LAJME

Pauzë në muzikë?! Mc Kresha dhe Lyrical Son: “Shpresojmë që gjeneratat që do vijnë të lënë më shumë gjurmë se ne…” 

Festivali më i shumëpritur “South Outdoor Festival” rikthehet edhe këtë vit në Borsh, në jugun e mrekullueshëm të Shqipërisë. Ky event 4-ditor siguron argëtim pa fund dhe eksperienca unike dhe të papërsëritshme. Sigurisht nuk mungon as muzika më e mirë nga artistët më në zë. Të ftuar për të performuar...

Ja sa artistë kanë mbajtur më shumë se një këngë në Top 5 njëkohësisht!

Këtë javë Luiz Ejlli ka arritur që të zaptojë Top 5 me projektet e tij. Patjetër një tjetër sukses i tij. Por në fakt Luizi nuk ka qenë i vetmi me këtë arritje. Edhe artistë të tjerë ka ndodhur që të kenë më shumë se një këngë në renditjen e...

David Dreshaj hap sezonin e verës me Elinel!

Vjen këtë javë si hyrje e re në klasifikimin e “The Top List” një bashkëpunim midis dy artistëve, që nuk na e priste mendja që do të ndodhte. Ata janë David Dreshaj dhe Elinel, të cilët kanë sjellë së bashku këngën “Ama Zemrën”. Kombinimi i zërave të tyre ka qenë...

Luiz Ejlli së shpejti me një projekt të ri muzikor!

Ai është fituesi i padiskutueshëm i “Big Brother Vip Albania”, Luiz Ejlli, një emër apo një fenomen?! Këngëtari Luiz Ejlli vinte me një të shkuar të ndritur në muzikë, pasi kishte fituar tashmë një sërë kompeticionesh të rëndësishme, por fati e deshi që të ishte pikërisht “BBV” ai që i...

Urban Band: ”Ka ardhur momenti për ne të rinjtë…”

Të ftuar në ‘Lancio’ ishin djemtë e grupit ‘Urban Band’. 4 artistët sapo kanë publikuar këngën e tyre të parë me videoklip. Për të folur për suksesin e ‘Në çdo hap’ dhe gjëra që nuk i dinim rreth tyre, çunat kanë zbuluar shumë në këtë intervistë për Top Albania Radio....

Ledri Vula publikon albumin e tij në një mbrëmje plot me yje…

Ledri Vula është një nga reperët më të njohur të showbiz-it tonë dhe padyshim prej vitesh ndër më të pëlqyerit nga ndjekësit. Së fundmi ai ka qenë mjaft aktiv me projekte të reja dhe përgatitjen e albumit të tij. Prej disa ditësh Ledri kishte paralajmëruar se po punonte për projektet...

Vin Veli zbulon se së shpejti do të sjellë një album të ri!

I ftuar në emisionin “Pardon My French” në Top Albania Radio nëpërmjet një lidhje telefonike ka qenë Dj Vin Veli. Ai ka zbuluar më shumë rreth projektit më të ri në bashkëpunim me Altin Shirën dhe Young Zerka i cili quhet “Sikur Ta Dije”. Në vetëm pak ditë kënga e...

Edhe pak ka mbetur nga koncerti madhështor i Elvana Gjatës…

Elvana Gjata, e cilësuar si diva e muzikës bashkëkohore shqiptare, ka lajmëruar koncertin e saj madhështor më 22 qershor në stadiumin Air Albania. Menjëherë interesi ka qenë i dukshëm, njëlloj si për çdo këngë të saj, që pas publikimit ka miliona shikime. Elvana Gjata duket se ka prekur telat e...

Pas ribashkimit me Noizy-n, Stresi rrëfehet: “Njerëzit nuk kanë dashur kurrë që ne të jemi bashkë, por nuk ia dolën!” 

I ftuar në emisionin ‘Lancio’ ishte reperi i njohur Stresi. Gjatë muajve të fundit, emri i artistit ka qenë një kryefjalë në media pas eksperiencës dhe shpalljes si fitues i ‘Big Brother VIP Kosova’ dhe ribashkimit të tij pas më shumë se një dekade armiqësi me Noizy-n. Për të gjitha...