SHPAT DEDA

Teksa po rikthehet me koncertin e tij, mos vallë Shpat Deda do të heqë dorë nga Festivali i Këngës?!

I ftuar në një lidhje telefonike në emisionin “Pardon My French” ishte artisti i mirënjohur Shpat Deda. Pas një suksesi të padiskutueshëm të koncertit të tij që u mbajt në skenën e Katedrales Ortodokse në Tiranë, erdhi koha për një mbrëmje tjetër akoma edhe më magjike. ‘Udhëtim në fjalë e...

Rikthehet koncerti i Shpat Dedës: Udhëtim në fjalë e tinguj! Cili është qyteti me fat?!

Histori dashurish pa fund kanë Shpat Dedën në sfond. Mes zjarrit të shkëndijave të para, oqeanit të dashurisë që rritet, dhe lotëve të humbjes, kënga e Shpat Dedës jehoi në një brez të tërë. Ninullë e përjetshme. Shkëndijë e shëndritshme. Ëndërr që nuk mbaron. Bashkë me mjeshtrin dhe multi-instrumentistin e...

Top 10, rrotullohu rotullohu…

Një tjetër javë pa shumë surpriza në ”The Top List”. Jo shumë ndryshime nga java e kaluar sa i përket renditjes në Top 10. Teksa Luiz Ejlli nuk i ndahet vendit të parë të listës, po ashtu dhe Top 5 nuk ka pësuar asnjë ndryshim. Vendi i dytë shkon sërish...

Shpat Deda në ”Udhëtimin e tij në fjalë e tinguj”…

Këtë herë “A Live Night” kthehet me një speciale për Shpat Dedën dhe koncertin e tij autorial. Artisti solli koncertin e tij autorial më 19 dhe 20 maj në skenën e Katedrales Ortodokse në Tiranë. Me historitë e tij të dashurisë së jetuar dhe të humbur, me lotët, ëndrrat dhe ninullat. Koncerti...

Shpat Deda vjen në një rrëfim si kurrë më parë dhe nën tingujt e muzikës së tij!

Këtë herë “A Live Night” kthehet me një speciale për Shpat Dedën dhe koncertin e tij autorial. Histori dashurish pa fund kanë Shpat Dedën në sfond. Mes zjarrit të shkëndijave të para, oqeanit të dashurisë që rritet, dhe lotëve të humbjes, kënga e Shpat Dedës jehoi në një brez të tërë....

Bëhuni gati për një mbrëmje të paharrueshme me Shpat Dedën në një “A Live Night” special!

Ledion Liço rikthehet me skuadrën e tij të Top Awards 2016 duke sjellë emisionin më të ri “A live Night”. Ky show është një seri dokumentarësh muzikorë me artistët më të rëndësishëm të 20 viteve të fundit të cilët këndojnë Live hitet e tyre më të dashura si edhe tregojnë...

Ja disa nga këngët që Shpat Deda këndon live në koncertin e 21 Qershorit!

Histori dashurish pa fund kanë Shpat Dedën në sfond. Mes zjarrit të shkëndijave të para, oqeanit të dashurisë që rritet, dhe lotëve të humbjes, kënga e Shpat Dedës jehoi në një brez të tërë. Artisti solli koncertin e tij autorial më 19 dhe 20 maj në skenën e Katedrales Ortodokse në Tiranë. Me historitë...

Shpat Deda, një ndër artistët më të dashur të publikut, feston sot ditëlindjen e tij!

Sot feston ditëlindjen e tij Shpat Deda. Këngëtari që di të japë maksimumin me zërin e tij, të hapësinohet në ndjenjën e bukur të vargjeve dhe në muzikën që nuk njeh limit. Shpat Deda, një emër që të gjithë e njohin dhe e admirojnë sepse arriti të hyjë në brendësinë...

Shpat Deda nuk tutet nga Top 10!

Shpat Deda është një artist që nuk zhgënjen aspak në prodhimet e tij muzikore. Një këngëtar dhe kantautor i shquar që gjithmonë ka ditur të spikasë me krijimet e tij. Publiku e ka votuar gjithmonë dhe këngët e tij, që transmetojnë mesazhe të fuqishme, janë vlerësuar maksimalisht. Këtë e tregojnë...