LAJME

Capital T bëhet romantik, mos vallë është një mesazh i fshehtë?!

Nuk ka asnjë dyshim që Capital T është një ndër reperët më të talentuar dhe gjithashtu më të dashur të publikut shqiptar por jo vetëm. Një nga artistët që nuk ka ndalur kurrë së sjelli projekte të reja dhe muzikë të mirë për të gjithë dëgjuesit. Capital T di mirë...

Majk së shpejti me një projekt të ri për ‘zemrat e thyera’!

Majk padyshim që është një nga artistët më të klikuar nga publiku dhe sidomos refrenet e tij dhe theksi shumë i veçantë e bën reperin të jetë vërtet unik. E në një fragment shumë të shkurtër kohor, artisti publikoi plot katër bashkëpunime shumë të suksesshme. Edhe pse ka qenë mjaft...

A do jetë “Extasy” njësoj e suksesshme sa “Tonight” me Vin Velin?!

“Tonight”, projekti mes Loré dhe Vin Velit ka qenë ndër më të preferuarit e publikut që në çastin e parë të publikimit. Ende edhe sot kjo këngë dëgjohet kudo, qoftë për natyrën që ajo ka në vetvete, qoftë dhe për këtë dyshe kaq të suksesshme që zgjodhën të bëheshin bashkë....

Semi na prezanton me hitin e radhës!

Kanë kaluar vetëm 6 javë që kur Semi dhe Dj Geek sollën jo një, por dy projekte njëkohësisht. Ende pa u ‘mërzitur’ me “Raptish x Tranquilo”, Semi na prezanton me këngën e tij të radhës. “Euro” mban titullin kënga më e re e artistit që ka hyrë këtë javë në...

Loré debuton në Top 20 me këngën e re!

Loré është padyshim një nga artistet më të talentuara të tregut muzikor shqiptar dhe me një zë karakteristik që arrin ta dallojë nga të tjerët. Së fundmi ajo është bërë bashkë me naBBoo për të na sjellë pak “Extasy” këtë fillim vjeshte. Dhe pikërisht kështu mban titullin projekti i tyre...

Një dashuri në trekëndësh… Jonida Maliqi tregon detaje të projektit të saj të ardhshëm!

Jonida Maliqi është një nga këngëtaret më me stil në tregun shqiptar. Kjo jo vetëm në projektet e saj muzikore, por edhe në shijet e saj në modë. Kënga e saj e fundit titullohet “Hije” që është prej 6 javësh pjesë e klasifikimit të “The Top List” në Top Awards....

Semi Jaupaj rikthehet në Top 5!

Një tjetër ndryshim në renditjen e Top 5 sa i përket kësaj jave në “The Top List”. Semi Jaupaj është rikthyer në Top 5 me “Mos u kthe”, këngë që tashmë është bërë hit dhe ka rrëmbyer zemrat e fansave kudo. Ky projekt është prej 30 javësh pjesë e klasifikimit...

Kush është Fatos Shabani?

Fatos Shabani është një nga hyrjet më të reja të javës në klasifikimin e “The Top List”. Ai ka publikuar së fundmi single-in “Dritës” që e ka renditur atë në vend të 50-të të klasifikimit. Le të njihemi pak më shumë me të. Fatos Shabani ka studiuar për arkitekturë në...

Nilsa arrin atë që ‘ka dashur’ prej vitesh!

Nilsa Hysi vazhdon të korrë një sukses të jashtëzakonshëm me “Doja doja”. Këtë herë ky projekt e ka pozicionuar artisten në vend të parë të klasifikimit të “The Top List” për këtë javë. Kjo gjithashtu është dhe hera e parë që Nilsa renditet në fronin e Top Awards të 100...