ALBAN SKëNDERAJ

1/3 e kreut ndryshon, e kujt do të jetë fundjava e ndërrimit të vitit?

Alban Skënderaj dhe Besa janë të vendosur të mos e lëshojnë kreun e klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. SIkurse edhe javën e kaluara, “Nentor, 26” dhe “Amor” vazhdojnë të ruajnë vendin e parë dhe të dytë, duke treguar se edhe këtë javë, këto dy...

Kida, Ledri dhe Alban Skënderaj në ndjekje të Elvanës për rekordin e këngës më jetëgjatë në klasifikim

“Lejla”, bashkëpunimi i Elvana Gjatës, Capital T dhe 2po2 vazhdon të mbajë rekordin si kënga më e vjetër në klasifikim. E publikuar tetorin e vitit 2016, ky projekt muzikor, ka qëlluar në shenjë që në momentin e parë të publikimit, duke kryesuar “The Top List” për 4 javë. “Një këngë...

“Nentori” i Alban Skënderaj. Kush ka kryesuar në dy nëntoret e kaluara në klasifikim?

Projekti më i ri i Alban Skënderaj u prit mjaft mirë nga publiku shqiptar, i cili përmes votave të tij, e ka shpallur “Nentori, 26” këngën më të preferuara të javës, duke kryesuar “The Top List”. Në një komunikim me “Top Awards” pak ditë më parë, Albani falenderoi të gjithë...

Deri më tani vetëm “Lejla” është kënga më e vjetër, ja kush po i afrohet 100 javëve në klasifikim

“Lejla” vazhdon të mbajë rekordin si kënga më e vjetër në klasifikimin e “Top Awards”. Këtë javë, bashkëpunimi i suksesshëm i Elvana Gjatës, Capital T dhe 2po2, shënon 110 javë në listën zyrtare të “Top Awards”, duke përballuar çdo konkurrencë të projekteve të shumta që janë futur në listë për...

Ja këngët që nuk kanë lëvizur asnjë pozicion nga java e kaluar

Pavarësisht se nuk kanë qënë ndryshme të mëdha, kjo javë e klasifikimit të “The Top List” është përballur me disa ulje dhe ngritje sa i përket renditjes së këngëve. Ndërkohë që pjesa më e madhe e këngëve kanë ndyshuar pozicion ka patur edhe nga ato projekte muzikore që kanë qëndruar...

“The Top List” rigjenerohet në 4 javët e fundit

Edhe pse sezoni i verës ka përfunduar, pikërisht në periudhën kur artistët janë më aktivë, shumë këngëtarë kanë vazhduar punën e tyre, duke publikuar muzikë të re për fansat e tyre. Futja në listë e këtyre projekteve muzikore ka bërë që të mbeten jashtë saj disa prej këngëve që për...

Këngët e reja të sezonit, kush do ia dalë të bëhet hit?

Pavarësisht se artistët kanë patur një verë të ngarkuar me koncerte dhe projekte muzikore, shumica e tyre nuk kanë hequr dorë së prodhuari muzikë. Ndërkohë që kemi hyrë zyrtarisht në stinën e vjeshtës, shumë këngëtarë kanë publikuar projektet muzikore, të cilat janë pritur mjaft mirë nga publiku shqiptar. Edhe pse...

Nuk ndryshon kreu, Tanya hyn direkt në vendin e tretë me këngën e re

Jemi në javën e 146-të të klasifikimit të “The Top List” dhe kjo javë ka ardhur me pak ndryshime sa i përket pozicionimit të projekteve muzikore të paktën për tre vendet e para. Si edhe javën e kaluar, kreu i përket projektit më të ri të Alban Skënderaj, “Lea”. Kjo...

“Albanët e kreut”! Skënderaj triumfon me “Lea” ndërsa Ramosaj ruan vendin e dytë

Kjo javë e klasifikimit të “The Top List” është pushtuar nga dy Albanët e njohur të muzikës shqiptare dhe bëhet fjalë për Alban Skënderaj dhe Alban Ramosaj. Dy artistët e talentuar renditen në dy vendet më të nxehta të klasifikimit zyrtar të “Top Awards”. Këtë javë, Alban Skënderaj ka triumfuar...