LAJME

Bashkëpunimi i ri i Noizy-t në playlistat e editorëve në Deezer dhe Spotify!

Ju prezantojmë me hitin e ri të cilin do të fiksoheni e do të kërceni kudo që të jeni. ”Dancer” është projekti që ka hyrë këtë javë në klasifikimin e ”The Top List”. Noizy vjen këtë herë me një super bashkëpunim ndërkombëtar, duke bashkuar forcat me Russ Millions, Rondodasosa dhe...

Vserlo rikthehet në listë me një projekt në anglisht!

Vserlo është një tjetër artist që i bashkohet listës sonë gjatë kësaj jave, i cili vjen me projektin e tij “Hurricane”. Këngëtari ka zgjedhur të këndojë në gjuhën angleze dhe është pritur shumë mirë nga dëgjuesit dhe ndjekësit e tij. Teksti dhe linja melodike është krijuar nga ai vetë. “Hurricane”...

Njihuni me Eda, artistja më e re e “The Top List”!

Eda është një artiste e re, e cila ka sjellë projektin e saj “Një jetë”. Kjo është kënga e saj e parë, por nuk është hera e parë që e shohim artisten në industrinë muzikore. Ajo shumë herë ka bërë “covers” të këngëve të ndryshme dhe ka qenë mjaft e...

Blleki shkon mirë i vetëm…

Një nga hyrjet e reja në klasifikimin e ”The Top List” për këtë javë është edhe artisti Blleki me projektin e tij më të fundit. Kënga e tij e re mban titullin ”Shkoj” dhe e ka renditur artistin në vend të 98-të të listës. Kjo këngë e tij ka aritur...

Samanta Karavella në projektin e ri siç nuk e kemi parë asnjëherë…

Samanta Karavella është një prej këngëtareve më të dashura të publikut shqiptar. Ajo sigurohet që shpesh të jetë fare pranë dëgjuesve dhe fansave të saj me projekte të reja, të cilat priten mjaft mirë. Megjithatë, bukuroshja ka vendosur prej kohësh që të mbajë shumë hermetike dhe larg syve të publikut...

Ja kush janë bashkëpunëtorët ndërkombëtarë të Noizy-t!

Noizy vjen këtë herë me një super bashkëpunim ndërkombëtar, duke bashkuar forcat me Russ Millions, Rondodasosa dhe Capo Plaza. Ata kanë sjellë një projekt të titulluar “Dancer”, mjaft energjik dhe me potencial për të qëndruar gjatë në listat ndërkombëtare. Le të njihemi pak më shumë me ta… Shylo Batchelor Ashby Milwood...

Bashkëpunimin me Donaldin apo Luiz Ejllin?! Elgit Doda zbulon të pathënat!

Sukses i garantuar për Elgit Dodën, si në ”Big Brother VIP 1” ashtu edhe në ”Big Brother VIP 2”. Edicionin e kaluar ai bashkëpunoi me Donald Veshaj për projektin ”TL”, të cilin ky i fundit shkroi tekstin bazuar në historinë e tij personale. E këtë edicion, Elgiti ’përveshi mëngët’ për...

Thuajse asnjë ndryshim në Top 5 këtë javë të re!

Një tjetër javë deri diku surprizuese kjo në klasifikimin e “The Top List”. Prej pak kohësh nuk kemi pasur shumë ndryshime sa i përket klasifikimit në Top 5 të projekteve më të votuara nga publiku. Vendi i parë, për të tretën javë radhazi shkon sërish për Luiz Ejllin me këngën...

Ja këngët që e kanë mbajtur më gjatë kreun pa ndërprerje! 

Për 376 javë kemi ndjekur 100 këngët më të mira moderne shqiptare, hitet më të fundit dhe artistët më në zë. Prej kaq javësh “Top Awards”, përmes “The Top List” ka shpallur klasifikimin e këngëve më të bukura të muzikës shqiptare, ku publiku falë votave të tij tregon se cilat...