KASTRO ZIZO

Kastro Zizo në një rrëfim special: “Nuk do isha ky që jam sot nëse…”

I ftuar sot në emisionin “Ndryshe” në Top Albania Radio, ishte Kastro Zizo, i cili u shpreh për muzikën, politikën, “BBV3”, e shumë të tjera. Por si i kujton vitet e hershme Kastro dhe si e komenton rrugëtimin e tij? Në një falenderim special për gruan e tij, Kastro shprehet…...

Kastro Zizo publikon shumë këngë gjithë javën por vetëm njëra zë vend në Top 100!

Kastro Zizo ka qenë mjaft aktiv kohët e fundit duke publikuar projekte të reja muzikore. Ai ka sjellë bashkëpunime me artistë të njohur, por dhe me disa nga këngëtarët më të rinj të skenës. Edhe pse Kastro ka publikuar disa këngë, në fakt vetëm njëra është votuar më së shumti...

Luiz Ejlli thyen tjetër rekord në ”The Top List”, kënga e tij ka qëndruar më gjatë në krye për 10 javë rresht!

Për 384 javë kemi ndjekur 100 këngët më të mira moderne shqiptare, hitet më të fundit dhe artistët më në zë. Prej kaq javësh “Top Awards”, përmes “The Top List” ka shpallur klasifikimin e këngëve më të bukura të muzikës shqiptare, ku publiku falë votave të tij tregon se cilat...

Ja këngët që e kanë mbajtur më gjatë kreun pa ndërprerje! 

Për 376 javë kemi ndjekur 100 këngët më të mira moderne shqiptare, hitet më të fundit dhe artistët më në zë. Prej kaq javësh “Top Awards”, përmes “The Top List” ka shpallur klasifikimin e këngëve më të bukura të muzikës shqiptare, ku publiku falë votave të tij tregon se cilat...

Kastro Zizo, babai i rock-ut urban!

Mëngjesin e sotëm në emisionin “Wake Up” në Top Channel ka qenë i ftuar këngëtari i njohur Kastro Zizo, i cili shquhet për karrierën e tij mjaft të suksesshme në industrinë muzikore. Së fundmi, ai ka qenë i pranishëm në disa evente në Amerikë, ku edhe është vlerësuar me disa...

Kastro Zizo nderohet me çmimin e rëndësishëm nga kryebashkiaku i New York!

Së fundmi, Kastro Zizo është nderuar me Certifikatën e Mirënjohjes nga Kryetari i Bashkisë së New York, Eric Adams. Çmimi inkurajon ekselencë në krijimet artistike, nxit shërbimin ndaj komunitetit dhe vlerëson artistë të shquar dhe liderë të komunitetit që kanë dhënë kontribute të rëndësishme në jetë, në zhvillim të komunitetit...

Ja cilat janë bashkëpunimet më të suksesshme në 320 javë klasifikim!

Duket se bashkëpunimet janë goxha të suksesshme dhe pëlqehen shumë tek publiku. Sidomos nëse hedhim një vështrim në klasifikimin e “The Top List” gjatë këtyre 320 javëve, do të vëmë re se vërtet disa artistë duke bashkuar forcat së bashku, kanë sjellë hite të papërsëritshme. Por cilat kanë qenë disa...

Kastro Zizon e ka zënë malli… Zbuloni më shumë për projektin e tij!

Sot, i ftuar në emisionin e mëngjesit “Wake Up” në Top Channel ishte këngëtari dhe kompozitori i njohur Kastro Zizo, i cili së fundmi ka lançuar këngën e tij të fundit “Mall Burri”. Lidhur me këtë projekt dhe pse Kastro vendosi që të bënte një ‘pauzë’ nga mediat, ai shprehet...

Ja cilat janë Top 5 këngët me më shumë javë aktualisht në klasifikim!

Disa prej këngëve të klasifikimit të “The Top List” po i rezistojnë gjithnjë e më shumë kohës në listë. Për cilat këngë e kemi fjalën pikërisht me këtë? Zbulojini ato… Mono – Bojken Lako, Kastro Zizo, Alban Kondi Mesa duket kjo këngë sa vjen e po pëlqehet akoma e më...