FLORI MUMAJESI

“Top 20” feston miqësinë dhe bashkëpunimin e Ghetto Geasy dhe Flori Mumajesit

Një miqësi që ka nisur para 20 vitesh edhe që ende vazhdon po me të njëjtin respekt dhe dashuri. Bëhet fjalë për Flori Mumajesin dhe Ghetto Geasy, miqësia e të cilëve ka kulmuar në një bashkëpunim muzikor. “Dashni me raki” mban titullin projekti i tyre muzikor, i publikuar vetëm dy...

Shkurti i trëndafilave, jo i mimozave, çon Dhuratën dhe Florin në vendin e dytë

Dyshja e suksesshme, Dhurata Dora dhe Flori Mumajesi, kanë bashkuar fuqitë muajin e të dashuruarve, duke sjellë bashkëpunimin e tyre të parë. Ndërkohë që “Trendafili” dhe “Mimoza” simbolizojnë më së miri festën e të dashuruarve, duket se në këtë shkurt ka mbizotëruar “Trendafili” i Dhurata Dorës dhe Florit. Nën ritmet...

“Karma” e Florit mes shumë kritikave ngjitet me 12 pozicione

Flori Muamjesi së bashku me djemtë e tjerë  të Threedots, Brunon, Klajdin dhe Dj Vicky, bashkuan fuqitë duke sjellë rreth dy javë më parë projektin muzikor të titulluar “Karma”,  i cilësuar si varianti i ri i “Despacito”. E shndërruar në këngën më të komentuar së fundmi, “Karma” është ballafaquar me komplimente...

Flori Mumajesi nxjerr “Despacito-n”, varianti shqiptar

“Despacito” është shndërruar në një nga këngët më të dëgjuara të kësaj vere dhe ne kemi fatin të shijojmë variantin shqiptar të këtij projketi muzikor. Kështu që është koha të harrojmë “Despacito” dhe të dëgjojmë “Karma” Flori Mumajesi ka bashkuar fuqitë me Brunon, Klajdin dhe Dj Vicky duke sjellë këngën...

Flori dhe Elinel ngjiten me 10 pozicione

Ndërkohë që në momentin e publikimit bashkëpunimi i Flori dhe Elinel pati komente pozitive por edhe negative, duket se publiku po shijon në maksimum këtë prurje të re të dy artistëve. Prej 3 javësh, projekti muzikor “Ne shpirt” i dyshes së talentuar është bërë pjesë e klasifikimit të “The Top...

Projekti më i ri i Flori Mumajesit “thumbs up” apo “thumbs down”?

Ai është një ndër këngëtarët që pa frikë mund të thuhet se numëron më shumë bashkëpunime në repertorin e tij muzikor. Bëhet fjalë për Flori Mumajesin, i cili së fundmi bashkoi fuqitë me Elinel për projektin e tij të radhës muzikor. “Ne Shpirt” titullohet projekti muzikor i cili është gjendur...

Besa dhe Flori sërish sukses këtë javë në “The Top List”

Ndërkohë që Besa Kokëdhima po përgatitet për projektin e saj më të ri muzikor “Kokeforte”, “123”, bashkëpunimi i saj me Flori Mumajesin vazhdon suksesin edhe pse kanë kaluar thuajse 5 muaj që nga publikimi. E ngjitur me 18 pozicione në “The Top List”, ky projekti muzikor është renditur në vendin...