Ata janë padyshim dyshja më simpatike e showbiz-it shqiptar. E kemi fjalën për Alban Skënderaj dhe Miriam Cani. Një nga gjërat që fansat e tyre çmojnë më shumë tek ta është dashuria e madhe që kanë për njëri-tjetrin. Çifti gëzon edhe dy fëmijë, vajzën Amel dhe djalin Duam.

Ndërkaq, ditën e sotme Albani feston 40-vjetorin e tij dhe urimi më i ëmbël sigurisht që ka ardhur nga gjysma e tij më e mirë, Miriami. Me anë të një postimi në rrjetin social Instagram, këngëtarja ka bërë këtë dedikim emocionues:

Gëzuar datëlindjen burrit të ëndrrave të mia dhe dashurisë së jetës time. Ti je bota për mua.

https://www.instagram.com/p/CckQfUOOYRp/?igshid=NjY2NjE5MzQ=