GJON’S TEARS

Artistët me rritjen më të madhe të javës…

Një sërë surprizash solli kjo javë në klasifikimin e “The Top List”. Disa nga projektet e artistëve më në zë janë rritur me shumë pozicione brenda një jave të vetme. Por kush janë ato? Arilena Ara me këngën e saj “E gjallë” është rritur me 69 vende nga java e...

Ja cilët janë artistët e Top 10 të kësaj jave!

Me çfarë surprizash jemi hasur në klasifikimin e “The Top List” këtë javë? Zbuloni artistët që janë pozicionuar në Top 10 të listës së 100 këngëve më të mira shqiptare për javën në të cilën ndodhemi… Vendi i parë për këtë javë shkoi për Yll Limanin me “Lshoja zanin”. Një...

Gjon’s Tears publikon projektin “Silhouette”, një këngë që thotë shumë për të!

Gjon’s Tears, artisti i njohur që na ka bërë krenarë me arritjet e tij, u quajt “Zëri i një engjëlli” nga Eurovision. Së fundmi artisti ka publikuar projektin “Silhouette”, një këngë që thotë shumë për të. Gjon ka rrëfyer për “Wake Up” më shumë lidhur me këtë projekt por jo...

Rikthehet vetëm në “The Top List” Gjon’s Tears!

Në shkurt të vitit 2019, publiku i Top Awards u njoh me një këngëtar të ri në muzikë dhe bëhej fjalë për Gjon’s Tears. Ishte pikërisht projekti “Babi”, ai që e bëri këngëtarin për herë të parë pjesë të klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare, e...

Këto janë hyrjet e reja më lart në javën e parë të janarit!

Një javë e ngarkuar erdhi me fillimin e vitit 2022. Plot nëntë hyrje të reja në klasifikimin e “The Top List” për këtë javë. Disa prej tyre u renditën më lart në klasifikim e disa të tjera më poshtë, duke u lënë kohë që të ‘përmirësohen’ dhe të rriten edhe...

Më në fund një video për bashkëpunimin e Arilena dhe Gjon’s tears!

Këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun shqiptar dhe jo vetëm, Arilena Ara konfirmoi në fillim të korrikut se ka gati albumin e parë në karrierën e saj muzikore. Ai mbante titullin “POP ART” dhe pjesë e albumit ishin gjithashtu duetet me këngëtarë të njohur shqiptarë. Ndër këngëtarët...

Ja cilët artistë nisin vitin e ri në “The Top List”!

Një javë e ngarkuar erdhi me fillimin e vitit 2022. Plot nëntë hyrje të reja në klasifikimin e “The Top List” për këtë javë. Si fillim Young Zerka na ka prezantuar dy projekte të reja, “Tik Tak” dhe “Tirane London” në bashkëpunim me OG Merks, një artist i ri për...

Këto janë këngët që kanë zënë vendin e parë në “The Top List” vetëm një herë

“One-hit wonder” është një këngë që ka arritur majën e klasifikimin në një listë rej shumë këngësh, të paktën një një herë. Që prej fillimit të rrugëtimit të tij, “Top Awards” ka qënë një ndër mbështetësit kryesor të promovimit të muzikës së artistëve shqiptar por një përkrahje të madhe ajo...

Gjon’s Tears shkon në “Eurovizion”, votuesit e “The Top List” kanë gjithmonë të drejtë

Në shkurt të vitit 2019, publiku i “Top Awards” u njoh me një këngëtar të ri në muzikë dhe bëhej fjalë për Gjon’s Tears. Po të kthehemi pas në kohë, në intervistën e dhënë për “Top Awards”, Gjon Muhametaj shpjegoi arsyen pse zgjodhi si emër arti Gjon’s Tears si edhe...