# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Lorè

Lorè, emri i vërtetë i të cilës është Lorela Karoshi, është një tjetër talenti i ri që i është shtuar tregut muzikor shqiptar, duke rrëmbyer zemrat e të gjithëve me zerin e saj melodioz. Kontakti i parë me skenën ka qëne në “talent-show” “The Voice of Albania” ku Lorè mundi të arrinte deri tek netet “live” me Elton Deda si mentor.

Nepermjet “The Voice”, ajo u përzgjodh në vitin 2014-të si përfaqësuese e Shqipërise në Azerbajxhan, në festivalin “Univision” për artistë të rinj. Në 2015-të bashkëpunoi me një Dj shqiptar për të sjellë projektin e saj të parë “Hungover by a dream” dhe menjëherë më pas, në 2016-të, një tjetër bashkëpunim me Dj Aldo me këngën “Don’t let me go”. Në 2017-ën, Lorè mori pjesë në “Festivalin e RTSH” me këngën “Me ty” në bashkëpunim me Alban Kondi si producent i veprës. Ky ishte momenti kur ajo nisi të shkruante vetë materialet e saj dhe në atë kohe ka ardhur edhe projekti “Tonight”, i cili u publikua përpara një muaji në bashkëpunim me Vin Veli. Prej 2 vitesh Lorè e konsideron veten kantautore, pra tekstshkruese dhe kompozitore.

NEWS

Lorè zbulon më shumë mbi karrierën e saj muzikore!

Lorè, një nga artistet më të talentuara të Top Awards, ishte e ftuar në studion e “Lancio” në Top Albania Radio për të folur për karrierën e saj muzikore. Ajo foli më shumë dhe mbi këngën e saj të re “Fajet”, por jo vetëm. Çfarë mund të na thotë Lorè për “Fajet”?...

“Fajet” e saj Lorela Karoshi i rrëfen me zë e figurë përmes këngës më të fundit!

Ajo tashmë njihet me emrin e saj artistik Lore që duhet thënë që i rri shumë bukur edhe emrit të saj Lorela. Po flasim për këngëtaren Lorela Karoshi e cila pak ditë më parë ka publikuar këngën më të re me titull “Fajet”. Për këtë projekt shumë të këndshëm ajo...

Zbuloni artistët që kanë shijuar më shpesh vendet e para në vjeshtë ndër vite, a do të përsëritet situata?!

A ju kujtohet kënga “Jena Na”? Ky projekt i sjellë nga Ardit Çuni dhe Vesa Smolica arriti që të mbizotëronte në shumicën e javëve të vjeshtës së vitit 2016. Edhe pse me natyrë verore dhe ritmike, kjo këngë theu pritshmëritë e atij viti sepse askujt nuk ja priste mendja që...

Kreu nuk ndryshon, po aq edhe "Top 5"

Vin Veli dhe Lorè ia kanë dalë të jenë edhe këtë javë të preferuarit e publikut shqiptar me projektin e tyre muzikor, “Tonight”. Java e kaluar ishte vërtet një surprizë për dyshen e talentuar, e cila u ngjit me 75 pozicione dhe u rendit në kreun e listës. Fansat janë...

Pas shumë ‘ecejakesh’ Vin Veli dhe Loré janë në krye

Një bashkëpunim për të cilin është punuar thuajse dy vjet dhe duket se pritja ia ka vlejtur pasi “Tonight” ia ka dalë të shpallet kënga më bukur e javës në “The Top List”. Pas shumë “ecejakesh”, Vin Veli dhe Loré kanë zënë kreun e klasifikimit më të përfolur të momentit,...

Një rrugëtim i ri për Lorè, e cila premton shumë

Lorè, e cila tashmë pa frikë mund të quhet një kantautore, u shndërrua në pak kohë në një prej personazheve më të komentuar së fundmi. “Tonight” është projekti muzikor në bashkëpunim me Vin Veli, ai që e renditi këngëtaren në “Top 20”, në klasifikimin e “Top Awards”. Në një intervistë...

VIN VELI dhe LORÈ sjellin një prej projekteve më të veçantë të publikuar së fundmi

Një dyshe mjaft e talentuar por që për herë të parë bëhen pjesë e klasifikimit zyrtar të “Top Awards” dhe kjo falë bashkëpunimit të tyre, i cili ka tërhequr menjëherë vëmendjen e publikut shqiptar, duke u renditur në vendin e 20-të, që në javën e parë të publikimit. Vin Veli,...