# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Kastro Zizo

Kastro Zizo, emri i vërtetë i të cilit është Klevis Bega, ka lindur më 18 Maj 1984. Ai është një nga këngëtarët më interesantë dhe të veçantë të skenës shqiptare.

Kastro Zizo është ndër artistët shumë të komentuar, qoftë për projektet e tij muzikore, por edhe për imazhin e krijuar në publik.

Kastro e ka nisur karrierën e tij me grupin 2 Farm, i cili rezultoi shumë i pëlqyer në atë kohë. Pas ndarjes së grupit, ai nisi karrierën e tij si solist, duke ardhur pranë publikut me zhanre të ndryshme muzikore.

NEWS

Ja cilat janë bashkëpunimet më të suksesshme në 320 javë klasifikim!

Duket se bashkëpunimet janë goxha të suksesshme dhe pëlqehen shumë tek publiku. Sidomos nëse hedhim një vështrim në klasifikimin e “The Top List” gjatë këtyre 320 javëve, do të vëmë re se vërtet disa artistë duke bashkuar forcat së bashku, kanë sjellë hite të papërsëritshme. Por cilat kanë qenë disa...

Kastro Zizon e ka zënë malli... Zbuloni më shumë për projektin e tij!

Sot, i ftuar në emisionin e mëngjesit “Wake Up” në Top Channel ishte këngëtari dhe kompozitori i njohur Kastro Zizo, i cili së fundmi ka lançuar këngën e tij të fundit “Mall Burri”. Lidhur me këtë projekt dhe pse Kastro vendosi që të bënte një ‘pauzë’ nga mediat, ai shprehet...

Ja cilat janë Top 5 këngët me më shumë javë aktualisht në klasifikim!

Disa prej këngëve të klasifikimit të “The Top List” po i rezistojnë gjithnjë e më shumë kohës në listë. Për cilat këngë e kemi fjalën pikërisht me këtë? Zbulojini ato… Mono – Bojken Lako, Kastro Zizo, Alban Kondi Mesa duket kjo këngë sa vjen e po pëlqehet akoma e më...

Ja se cilat janë 5 këngët më të vjetra të listës për momentin!

Duket se edhe me hyrjet e reja në klasifikimin e “The Top List”, disa këngë i kanë rezistuar kohës. Ato vazhdojnë dhe janë ende pjesë e renditjes së 100 këngëve më të mira shqiptare, të paktën tani për tani. Por për cilat projekte po flasim? Kënga e Encës, “Nashta” duket...

A po kthehet Mono në një ‘evergreen’?!

“Mono”, një projekt që solli bashkë tre artistë të njohur dhe mjaft të talentuar, Alban Kondin, Bojken Lako dhe Kastro Zizo, këtë javë është pozicionuar në Top 10 pas 30 javësh si pjesë e klasifikimit të “The Top List”. “Mono” këtë javë është rritur me 9 pozicione nga java e...

Mono rikthehet në Top 20 pas 26 javësh në klasifikim!

“Mono”, një projekt që solli bashkë tre artistë të njohur dhe mjaft të talentuar, Alban Kondin, Bojken Lako dhe Kastro Zizo, këtë javë rikthehet në Top 20 pas 26 javësh si pjesë e klasifikimit. Publiku e ka pritur mirë këtë këngë që nga momenti i publikimit të saj dhe sipas...

Kreu i njëjti por ndryshon "Top 5"!

Vendi i parë në klasifikimin e “Top Awards” këtë javë i përket sërish Capital T dhe këngës së tij më të re, “Diego“. Ashtu si edhe javën e kaluar, pas një debutimi të suksesshëm, fansat e kapos vijojnë të jenë mjaft aktiv, duke i dhënë artistit të tyre, mbështetjen e...

Marsi mbyllet siç nisi - "Mono"

“Mono”, bashkëpunimi i Alban Kondit, Bojken Lakos dhe Kastro Zizos mund të shpallet lirshëm si kënga me e dëgjuar e muajit Mars. Për 4 javë rresht, kjo këngë ka qëndruar në kreun e 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare, duke përballuar cdo kokurrencë. Përmes votave të tij,...

"Mono" vazhdon në krye por shkundet "Top 5"!

Edhe këtë javë, bashkëpunimi i Alban Kondit, Bojken Lakos dhe Kastro Zizos, “Mono”, vijon të jetë kënga më e dëgjuar edhe më e votuar. Votat e publikut e kanë shpallur “Mono” kryesuesen e klasifikimit të “The Top List” për të tretën javë rresht. Ndërkohë që vendi i parë mbetet i...

Nuk ndryshon kreu por hyrje të reja në "Top 5"!

Kjo është java e 274-t e klasifikimit të “Top Aëards”, një renditje muzikore e cila vijon të mbështetet nga publiku shqiptar. Votat nga ana e publikut kanë zgjedhur që kreu i listës të mbetet po i njëjtë me javën e kaluar dhe bëhet fjalë për “Mono”, bashkëpunimi me Alban Kondit,...

"Mono" kthehet në sinonomin e muzikës së mirë, (të munguar), sipas atyre që e kanë ndarë në rrjetet sociale

Një ndër këngët më të komentuara ditëve të fundit, e kthyer në sinonimin e muzikës së munguar, ka qënë padiskutim “Mono“, një projekt që solli bashkë tre artistë të njohur dhe mjaft të talentuar, Alban Kondin, Bojken Lako dhe Kastro Zizo. Publiku e ka mirëpritur këtë perlë muzikore, duke e...

Kënga më e përfolur e javës merr direkt kreun!

“Mono” është një ndër hyrjet më të reja të kësaj jave, e cila ka arritur të shndërrohet menjëherë në këngën më të përfolur të momentit. Alban Kondi, Bojken Lako dhe Kastro Zizo janë treshja që i kanë dhënë shpirt këtij projekti muzikor, i cili këtë javë ka rrëmbyer kreun e...