Programi traditë i ditës së fundit të vitit u rikthye edhe këtë herë në Top Albania Radio dhe ndoshta ky është një nga momentet më të shumëpritura për të gjithë ju. E si mund të mbyllej ndryshe viti, përveç se nën tingujt e muzikës më të mirë të 2022.

Surprizat nga artistët nuk mungojnë as në 2022, si në skenën kombëtare ashtu edhe në atë ndërkombëtare ndaj maratona e 100 këngëve më të mira të vitit ishte shpërthyese. Kaluam së bashku rreth 8 orë maratonë, në shoqërinë e atyre që ju kanë bërë shoqëri gjithë vitin. Këto ishin orët e fundit të një viti ‘të vjetër’ i cili i lë vendin një tjetri të cilin le të shpresojmë të jetë edhe më i mirë se ky që po lëmë pas.

Lista e Top 100 këngëve më të dëgjuara për këtë vit ka qenë një miks i madh i rrymave të ndryshme muzikore dhe artistëve që i kanë sjellur ato. Një ndërthurje e atyre shqiptarë dhe të huaj do të ishte realizimi perfekt edhe për këtë vit, por si kënga më e dëgjuar e huaj është zgjedhur Harry Styles me projektin e tij “As It Was”.

Bashkëpunimet shqiptare gjithmonë janë të suksesshme dhe këtë e ka aprovuar edhe njëherë bashkëpunimi midis Elvana Gjatës dhe Dhurata Dorës, ku dy artistët zgjodhën të vinin së bashku me projektin “Gajde”, që ishte kënga më e suksesshme dhe e dëgjuar për vitin 2022. Përveç këtij bashkëpunimi, dy këngëtaret kanë arritur të jenë pjesë edhe me projektet e tyre solo në renditje.

Capital T, Alban Skënderaj, Elgit Doda, Lyrical Son janë disa artistë të tjerë që janë pjesë e Top 100 këtë vit, por së bashku me to janë edhe disa artistë të huaj si Beyonce, Coldplay, Måneskin ose Lil Nas X. Hitet si “Star Walkin’”, “Tdu”, “Copa Copa”, “Crazy What Love Can Do” nuk kishin si të mungonin, pasi kanë qenë pjesë e pandashme e radios për këtë vit. Shijojini të gjitha projektet…

 

 1. Harry Styles – As It Was
 2. Dhurata Dora x Elvana Gjata – Gajde
 3. The Weeknd – Sacrifice
 4. Sam Smith, Kim Petras – Unholy
 5. Gran Error x Elvana Gjata x Antonia – Clap Clap
 6. Lizzo – About Damn Time
 7. Alban Skenderaj – Spektatore
 8. P!NK – Never Gonna Not Dance Again
 9. Capital T – Për Dashni
 10. Beyoncé – Break My Soul
 11. David Guetta & Bebe Rexha – I’m Good (Blue)
 12. Alban Chela & Besa – Zonja & Zoterinj
 13. Capital T X Alban Skenderaj – Nje Nate
 14. Coldplay – Humankind
 15. Måneskin – Supermodel
 16. Harry Styles – Daylight
 17. Elgit Doda ft. Xhensila – A e din
 18. Chris Brown – Under The Influence
 19. Donald – Hesht
 20. Jason Derulo & Shouse  Never Let You Go
 21. Yll Limani x Noizy – Alkool
 22. Asake – Terminator
 23. Beyoncé – Alien Superstar
 24. Rema, Selena Gomez – Calm Down
 25. Besa x Lyrical Son – Si kalama/Machoman
 26. Semi Jaupaj – Mos u kthe
 27. Ledri Vula – Monaco
 28. Black Eyed Peas, Anitta, El Alfa – Simply The Best
 29. Killua – PMW
 30. Ledri Vula X LumiB X NUK – Uma Love
 31. Felix Jaehn, Zoe Wees – Do It Better
 32. Elvana Gjata – POW
 33. Yll Limani x Ledri Vula – Tonat
 34. Lil Nas X – Star Walkin’
 35. Nilsa Hysi – Doja Doja
 36. Aiello – Paradiso
 37. Train, Jewel – Turn the Radio Up
 38. Static & Ben El x 24kGoldn – Bella
 39. Fivio Foreign, Kanye West, Alicia Keys – City of Gods
 40. Jessie Murph – Pray
 41. Capital T x Mc Kresha – Heku qafe
 42. Emeli Sandé – There Isn’t Much
 43. Yll Limani – Malet
 44. George Ezra – Green Green Grass
 45. Elgit Doda – TL (Toxic Love)
 46. Shakira, Rauw Alejandro – Te Felicito
 47. Paolo Nutini – Radio
 48. Alban Skenderaj ft. Lyrical Son – Ndalma
 49. La Fazani – Hajde me shuplakë
 50. Muse ft. Elisa – Ghosts (How Can I Move On)
 51. Kida x Ledri Vula – Tdu
 52. Fast Animals and Slow Kids feat. Ligabue – Il tempo è una bugia
 53. Romeo ft Ermal Fejzullahu – Më e Mira
 54. Dean Lewis – How Do I Say Goodbye
 55. Anxhelina x Flori – Anash & Doja
 56. Arilena Ara – E gjallë
 57. Shpat Deda – T’Huj
 58. Elisa – O Forse Sei Tu
 59. 2Farm – Hero
 60. Kalush Orchestra – Stefania
 61. Dafina Zeqiri ft. Alban Skënderaj – Copa Copa
 62. Charlie Puth – Light Switch
 63. David Guetta & Becky Hill & Ella Henderson – Crazy What Love Can Do
 64. Burna Boy – Last Last
 65. Ronela Hajati – Sekret
 66. Flori Mumajesi – Mbaroj per ty
 67. Harry Styles – Matilda
 68. Gjon’s Tears – Silhouette
 69. Xhensila – Ale Ale
 70. Elhaida Dani – Amore
 71. Bastille – Remind Me
 72. Diona Fona – Zari
 73. Cat Burns ft. Sam Smith – Go
 74. Alban Skenderaj ft. AVAXUS – Lamtumire
 75. Elita 5 – Lamtumire
 76. Jawny, Beck – Take It Back
 77. Ardit Çuni ft. Çiljeta – Oj Dashni
 78. John Legend x Saweetie               – All She Wanna Do
 79. Ronela Hajati and MatoLale – Gips
 80. Spencer Sutherland – Everybody
 81. Kida – Mo jo
 82. Ellie Goulding, Big Sean – Easy Lover
 83. Majk x Dafina Zeqiri – Më Fal
 84. Netsky & Rita Ora – Barricades
 85. Lluni ft. Ledri Vula – Narcos Albania
 86. Alfa, Mr Gabriel – You Make Me So Happy
 87. Arnon & Sardi – Ajo s’do normale
 88. Macklemore, Tones and I – Chant
 89. David Dreshaj – Do dashni
 90. Luude & Mattafix – Big City Life
 91. Butrint Imeri ft. Don Xhoni – Corazon
 92. Dafina Zeqiri – Dhimbje Dhimbje
 93. Lauv – Kids Are Born Stars
 94. La Fazani – Fluturoj
 95. Jovanotti & Sixpm – I love you baby
 96. Killua – Qytetin
 97. Jack Harlow – Dua Lipa
 98. Ibro Deli – Mu ka tek
 99. Renis Gjoka ft. Eneda Tarifa – Cep Me Cep
 100. Stormzy – This Is What I Mean