LAJME

Petrit Çarkaxhiu zbulon detaje nga albumi i ri, por dhe planet e ardhshme me grupin Jericho…

I ftuar nëpërmjet një lidhje telefonike për “Live From Tirana” ka qenë këngëtari i njohur Petrit Çarkaxhiu. Ai ka publikuar së fundmi projektin e tij më të fundit të titulluar “Kangë muzgu” që është bërë pjesë e klasifikimit të 100 këngëve më të mira shqiptare në “The Top List”, Top...

Në mbështetje të Kombëtares, Besa performon në mes të stadiumit të Parmës!

Ndeshja miqësore e 22 marsit mes Kombëtares tonë dhe Kilit në stadiumin “Ennio Tardini” në Parma, edhe pse në fushë nuk na dha rezultatin që dëshironim, i bëri dhe njëherë bashkë shqiptarët, për të treguar se kur bëhet fjala për të mbështetur njëri-tjetrin, jemi gjithmonë aty. Magjisë së tifozëve shqiptarë...

U krijua brenda shtëpisë së BBV3, publikohet “Falem” nga Arta dhe Romeo!

Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother VIP 3” këngëtarja Arta Kabashi tregoi se po planifikon projekte të reja muzikore dhe po shijon famën dhe simpatinë e publikut jashtë formatit. E një nga ato projekte do të ishte dhe bashkëpunimi me Romeo Veshaj. Kënga e tyre titullohet “Falem”. Për ata...

Adnan Dragaj zbulon planet e ardhshme të grupit Humus, ja çfarë të presim së shpejti!

I ftuar nëpërmjet një lidhje telefonike për “Live From Tirana” ka qenë vokalisti i grupit Humus, Adnan Dragaj. Ai foli më shumë për projektet e tyre të fundit, por duke u ndalur dhe tek puna mbi albumin e ri… Çfarë mund të na thuash mbi projektin “Amshim”, si lindi ai?...

Ja nga janë shumica e artistëve të “The Top List”!

A duhet të theksojmë se klasifikimi i “The Top List” ka artistët më të talentuar dhe më në zë shqiptarë? Kjo tashmë dihet, sepse prej vitesh kemi pasur një sërë këngësh që kanë mbetur gjatë në memorie, si dhe artistë jo vetëm ‘Big’, por edhe të rinj, të cilët kanë...

Ja ngjitjet dhe zbritjet më të bujshme të javës!

Edhe pse kjo javë u karakterizua vetëm nga një hyrje e re, ndryshimet kanë qenë të mëdha. Disa nga projektet kanë pësuar një rritje të konsiderueshme në pozicionim e disa të tjera kanë pësuar një rënie të konsiderueshme. Ndiqini më poshtë se cilat janë ato… Adion x Nonejm – Todo...

Ja disa detaje për këngën e re të krijuar brenda shtëpisë së BBV mes Artës dhe Romeos!

Me anë të një lidhjeje telefonike për emisionin “Big Brother Radio” në Top Albania Radio, ka qenë e ftuar këngëtarja Arta Kabashi, gjithashtu ish-banore të këtij edicioni. Ajo ka folur në lidhje me këngën e saj të re titulluar “Falem” në bashkëpunim me Romeo Veshaj. Ky projekt do të publikohet të...

Ledri Vula më mirë me, apo pa Faton Shoshin?!

Reperi i njohur Ledri Vula është padyshim ndër  artistët më të pëlqyer të tregut nga një numër i madh fansash. Ndër vite ai i ka rezistuar skenës, duke qenë gjithmonë “On Top”. Duket se një karrierë e qëndrueshme për kaq shumë vite është edhe rezultat i menaxhimit të mirë të saj....

“Luj”, kënga më e luajtur e javës dhe me më shumë pozicione të ngritura në Top 5!

Çdo këngë e publikuar nga Dafina Zeqiri këto muajt e fundit është kthyer padyshim në një superhit. Artistja tashmë ka lançuar të gjitha këngët e albumit të saj të ri, “The Absolute Vol.1”. Në mesin e bashkëpunimeve që ajo ka sjellë, Dafina ka realizuar një edhe me reperin MC Kresha....