndritshme. Ëndërr që nuk mbaron. Bashkë me mjeshtrin dhe multi-instrumentistin e shquar Visar Kuçi dhe me...

Shpat Deda, artisti që ka ndenjur më shumë javë në Top 10 për 2022-2023!

Sjpat Deda është një ndër artistët më të njohur dhe shumë të dashur për publikun shqiptar. Projektet e tij kanë arritur që ta diferencojnë atë nga të tjerët dhe ai ka sjellë gjithmonë një frymë shumë ndryshe nga sa jemi mësuar të shohim rëndomë. Duket se dy këngët e tij...