FLORI MUMAJESI

Flori vjen fresh me një këngë të “vjetër”

Romanticiteti ka pushtuar tregun muzikor së fundmi dhe një ndër këngët që është shndërruar menjëherë në më të preferuarën e momentit është “Thjesht te du”, e sjellë më super emocion nga Flori Mumajesi. Në një video të postuar në rrjetin social Instagram, Flori shpjegoi se kjo këngë kishte bërë pak...

Klajdi Haruni në “The Top List”, pikë për pikë!

Ka qënë qershori i vitit të kaluar kur Klajdi Haruni ishte pjesë e “The Top List” me bashkëpunimin e tij më Bruno, “Mbase”. Artisti ka vendosur të bëjë një pauzë sa i përket prurjeve të reja muzikore, pavarësisht se vazhdon të performojë nëpër klube të ndryshme si brenda dhe jashtë...

Kreu ngelet pak a shumë i njëjti por ka një hyrje të re në “Top 5”.

Kjo javë vazhdon të mbetet e qetë sa i përket uljeve dhe ngritjeve të projekteve muzikore në klasifkimin e “The Top List”. Vetë kreu nuk ka ndryshuar aspak nga java e kaluar, ku është “Bakllava” e Butrint Imeritdhe Gjikos, ajo që nuk është mposhtur këtë javë. Kjo është java e...

Flori, Ghetto Geasy dhe Bruno rimarrin kreun

Që në momentet e para të publikimit, ky bashkëpunim premtoi shumë dhe fansat e treshes së njohur Flori, Ghetto Geasy dhe Bruno, nuk u zhgënjyen aspak. “Mori”, e cila ka katër javë që ka dalë në treg, është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes, duke rrëmbyer vendin e parë, pas...

Flori dhe Ghetto shënojnë sërish!

Rreth 7 muaj më parë, dyshja e talentuar Ghetto Geasy dhe Flori Mumajesi bashkuan fuqitë për “Dashni me raki”, e cila u shndërrua në një prej hiteve të kësaj verë. Madje, kjo këngë, e cila është renditur disa herë në zonën e nxehtë të klasifikimit, ishte pjesë e 10 këngëve...

Alban Skënderaj i reziston uraganit të kreut!

Edhe pse jemi në ditët e fundit të vitit, artistët shqiptarë nuk ndalen së prodhuari muzikë, e cila ka hyrë si një uragan i vërtet në klasifikimin e “The Top List”. Një prej bashkëpunimeve më të fuqishme mund të konsiderohet ai i Florit, Ghetto Geasy dhe Brunos, “Mori”, i cila...

10 këngët më të bukura të “The Top List” për vitin 2018

Jemi në javën e 157-të të klasifikimit ndërkohë që edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri. Ndërkohë që një tjetër vit po kalon, “The Top List” vazhdon të mbetet një prej klasifikimeve muzikore më të rëndësishmë në vend, ku pjesë e saj janë artistë të njohur...

Flori Mumajesi, ja kujt ia kushton këngët e “vuajtura”…

“Ja ke bo vetes” titullohet prurja më e re dyshes së talentuar Bruno dhe Flori. Ky bashkëpunim ka marrrë vëmendjen e publikut shqiptar dhe falë mbështetjes së fansave është futur menjëherë në klasifikimin e 100 këngëve më të bukura të muzikës shqiptare. Një këngë që ka marrë mjaft komente pozitive,...

Kreu nuk ndryshon, “Merri Merri” i afrohet fronit ndërsa “Dashni me raki” zë vendin e tretë

Kjo javë ka ardhur me një sërë ndryshimesh sa i përket renditjes së këngeve në “The Top List”, përveç kreut, ai nuk ndryshon, mbetet i njëjtë. Për 6 javë rresht, Unikkatil dhe projekti i fundit muzikor, “Ni Milion Rrugë” vazhdon të mbajë fronin e 100 këngëve më të bukura të...